رزومه

بعد از سوختن هارد لپ تاپ و نابود شدن فایل هام.تصمیم گرفتم یک رزومه جدید بنویسم.سایت های رزومه ساز و قالبهای آماده رایگان و مقالات آموزشی مختلف رو مرور کردم.در نهایت به این نتیجه رسیدم که خودم فایل رزومه رو با سلیقه خودم بسازم.

اینجوری منحصر بفرد هست ضمن اینکه باید موقعیت شغلی جدیدی رو از صفر شروع کنم پس خیلی از چیزایی که تو رزومه قبلیم بود رو باید بریزم دور و رزومه خودم رو بدون سابقه کار بنویسم.
اتفاقا نکته جالب اینه که اکثرا فکر میکنن چون سابقه کار ندارند پس رزومه چی بنویسن؟!

منم مثل بقیه فایل رزومه رو چند تا بخش کردم:

  • اطلاعات فردی
  • اطلاعات تحصیلی
  • اطلاعات دوره های آموزشی
  • مهارت ها و پروژه های مرتبط
  • اطلاعات تماس

طبیعتا استفاده از عکس و عناصر گرافیکی و آیکن ها به زیبایی و خوانایی رزومه کمک شایانی میکنه.و در نهایت اینکه رزومه رو در کمال فروتنی نوشتم.برعکس رزومه قبلیم که خیلی مدعی نوشته بودم و با تعصب هم از چیزایی که نوشته بودم دفاع میکردم.شاید تاثیر سن و سال باشه بالاخره رزومه قبلیم رو 10سال پیش نوشتم.

در نهایت مشکلی که تو پست قبلی بهش اشاره کردم.(ارسال رزومه بیش از 30 رزومه و نگرفتن فیدبک) یکی از دلایلش رزومه پراکنده و نامناسب بوده احتمالا.حالا با رزومه جدید همچنان با انرژی دنبال شغل میگردم.

چیزی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که هیچوقت آدم حاضر جوابی نبودم و بخاطر همین تو مصاحبه هایی که با پرسشها هجوم میارن رو سرم نمیتونم تمرکز کنم و خیلی راحت میگم نمیدونم.این ضعف من در مصاحبه هست که باعث شده ی لیست بلندبالا از قبول شدن در آزمونهای استخدامی و ورودی سازمانهای بزرگ دارم که اتفاقا با نمره بالا هم قبول شدم ولی در مصاحبه بلا استثنا رد شدم.

و موضوع بعدی ویژگی های شخصیتی و همینطور مسئولیت پذیری و … رو واقعا در فایل رزومه نمیشه انتقال داد.ایکاش میشد فیچرهایی نظیر فیلم و وویس هم به رزومه اضافه کرد.مثلا نظر همکاران قبلی نظر مدیران سابق یا نمونه پیشنهادات ریز و درشت داخل شرکت…
که فکر میکنم مزیت رقابتی منِ وحید نجفی هم همین چیزاست که نه تو رزومه میشه جا داد نه تو مصاحبه میشه از خودت تعریف کنی.

زیرپوستی تصویر رزومه رو هم گذاشتم که اگه کسی همین جا دید و خدا زد پس کله شو پسندید خلاصه خبر بده بهم.و هم اینکه اگه کسی تجربه مشابهی داره بیاد تو کامنتا بگه باید چ خاکی بریزم تو سرم که این دفعه تو رزومه و مصاحبه موفق بشم به اون چیزی که میخوام برسم .

نویسنده مطلب: وحید نجفی

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.