آشنایی با اقامت اروپا از طریق trp

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت موقت وجود دارند. TRP  مخفف Temporary resident permit به معنای اقامت است. در این مقاله به روش‌های مختلفی که می‌توانید اقامت یکی از کشورهای حوزه شنگن را اخذ کنید اشاره خواهیم کرد ولی در ابتدا برخی مفاهیم کلیدی را برایتان توضیح می‌دهیم تا همه چیز را درباره انوع روش‌های سفر، کار و زندگی در کشورهای خارجی بدانید. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

ویزا اروپا از طریق trp چیست؟

ویزا برای هدف خاصی با مدت زمان اعتبار خاص مانند تحصیل، کار و… صادر می‌شود. ویزا زمانی صادر می‌شود که متقاضی از دیدگاه کنسول واجد شرایط باشد یعنی مدارک شغلی، مالی و سایر گواهینامه‌های مرتبط را به سفارت ارائه داده و توانسته کنسول را قانع کند که پس از مدتی به کشورش باز می‌گردد. یکی از انواع ویزا، ویزای تحصیلی است.

مثلا اگر ویزای تحصیلی بگیرید پس از پایان دوره باید به کشور خود بازگردید، مگر آنکه ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. بسته به نوع ویزا می‌توانید از برخی امکانات شهروندی نیز استفاده کنید.

اقامت اروپا از طریق trp

روش‌های مختلفی وجود دارند. معمولا ابتدا به متقاضی، همسر و فرزندان مجوز اقامت موقت می‌دهند که با رعایت قوانین پس از گذشت مدتی می‌توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید. با مجوز اقامت، می‌توانید از کلیه حقوق شهروندی مانند افتتاح حساب بانکی، تحصیل رایگان، سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن، خرید ملک و … بهره‌مند شوید. لطفا توجه کنید که با اخذ ویزا نمی‌توانید از این تسهیلات استفاده کنید. زمانی که مجوز اقامت کشوری را دریافت می‌کنید دیگر نگرانی‌های اخذ ویزا را در هر سفر نخواهید داشت.

تابعیت اروپا با اقامت اروپا از طریق trp چه تفاوتی دارد؟

متقاضی در ابتدا اقامت موقتtrp کشور مقصد را دریافت می‌کند و پس از چند سال با رعایت قوانین می‌تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهد. مدتی پس از اخذ اقامت دائم، می‌توانید برای درخواست پاسپورت اقدام کنید. برای اخذ پاسپورت باید تا حدی به زبان آن کشور مسلط بوده و به تاریخ و فرهنگ آن کشور آگاهی داشته باشید.

روش های مختلف اخذ اقامت اروپا از طریق trp

درادامه به بررسی انواع روش هایی خواهیم پرداخت که با استفاده از آنها می توانید به اقامت اروپا از طریق تی آر پی برسید.

  1. ویزای کار: چهار فاکنور برای برای اخذ ویزای کاری یا بلوکارت وجود دارد که عبارتند از:
  • داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی
  • سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی
  • آشنایی به زبان کشور مقصد
  • داشتن قرارداد کاری از سوی شرکتی در کشور مقصد با میزان حقوق مشخص
  1. ویزای جستجوی کار: اتحادیه اروپا برای افرادی که تحصیلات، سابقه کار و یا دانش زبانی از کشور مقصد را دارند ولی دعوتنامه یا قرارداد کاری ندارند  نیز می توانند برای اخذ ویزای جستجوی کار اقدام کنند.
  2. ویزای تحصیلی:افرادی که با توجه به دانشگاه مدارک لازم مانند معدل بالا، مدرک زبان و … را دارند می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.

روش هایی مختلف اخذ اقامت اروپا از طریق trp

روش های مختلفی برای اخذ اقامت یکی از کشورهای حوزه شنگن وجود دارد که عبارتند از:

  • تمکن مالی
  • سرمایه گذاری (خرید ملک، سهام و اوراق قرضه دولتی و …)
  • ثبت شرکت یا کارآفرینی

۱- اقامت سرمایه گذاری اروپا

این برنامه ها که به گلدن ویزا نیز معروف هستند توسط کشورهایی مانند یونان، اسپانیا، فرانسه و … معرفی شدند. در این روش به ازای سرمایه‌گذاری به مبلغ خاصی می‌توانید اقامت آن کشور را دریافت کنید و از کلیه حقوق شهروندی بهره مند شوید. در این روش فرد امکان استخدام شدن در شرکتی در کشور مقصد را ندارد ولی می تواند کسب و کار خود را راه اندازی کند.

یکی از روش‌های محبوب گلدن ویزا، خرید ملک است که توسط یونان، اسپانیا و .. معرفی شد. دولت یونان یکی از مقرون به صرفه ترین انواع گلدن ویزا را معرفی کرده است. در این پکیج با خرید ملکی به مبلغ ۲۵۰ هزار یورو نه تنها می‌توانید برای اخذ اقامت همسر و فرزندانتان اقدام کنید بلکه می‌توانید اقامت والدین همسر و والدین متقاضی را نیز دریافت کنید و از همان ابتدا اقامت دائم این کشور را داشته باشید.

۲- اقامت ثبت شرکت اروپا

این روش توسط کشورهایی مانند آلمان، اسلواکی، لهستان و … معرفی شد. در این پکیج متقاضی اجازه کار، زندگی و یا تحصیل را دارد همچنین می‌تواند از کلیه امکانات شهروندی نیز استفاده کند.

۳- اقامت تمکن مالی اروپا

این روش توسط اسپانیا، فرانسه، اتریش، یونان، ایتالیا معرفی شد. اگر شخصی در ایران متمول باشد می تواند برای اخذ اقامت تمکن مالی اقدام کند. در این روش فرد با ارائه مدارک قانونی و معتبر نشان دهد که ماهیانه مبلغی درآمد دارد. این مبلغ در کشورهای مختلف متفاوت است و از چهار روش حقوق بازنشستگی، اجاره ملک، سود سهام و سود بانکی اثبات می شود. از نقاط قوت این پکیج خارج نکردن سرمایه از کشور است. در این روش نیز مانند روش های سرمایه گذاری، متقاضی امکان استخدامی در شرکتی را ندارد ولی می تواند کسب و کار خود را راه اندازی کند.

در کلیه روش های فوق می توانید از ابتدا اقامت موقت آن کشور را اخذ می کنید پس از مدتی و با رعایت قوانین می توانید برای اخذ اقامت دائم و متعاقبا پاسپورت درخواست بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین پکیج لازم است تا با متخصصان امور مهاجرتی  ما در موسسه حقوقی سایرس صحبت کنید و بهترین راه را انتخاب کنید.

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی بین المللی سایرس

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.