شرایط ادامه تحصیل در کشور آلمان – بخش اول

چنانچه قصد ادامه تحصیل یا تحقیقات در کشورهای اروپایی از جمله آلمان را دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری از این کشور کسب کنید در ادامه همراهی کنید.

تحصیل و تحقیقات در آلمان

تحصیل در کشوری دیگر همیشه به منزله تلاشی جالب و جذاب تلقی می شود. تجربیات جدید در کشوری همچون آلمان به دریافت دیدگاه ها و افق ذهنی جدیدی می انجامد. بنابراین اقامت تحصیلی در کشوری همچون آلمان در قلب اروپا قطعا برای شما تجربیات فراموش ناشدنی و مؤثر در زندگی را به همراه خواهد داشت.

در آلمان موقعیت های فراوان تحصیلی و پژوهشی وجود دارد و مؤسسات آموزش عالی این کشور از رتبه و اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردارند. از این مؤسسات هر سال ایده های جدیدی برای پیشرفت و نوآوری در سطح جهانی عرضه می گردد. در آلمان شرایط بسیار خوبی برای یک دوره تحصیل موفق وجود دارد. البته تنها شما این ایده را بر سر ندارید، در آلمان به تحصیل بپردازید، بلکه سالانه بیش از ۲۵۰۰۰۰ علاقه مند از سراسر جهان برای تحصیل و پژوهش به این کشور سفر می کنند. این تعداد بیش از ۱۲ درصد کل دانشجویان و محققان در آلمان را تشکیل می دهد. در کمتر کشوری می توان چنین درصدی را برای دانشجویان خارجی یافت.

تحصیل در خارج برای شما دانشجویان و علاقه مندان ایرانی همیشه به منزله رویارویی با دنیایی جدید و تاحدی ناآشناست. برای موفقیت می بایست در مورد بسیاری از مسائل به دقت فکرو برنامه ریزی صورت پذیرد. اصولا راه تحصیل در مراکز آموزشی آلمان بر روی تمام خارجی ها گشوده است به شرط این که متقاضی شرایط لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی را داشته باشد. دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان ایرانی نیز از نام و آوازه خاصی در آلمان برخوردار اند. در حال حاضر تبادلات دانشگاهی و آکادمیک بین دانشگاه های آلمان و ایران به وفور دیده می شود.

آغاز هر کاری اغلب دشوار است. برای تحصیل در آلمان، بهتر است در کشور خود، ایران به موقع به جمع آوری اطّلاعات مورد نیاز بپردازید. اما در راه تحصیل در آلمان شما تنها نیستید. این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا برای اقامت تحصیلی خود در آلمان به بهترین شکل برنامه ریزی کنید. در ادامه سعی بر این است تا شما را با تمامی گام هایی که باید در مسیر تحصیل در آلمان برداشته شود، آشنا کنیم، تا بتوانید تصویری کلی از راهی را که پیش رو دارید مجسم کنید. علاوه بر این، متقاضی تحصیل در آلمان می تواند برای جمع آوری اطّلاعات بروز شده مورد نیاز پیرامون تحصیل در آلمان، رشته های تحصیلی و میزان معلومات لازم در زبان آلمانی به بخش فرهنگی و وب سایت سفارت آلمان در تهران و از همه مهمتر به سایت های دانشگاه های مختلف مراجعه کنند. برایتان موفقیت و لحظاتی پربار و زیبا را در آلمان آرزومندیم.

در آلمان بیش از ۳۷۰ مرکز آموزش عالی وجود دارد که در ۱۶۵ نقطه این کشور قرار دارند. جواب این سؤال که این دانشگاه ها در کدام نقطه قرار دارند را می توانید در وب سایت مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان(DAAD) مشاهده کنید. این مراکز آموزش عالی بیش از ۰۰۵۳۱ رشته و زمینه علمی پژوهشی را ارائه می کنند. انتخاب با شماست. برای اینکه در جستجوی رشته مورد نظر خود دچار سردرگمی نشوید، مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (دآآد) در کنارچندین مرکز دیگر ماشین جستجویی را در وب سایت خود برای متقاضیان ارائه کرده است.

نویسنده مطلب: مرکز مشاوره آویژه

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.