برای مهاجرت به ترکیه از کجا شروع کنم

اگر می خواهید به ترکیه مهاجرت کنید و به دنبال راه و روش های آن هستید و اگر نمی دانید برای اخذ اقامت ترکیه باید از کجا شروع کنید، با من همراه باشید… . ترکیه، کشوری بی نظیر برای ایرانی ها. کشوری که توانسته با شباهت های فرهنگی زیادی که با ایران دارد، به مقصد مهاجرتی بسیاری از ما تبدیل شود. این کشور از آنجایی که میان اروپا و آسیا واقع شده است، می تواند دروازه ورود شما به اروپا هم باشد. اما چرا تقاضا برای مهاجرت به ترکیه انقدر زیاد است؟ این کشور از جنبه های اقتصادی و اجتماعی در شرایط مطلوبی به سر می برد. شرایط کار و تحصیل در ترکیه هم از وضعیت خوبی برخوردار است. تمامی این موارد دلیل محکمی شده است تا ایرانی ها به دنبال اخذ اقامت این کشور باشند. جالب است بدانید زندگی در ترکیه از ایران ارزان تر است، پس جای شکی وجود ندارد که مهاجرت به ترکیه می تواند یک فرصت ایده آل برای رسیدن به پیشرفت و رشد شخصی و حرفه ای باشد.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

متقاضیان مهاجرت به ترکیه را عموما ایرانی ها، ارمنی ها، گرجی ها و آذربایجانی ها تشکیل می دهند. آمار بیکاری در ترکیه در حدود 14% گزارش شده است و البته شرایط کار برای افرادی که به زبان ترکی استانبولی تسلط دارند و یا در دانشگاه های معتبر این کشور تحصیل کرده اند، خیلی بهتر است. این کشور توریستی، که از جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیار زیادی برخوردار است، به واسطه تجارت از طریق دریا با قاره های آسیا، افریقا و اروپا توانسته به رونق اقتصادی خوبی دست یابد. اما برای اینکه بتوانید خود را به ترکیه برسانید و از مزایای زندگی در این کشور استفاده کنید، باید از کجا شروع کنید؟

با گام های زیر به ترکیه مهاجرت کنید

برای اینکه به ترکیه برسید و اقامت این کشور را به دست آورید، باید یک سری اقدامات اولیه را انجام دهید که در ادامه به توضیح آن ها می پردازم…

  • مطالعه کنید!

اولین گام برای مهاجرت به ترکیه مطالعه است! باید درباره این کشور، آداب و رسوم ترکیه، دین و مذهب، شرایط اقتصادی، اوضاع سیاسی و البته روش های مختلف مهاجرت به ترکیه، هزینه مهاجرت، هزینه زندگی در این کشور و … مطالعه کنید و تا می توانید دانش خود را درباره آن بیشتر و بیشتر کنید. بعد از اینکه به خوبی با این کشور آشنا شدید، اهداف تان را از مهاجرت روی کاغذ آورید و ببینید ترکیه تا چه حد می تواند شما را در رسیدن به این اهداف نزدیک کند.

  • روش مهاجرتی مناسب خود را انتخاب کنید

برای مهاجرت به ترکیه روش های مختلفی هست. سرمایه گذاری در ترکیه، کار در ترکیه، تحصیل در ترکیه، اخذ ویزای توریستی ترکیه و … . هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند که در ابتدا باید بررسی کنید هدف تان برای مهاجرت به ترکیه چیست و در مرحله بعدی بودجه خود را در نظر گیرید و روش مناسب خود را انتخاب کنید. اگر درآمد خوبی داشته اید و پس انداز قابل توجهی دارید، خرید ملک و ثبت شرکت در ترکیه می تواند یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت دائم این کشور باشد. اما در صورتی این امکان برای شما وجود ندارد، تحصیل در ترکیه یکی دیگر از روش های ساده و مناسب است.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

سیستم آموزشی ترکیه و دانشگاه های این کشور جزء برترین ها می باشند و در رده بندی های بین المللی دارای رتبه جهانی هستند. هزینه تحصیل در این کشور هم در مقایسه با کشور های اروپایی بسیار کمتر است و در نتیجه تحصیل در ترکیه می تواند یکی از روش های خوب اخذ اقامت ترکیه باشد. شما بعد از اتمام تحصیلات تان در این کشور می توانید به اعتبار مدرک دانشگاهی تان، در شغلی مرتبط با تحصیلات تان، مشغول به کار شوید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار در ترکیه تغییر دهید.

  • از یک مشاور کاردان و حرفه ای کمک بگیرید

برای اینکه بتوانید بدون دردسر به ترکیه مهاجرت کنید و البته در هزینه های تان هم صرفه جویی کنید، توصیه می کنم، سراغ مشاوران مهاجرتی حرفه ای و البته معتبر بروید. این روزها که بازار مهاجرت داغ است، افراد سودجوی زیادی اقدام به برپایی موسسات مهاجرتی کرده اند و با تبلیغات زیاد، بسیاری از متقاضیان مهاجرت را فریب می دهند و بعد از اخذ مبالغ هنگفت، رخت بر بسته و اثر از آثارشان نمی ماند. پس حتما به دنبال موسساتی باشید که تمامی مجوز های فعالیت در این حوزه را داشته باشند و دارای چندین سال سابقه و تجربه باشند.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

از جمله این موسسات که خود من ارتباط نزدیکی با آن ها دارم، موسسه پارسی کانادا است که در صورت تمایل می توانید با کلیک بر این لینک، از مشاوره رایگان آن ها استفاده کنید. به هر حال در هر کاری اگر تجربه داشته باشید، خیلی سریع تر و ارزان تر می توانید به هدف تان برسید. حالا که برای مهاجرت به ترکیه، تجربه ندارید، لازم است که امور مهاجرتی تان را به اهل فن آن بسپارید.

  • با خیال راحت به ترکیه سفر کنید و از زندگی جدیدتان لذت ببرید

بعد از طی این مراحل می توانید با خیال آسوده قدم در خاک ترکیه بگذارید. مهاجرت درهای جدیدی را به روی شما باز می کند که برای رسیدن به موفقیت لازم است، آگاهانه با آن ها برخورد کنید. پس حتی بعد از اخذ اقامت ترکیه، دست از مطالعه بر ندارید و سعی کنید با شناسایی نقاط قوت و ضعف سفر به ترکیه، زندگی در این کشور را برای خود ساده تر کنید و شرایط پیشرفت را برای خودتان فراهم کنید.

نویسنده مطلب: Samira alijani

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.