تحصیل در کانادا با گپ تحصیلی

گپ تحصیلی

تحصیل در کانادا با گپ تحصیلی مقوله ای مهم است که بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور با آن آشنا هستند. به طور کلی به هرگونه وقفه تحصیلی بین دو مقطع تحصیلی، گپ تحصیلی گفته می شود.

دانشگاه های بین المللی زیادی هستند که یکی از ملاک های پذیرش آنها، نبود وقفه تحصیلی زیاد متقاضی است. حتی اگر متقاضی بتواند پذیرش خود را دریافت کند و سایر شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزا مانند شرایط مالی را ارائه کند ممکن است سفارت ها هم موضوع گپ را مد نظر قرار دهند و دلیل ریجکتی ویزای متقاضی، همین وقفه تحصیلی باشد.

البته لازم به ذکر است که ارائه دلیل موجه برای گپ تحصیلی می تواند از تاثیرات منفی آن بکاهد. به طور مثال کسانی که در گپ تحصیلی خود، درصدد آموزش زبان بوده اند، می توانند دلیلی قوی برای گپ تحصیلی خود بیاورند.

تأثیر گپ تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

بعد از سالها تحصیل، بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان ممکن است بخواهند قبل از ادامه تحصیلات خود در مقاطع بالاتر، یک وقفه داشته باشند. این وقفه می تواند دلایلی بسیاری چون نیاز به استراحت باشد که می تواند منجر به افزایش بهره وری یا انگیزه بیشتر برای ادامه تحصیل شود. البته برا تحصیل در کانادا با گپ تحصیلی بسیار، می تواند در پروسه اخذ پذیرش از موسسات آموزشی و پروسه اخذ ویزا باعث ایجاد تاثیرات منفی یا مثبت شود که در زیر به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

تاثیرات مثبت

  • اگر دلیل دانشجو، بیماری خود یا اعضای خانواده بوده باشد تا حدی این توجیه می تواند از اثرات منفی گپ بکاهد.
  • همانطور که گفته شد، همچنین وقفه برای تقویت مهارت زبان می تواند از جمله گپ های قابل قبول باشد.
  • اشتغال به کار مرتبط به خصوص در زمینه رشته تحصیلی از جمله دلایلی است که می تواند نه تنها گپ تحصیلی را قابل قبول کند بلکه به دلیل داشتن تجربه کاری می تواند دید مثبتی نسبت به این مقوله ایجاد کند.
  • وقفه تحصیلی به دلیل دریافت گواهینامه و مدارک دوره های کوتاه مدت تحصیلی نیز از جمله گپ های تحصیلی قابل قبول و با تاثیر بسیار مثبت است.

تاثیرات منفی

  • یکی از دلایلی که وقفه تحصیلی می تواند دید منفی ایجاد کند این است که ممکن است این تصور ایجاد شود که تمرکز و جدیت در امر تحصیل برای دانشجو مشکل باشد.
  • همچنین متقاضیانی که گپ تحصیلی آنها به دلیل تفریح بوده و در مدتی که گپ ایجاد شده هیچگونه بهره وری از خود نشان نداده اند این گپ می تواند برای آنها مشکل ساز باشد.

حد نرمال گپ

برای تحصیل در کانادا با گپ تحصیلی ،در دوره لیسانس 2 تا 3 سال و برای دوره فوق لیسانس تا 5 سال گپ تحصیلی هم مشکلی ایجاد نمی کند. کالج ها و دانشگاه هایی هستند که گپ های تحصیلی طولانی تر را هم می پذیرند. اما برای موفقیت در این مسیر باید دلایل گپ تحصیلی ایجاد شده را توضیح داد.

برای مقطع دکتری، گپ تحصیلی چندان مسئله نیست و معمولا پژوهش ها و سوابق علمی و کاری متقاضی حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است که در شرایط خاص هم می توان برای گپ های تحصیلی بیش از حد استاندارد، ویزای دانشجویی گرفت. با همکاران ما در ایلیا تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی کانادا با گپ تحصیلی

کانادا هم اکنون بیش از 600.000 دانشجوی بین المللی دارد که در موسسات آموزشی این کشور مشغول به تحصیل هستند. افرادی که تحصیل در کشور کانادا را انتخاب می کنند نه تنها می توانند تحت یک سیستم آموزشی فوق العاده آموزش ببینند، بلکه دانشجویان و فارغ التحصیلان در مسیری قرار می گیرند که ممکن است منجر به فرصت های شغلی باورنکردنی و اقامت دائم در کانادا شود.

مسیر تحصیل برای استقرار در کانادا را می توان در سه کلمه خلاصه کرد:

  1. تحصیل
  2. کار
  3. اقامت

با وجود این مزایا، کانادا مقصدی عالی برای مهاجران تحصیلی به نظر می رسد، اما به یاد داشته باشید، بهره مندی از این مزایا مانند یک خیابان دو طرفه است. متقاضیان تحصیل در این کشور باید چندین مرحله را پشت سر بگذرانند تا بتوانند از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند و ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کنند ولی در صورت قبولی، آینده ایی بسیار خوب در انتظار آنهاست. با توجه به حساس بودن کشور کانادا به موضوع گپ تحصیلی، برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا با گپ تحصیلی دارند، تیم ایلیا می تواند همراه خوبی تا پایان اخذ ویزای آنها باشد.

جهت دریافت مشاوره تلفنی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا، لطفا به سایت ما مراجعه کرده، فرم ارزیابی مهاجرت تحصیلی را تکمیل کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

نویسنده مطلب: موسسه مهاجرتی ایلیا

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.