چرا دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل پزشکی در ترکیه هستند؟

تحصیل در خارج از کشور می تواند یکی از بزرگترین تجربه های دانشجویی به شمار رود که قطعا خوش آیند است. در این مقاله قصد داریم دلایلی را بررسی کنیم که چرا دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل پزشکی در ترکیه هستند؟ و چه عواملی دانشجویان ایرانی را به سمت تحصیل پزشکی در ترکیه تشویق می کند. به طور کلی چند سالی است که نام ترکیه به عنوان یکی از مقاصد ایرانیان برای تحصیل به چشم می خورد و تحصیل در ترکیه به یکی از علاقمندی های ایرانیان تبدیل شده است. پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه یکی از مهم ترین و پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در ترکیه به شمار می روند و همه ساله دانشجویان بسیاری نسبت به دریافت پذیرش پزشکی در ترکیه اقدام می کنند. این امر از آن جایی بسیار مهم می شود که دانشگاه های ترکیه در سال های اخیر نسبت به بهبود شرایط تحصیلی و رنکینگ دانشگاه های خود اقدام کرده اند و علاوه بر ایرانیان، دانشجویانی از سراسر دنیا برای تحصیل به ترکیه می روند.

https://virgool.io/d/ubkfij0imrqq/%F0%9F%93%B7%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%82%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF%D8%9F

پذیرش تحصیلی پزشکی در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر آسان تر است. حتی برخی اوقات دانشجویان ایرانی به دلیل سختی های ورود به رشته های پزشکی در ایران را دلیلی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه عنوان می کنند و می خواهند در رشته مورد علاقه خود تحصیلات را ادامه دهند. ترکیه دانشگاه های معتبری دارد ولی برای اینکه بتواند استعدادهای بیشتری را شناسایی کند، تقریبا ساده تر از سایر کشورهای اروپایی، آمریکا و استرالیا پذیرش پزشکی در ترکیه صادر می شود. همچنین دانشجویان ایرانی سختی زیادی برای ورود به کشور ترکیه نباید بکشند و علاوه بر تحصیل، دریافت ویزای تحصیلی و سفر به ترکیه هم آسان است. نزدیکی به ایران و همچنین امکان ملاقات با خانواده به سادگی به دلیل لغو دریافت روادید برای ایرانیانی که قصد سفر سیاحتی به ترکیه را دارند می تواند از دیگر دلایلی باشد که محصلان زیادی را برای تحصیل پزشکی در ترکیه ترغیب کرده است. همچنین پزشکی در ترکیه برای افراد ترک زبان ایرانی می تواند ساده تر باشد چرا که یادگیری زبان ترکی استانبولی برای این دسته افراد کار سختی نیست و به راحتی و در دوره های حتی چند هفته ای می توانند برای تحصیل پزشکی در ترکیه، زبان ترکی استانبولی را فرا بگیرند.

پزشکی در ترکیه، دروازه ای برای مهاجرت به اروپا و آمریکا

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بسیاری از دانشجویان ایرانی پزشکی در ترکیه را تشویق کرده است، امکان دریافت اقامت دائم برای کار در ترکیه، کشورهای اروپایی و یا آمریکایی می باشد. در واقع پزشکی از مهم ترین رشته های مورد نیاز در جوامع به شمار می رود و شما می توانید با تحصیل پزشکی در ترکیه، خودتان را برای ورود به کشورهای دیگر و دریافت اقامت از برترین کشورهای اروپایی و آمریکایی آماده کنید و یا می توانید برای ادامه زندگی و دوره کاری حرفه ای خود نیز در کشور ترکیه ماندگار شوید. پزشکی در ترکیه یک دوره کاملا حرفه ای است و بسته به این که در کدام دانشگاه کشور ترکیه تحصیل می کنید، مهاجرت به اروپا و آمریکا برای شما امکان پذیر می باشد. می توانید برای دریافت پذیرش پزشکی در ترکیه برای یکی از بهترین دانشگاه های این کشور اقدام کرده و تا حدی خیال خود را از بابت ادامه کار و همچنین دریافت اقامت از سایر کشورها راحت کنید. اما این تمام دلایلی نیست که دانشجویان ایرانی را تشویق به تحصیل پزشکی در ترکیه می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

امکانات و ویژگی های رفاهی تحصیل پزشکی در ترکیه

از دیگر دلایلی که می تواند شما را برای تحصیل پزشکی در ترکیه تشویق نماید، امکانات و ویژگی های رفاهی است که در کشور ترکیه وجود دارد. در واقع شما می توانید با تحصیل پزشکی در ترکیه، از امکانات و ویژگی های این کشور که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است استفاده کنید. در ابتدا باید بدانید که شهرهای بزرگ ترکیه گزینه بهتری برای ادامه تحصیل در ترکیه می باشند. همچنین شما می توانید از امکانات تفریحی این کشور استفاده کنید و یا برای تحصیل پزشکی در ترکیه از امکانات ویژه تحصیلی استفاده نمایید. کتابخانه ها و انجمن های علمی که در همکاری با اروپا و آمریکا تاسیس شده اند در کنار امکانات رفاهی، بیمه خدمات درمانی رایگان و امکان حضور در بهترین کنسرت ها و سایر مراکز تفریحی را می توان از دلایلی دانست که ایرانیان را به تحصیل پزشکی در ترکیه تشویق کرده است. همچنین مردم کشور ترکیه مهمان نواز هستند و با ایرانیانی که به ترکیه می روند رفتار بسیار خوبی دارند. از این روی می توان گفت که تحصیل پزشکی در ترکیه از بهترین گزینه های پیش روی شما می باشد.

?کلام آخر

پزشکی در ترکیه یکی از علاقمندی های دانشجویان ایرانی به شمار می رود و شما می توانید از خدمات تحصیلی و پزشکی در ترکیه با بهترین قیمت و خدمات بالا استفاده کنید. این کشور سالیانه حجم دانشجویان ایرانی بسیار زیادی را پذیرش می کند و از این روی می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای شما باشد.

نویسنده مطلب: Yousef Daneshi

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.