کاریابی در کویت

فهرست

کاریابی در کویت

کویت سالانه پذیرای تعداد زیادی از مهاجران کار است. بیشتر کارهای عملیاتی در این کشور توسط مهاجران انجام می‌شود. مهاجرانی که برای کار به این کشور سفر می‌کنند؛ می‌توانند به صورت نیروی کار ساده و یا متخصص وارد بازار کار شوند. تعدادی از ایرانی‌ها نیز سالانه به عنوان نیروی کار به کویت مهاجرت می‌کنند. ارزش بالای دینار کویت نسبت به ریال ایران عامل اصلی مهاجرت ایرانی‌ها برای کار در کویت است.(اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام amrjobs)

یکی از روش های مهاجرت به کویت کار در این کشور است و افراد می توانند با یافتن شغل و دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور اقامت کویت را بدست بیاورند و در این کشور و مشغول به کار شوند. کشور کویت جزوی از شورای همکاری کشورهای خلیج فارس است و افراد این کشورها می توانند بدون نیاز به مجوز در این کشورها مشغول به کار شوند. افرادی که در کویت دارای دوست و آشنا هستند برای کاریابی در کویت از شانس بیشتری برخوردار هستند.کاریابی در کویت به روش های مختلفی امکان پذیر است که از جمله آنها می توان به موسسات کاریابی در کویت، وبسایت های کاریابی، ارتباطات شخصی، شبکه های اجتماعی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

کویت یک کشور کوچک با مساحت حدود 18 هزار کیلومتر مربع است که در جنوب غربی آسیا با جمعیت 4.3 میلیون نفر واقع شده است. حدود 70٪ از جمعیت کویت را شهروندان غیر کویتی تشکیل می دهند. خارجی ها معمولاً به دلیل فرصت های شغلی در کویت جذب می شوند. اکثر کارگران خارجی ساکن شهر کویت (Kuwait)، قطب اقتصادی و اداری این کشور هستند. سایر شهرهای مورد علاقه برای کار خارجی ها عبارتند از شهرهای آل احمدی (Al Ahmadi)، هاوالی (Hawalli)، و ال فروانیه (Al Farwaniah) همچنین بزرگترین اجتماعات مهاجران در کویت را جامعه هند، جامعه مصر، جامعه پاکستان، جامعه سوریه، جامعه فیلیپینی و جامعه ایرانی تشکیل می دهند. حدود 10٪ از ذخایر نفت خام جهان در کویت واقع شده است. واحد پول رسمی کویت دینار کویت است. علاوه بر بخش نفت و مختصات در کویت کاریابی در شهرهای کویت در زمینه های زیر فعال تر است.

  • امور گردشگری
  • امور مالی
  • صنعت حمل و نقل
  • ارتباطات و فناوری

شرایط کار در کویت

کویت یک از کشورهای ثروتمند جهان است و واحد پول این کشور از ارزش بالایی برخوردار است و تغییرات آن بسیار کم می باشد. در سال 202 میزان حقوق میانگین یک شهروند در کویت حدود KWD1,270 (دینار کویت) در ماه اعلام شده است. این در حالی است که بالاترین میزان حقوق KWD5,640 (دینار کویت) و پایین ترین آن KWD170 (دینار کویت) می باشد.

شرایط کار درکویت از نظر حقوق در وضعیت خوبی قرار دارد و مانند بسیاری از کشورهای اروپایی است. یک هفته کاری در کویت حدود 40 تا 48 ساعت است. البته این بستگی به سیاست کاری شرکت ها در کویت دارد. روزهای تعطیل در کویت غالبا جمعه و شنبه می باشد. از آنجا کویت یک کشور مسلمان است در ماه رمضان ساعات کاری کاهش می یابد و تعطیلات این کشور غالبا تعطیلات مذهبی هستند. مالیات بر درآمد شخصی در کویت وجود ندارد اما شرکت های خارجی حدود 15% مالیات می دهند.

طبق آخرین آمار سال ۲۰۲۰ میلادی شخصی که در کویت کار می‌کند؛ به‌طور معمول و متوسط سالانه پانزده هزار و دویست(۱۵۲۰۰) دینار کویت درآمد دارد. این رقم چیزی حدود پنجاه هزار(۵۰۰۰۰) دلار آمریکا و یک میلیارد و صد‌و‌پنجاه (۱۱۵۰۰۰۰۰۰۰) میلیون تومان ایران است. این در حالی است؛ که در بعضی از مشاغل خاص درآمد بسیار بیشتر از رقم مذکور خواهد بود. بیشترین درآمد سالانه در این کشور را شصت و هفت هزار و هفتصد(۶۷۷۰۰) دینار کویت؛ یعنی رقمی بیش از پنج میلیارد و کمترین درآمد را سه هزار و هشتصد و چهل(۳۸۴۰) دینار کویت یعنی رقمی حدود دویست و نود میلیون تومان تخمین زده اند.

کار در کویت با درآمد عالی

https://virgool.io/d/htfu8ch4ylxo/%F0%9F%93%B7

کارگران کمترین میزان درآمد را در کشور کویت دارند؛ این افراد معمولاً نیروی کار ساده تلقی می‌شوند؛ یعنی به هیچ‌گونه تخصص و یا مهارتی نیاز ندارند. این افراد ماهانه صد و پنجاه (۱۵۰) الی دویست (۲۰۰) دینار کویت دریافت می‌کنند. این مبلغ چیزی معادل چهارصد و نود و یک(۴۹۱) الی ششصد وپنجاه (۶۵۰) دلار آمریکا در ماه است. همچنین این مبلغ با تومان ایران مبلغی بیش از یازده میلیون(۱۱۰۰۰۰۰۰) الی چهارده میلیون(۱۴۰۰۰۰۰۰) خواهد شد.

کار در کویت و حقوق شگفت‌انگیز

کار در کویت برای مردم بسیاری از کشورها وسوسه‌انگیز است. حقوق در کویت معمولاً مشابه یا بیشتر از دستمزد کشورهای غربی است. به‌علاوه در این کشور میزان مالیات بر درآمد شخصی صفراست. این بدان معنا است؛ که کارگران در مقابل حقوقی که دریافت می‌کنند، هیچ‌گونه مالیاتی به این کشور پرداخت نخواهند کرد. به همین جهت  کارگران درآمد خالص بسیار بالایی خواهند داشت. این امر یکی از جذابیت‌های مهم کار در کویت محسوب می‌شود. درگذشته، بسته‌های پاداش بسیاری برای کارگران در نظر گرفته می‌شد. بسته‌هایی همچون: حقوق پایه، کمک‌هزینه‌ی رفت‌وآمد، کمک‌هزینه‌ی مسکن، پوشش مخارج پزشکی، تحصیل رایگان برای کودکان و بلیت هواپیما برای برگشت به منزل؛ اما امروزه کارفرمایان تمایل دارند، فقط حقوق خالص به کارمندان و یا کارگران خود بپردازند. به همین جهت حقوق دریافتی مبلغ بالایی می‌شود؛ که همه‌ی موارد فوق را پوشش دهد. اگرچه برخی از کارفرمایان کویتی هنوز پاداش‌ها و بسته‌های حمایتی برای کارکنان خود در نظر می‌گیرند.

اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام amrjobs

نویسنده مطلب: موسسه مهاجرتی ایرانیان

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.