5 دلیل اصلی ریجکت ویزای کانادا

اگر در مقدمات مهاجرت به کانادا هستید، ترس از ریجکت ویزا کانادا یکی از موضوعاتی است که می‌تواند ذهن شما را درگیر به خود کند. در پروسه مهاجرت، جدای از نگرانی‌هایی که در مورد کشور مقصد وجود دارد، امکان رد درخواست و ریجکت هم از دیگر دغدغه‌های مهم است. اگر قصد درخواست برای ویزا دارید و یا درخواست خود را داده‌اید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم.

نکته مهم: این مطلب به عنوان نمونه‌ای برای تولید محتوا توسط تیم کوکو کانتنت تهیه شده است. برای سفارش محتوا و یا دریافت یک نمونه رایگان از محتوا، با ما در تماس باشید.

5 دلیل اصلی ریجکت ویزای کانادا
5 دلیل اصلی ریجکت ویزای کانادا

با دلایل اصلی ریجکت ویزای کانادا آشنا شوید

قبل از ورود به متن، این نکته را در خاطر داشته باشید که این مطلب برحسب قوانین سال 98 نوشته شده است و با توجه به تغییر مداوم قوانین، ممکن است مواردی به آن اضافه و یا کم شوند.

داشتن سابقه سفر

برای دریافت ویزای کانادا یکی از موارد مورد نیاز شما، سابقه سفر به کشورهای خارجی است و در اینجا منظور از «کشور خارجی» عموما کشورهای عضو شنگن هستند. برای کسی که سابقه سفری با خارج از کشور نداشته باشد احتمال ریجکت وی بالاتر می‌رود.

حفظ ریشه و پیوند با کشور مبدا

وجود افرادی به عنوان خانواده‌ در کشور مبدا، داشتن پیوندهای مالی مانند ملک و… از عواملی هستند که به عنوان ریشه از آن‌ها یاد می‌شود. آفیسر یا همان شخصی که پرونده را بررسی می‌کند، باید قانع شود که شما دلیلی برای بازگشت به کشورتان دارید. شخصی که مجرد است، سرمایه‌ای در کشور مبدا ندارد و… احتمال رد درخواستش زیادتر است.

توانایی پرداخت هزینه‌های سفر

یکی از دلایل اصلی ریجکت ویزای کانادا، عدم اطمینان آفیسر از توانایی پرداخت هزینه‌های سفر است. ممکن است شخصی که پرونده را بررسی می‌کند تشخیص دهد که توانایی پرداخت هزینه‌ها را ندارید، یا ممکن است منبع تامین هزینه‌های شما برای او نامشخص باشد، درهر دو صورت به این معنی است که مدارک مالی و دارایی شما کامل نبوده و پرونده شما مردود اعلام می‌شود.

وجود مدارک کامل

با توجه به هدف و نوع ویزایی که می‌خواهید، اگر مدارک کافی ارائه ندهید، ریجکت می‌شوید. این مدارک در مورد ویزای تحصیلی مرتبط با تحصیل شما هستند، در ویزای توریستی ممکن است مرتبط با عدم تطابق اهداف و زمان سفر شما باشد و یا اهداف و برنامه‌های سفر شما از نظر آفیسر مشخص نباشد.

نظر آفیسر

در آخر به خاطر داشته باشید که آفیسر هم یک انسان است، عوامل مختلفی ممکن است روی نظر او تاثیر بگذارند و ممکن است دلایل شما بتوانند او را راضی کنند یا نه، حتی ممکن است دو پرونده و با شرایط یکسان پاسخ‌های متفاوتی دریافت کنند اما شما همچنان شانس اقدام مجدد را خواهید داشت.

برای جلوگیری از ریجکت ویزای کانادا چه کاری انجام دهیم؟

هر کدام از دلایل ذکر شده، نکات و موضوعات زیادی را در خود دارند، که کمک گرفتن از یک شخص آشنا و حرفه‌ای در این زمینه می‌تواند کمک بزرگی به حساب بیاید. در نهایت به یاد داشته باشید به هر دلیلی که ویزای شما ریجکت شده است، سفارت کانادا امکان درخواست مجدد را می‌دهد. زمان دقیق و مشخصی برای این درخواست مجدد وجود ندارد اما باید به یاد داشته باشید که به جای تصمیم‌های احساسی، قدم‌های درست و اصولی بردارید، نامه مردودی را بگیرید، دلایل ریجکت شدن را بدانید و برای برطرف کردن آن‌ها اقدام کنید. و در این صورت امکان دستیابی به خواسته‌تان را خواهید داشت.

نویسنده مطلب: coco content – کوکو کانتنت

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.