بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل

قطعا هدف همه افرادی که برای تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می کنند، زندگی بهتر و کار می باشد. اگر هدف اصلی شما زندگی بهتر می باشد، می بایست کشور انتخابی شما برای مهاجرت از کیفیت بالای زندگی و سطح بالای رضایت از زندگی، برخوردار باشد. در کنار هدفتان می بایست به هزینه های تحصیلی و اجازه کار در حین تحصیل و مجوز بردن همراه در حین تحصیل نیز، دقت فرمائید.

اولین نکته ای که باید به آن توجه و دقت نمایید، اعتبار مدرک تحصیلی می باشد که در صورت معتبر بودن مدرک تحصیلی خود بتوانید از این مدرک در کشوری دیگر نیز استفاده نمایید. برخی از متقاضیان به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیلی کشورهای آسیایی همچون مالزی و ترکیه را برای تحصیل انتخاب می کنند، این افراد باید اعتبار مدرک را در نظر بگیرند و با دیدی باز تر به آینده کاری و زندگی خود نیز دقت نمایند. گاهی نیز ممکن است در ظاهر هزینه زندگی و تحصیل در برخی کشورها ارزان تر به نظر برسد ولی در واقع این طور نیست مثلا شاید هزینه زندگی و تحصیل در مقطع ارشد و یا دکتری در کشورهای آسیایی ارزان به نظر برسد ولی باید به این نکته نیز توجه نمایید که طول این دوره های تحصیلی در بیشتر کشورهای اروپایی خیلی کمتر از کشورهای آسیایی می باشد پس اگر با دیدی باز به این امر دقت نمایید متوجه خواهید شد که در کل هزینه های تحصیلی در کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر خواهند بود.

نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید، نحوه ویزا دادن توسط کشور مقصد شما می باشد. برخی از کشورها براساس مدارک مورد نیاز، به متقاضیان ویزا می دهند، در صورتی که مدارک شما کامل باشد، به شما ویزا می دهند. اما برخی از کشورها در کنار مدارک، نظر افسر نیز بسیار مهم می باشد و حتی ممکن است که مدارک شما کامل باشد ولی با توجه به نظر افسر به شما ویزا ندهند. پس دقت به این امر بسیار ضروری می باشد چون ممکن است شما از دانشگاه پذیرش دریافت نمایید ولی نتوانید ویزای آن کشور را دریافت کنید.

در زیر به برخی از کشورهای اروپایی بر اساس معیارهای مختلف اشاره شده است:

  • از جمله از بهترین کشورهای اروپایی که به دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل می دهند، می توان به کشورهای اتریش، آلمان، فرانسه، فنلاند، انگلیس و هلند اشاره نمود.
  • از بهترین کشورهای اروپایی که هزینه های تحصیل و زندگی در آنها مقرون به صرفه است می توان به آلمان، اتریش، اسپانیا و فرانسه، اشاره نمود که امکان تحصیل رایگان و اقامت پس از تحصیل را برای متقاضیان فراهم می نمایند.
  • از جمله بهترین کشورهایی که مجوز بردن همراه همزمان با خود متقاضیان تحصیلی را ارائه می دهند، می توان به فرانسه، دانمارک و آلمان اشاره نمود و کشورهایی همچون اتریش که همراه پس از ورود متقاضی اجازه ملحق شدن به وی را دارد، اجازه کار تمام وقت و تحصیل رایگان به همراه داده می شود.
  • از جمله بهترین کشورهای اروپایی برای کار کردن پس از تحصیل متقاضی، می توان به کشورهای آلمان، هلند، کانادا و دانمارک، اشاره کرد که از نرخ پایین بیکاری بهره مند هستند که این نرخ نشان دهنده وجود فرصت های کاری بسیار پس از کار برای متقاضیان و شانس بالای آنها برای یافتن کار پس از تحصیل وجود دارد.

نویسنده مطلب: MalekpourMIE

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.