شرایط مهاجرت به بلژیک

بلژیک کشوری اروپایی است که با نام رسمی (Belxiye) شناخته شده و دارای حکومت پادشاهی است. کشور بلژیک در غرب اروپا واقع شده و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که پایتخت آن بروکسل است. این کشور مساحت بسیار کمی دارد. با این وجود، دارای قدرت بالای سیاسی و اقتصادی در اتحادیه اروپا می‌باشد. واحد پولی این کشور مانند اغلب کشورهای این منطقه یورو است.

کشور بلژیک از شمال با هلند، از شرق با آلمان، از جنوب شرقی با لوکزامبورگ، از جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. خط جدایی فرهنگی ژرمن‌ها و رومی‌زبانان از میانه‌های کشور بلژیک می‌گذرد. در این کشور، به سه زبان هلندی (حدود 60% افراد به این زبان سخن می‌گویند)، فرانسوی (حدود 40%) و آلمانی (کمتر از 1%) صحبت می‌شود. هر دو زبان هلندی و  فرانسوی در ادارات دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین، تسلط شما به این زبان‌ها قطعا زندگی، کار و تحصیل در این کشور را برایتان بسیار تسهیل خواهد کرد.

اخیراً مهاجرت به این کشور اروپایی بسیار طرفدار پیدا کرده و افراد بسیاری درخواست مهاجرت به این کشور را دارند. در ادامه، اینفودنیز (https://b2n.ir/x87991) قصد دارد، روش‌ها و شرایط مهاجرت به بلژیک را بررسی کند. اگر قصد مهاجرت به بلژیک، این کشور امن، مرفه و قوی را دارید تا آخر مقاله با اینفودنیز (www.infodeniz.com) همراه باشید.

به صورت کلی، مانند هر کشور دیگری، بلژیک نیز دارای روش‌های زیر جهت مهاجرت می‌باشد:

  • مهاجرت به بلژیک از طریق تولد
  • مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج
  • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل
  • مهاجرت به بلژیک از طریق کار
  • مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه‌گذاری

شرایط اقامت بلژیک از طریق ازدواج

بلژیک، ازدواج‌های مدنی و قانونی را معتبر می‌داند. بنابراین، باید ازدواج در یک دفتر ثبت ازدواج صورت بگیرد. بعد از ازدواج با فرد دارای تابعیت بلژیک و گذشتن 3 سال از ازدواج، می‌توانید درخواست اقامت بلژیک را بدهید. این مدت زمان به شرطی است که مدت ویزای دریافتی شما قبل از ازدواج بیشتر از 3 ماه نباشد. ولی اگر مجوز اقامتی بالای 3 ماه در این کشور داشته باشید و در این مدت با یکی از توابع بلژیک ازدواج کنید بعد از 6 ماه می‌توانید درخواست اقامت بلژیک را بدهید.

شرایط اقامت بلژیک از طریق تحصیل

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا اگر بخواهند در بلژیک به مدت بیشتر از 3 ماه دوره‌های تحصیلی بگذرانند، باید ویزای تحصیلی یا ویزای نوع D  را دریافت کنند. متقاضیان می‌توانند در دوره‌های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری پذیرش گرفته و ویزای دانشجویی دریافت نمایند. ولی باید توجه کرد که از شرایط مهاجرت به بلژیک از این طریق این است که این دوره‌ها باید به صورت تمام وقت باشند. در حین تحصیل، می‌توان برای دریافت ویزای همراه نیز اقدام کرد و همچنین مجوز 20 ساعت کار به صورت نیمه وقت به دانشجو داده می‌شود. کشور بلژیک دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فراوانی است که هزینه تحصیل بسته به رشته و دانشگاه و شهر مورد نظر شما می‌تواند متفاوت باشد.

مقاله بالا کپی شده از سایت اینفودنیز می‌باشد. برای مطالعه دقیق باقی روشها می توانید به این سایت مراجعه و جواب دقیقی به سوالهای خود بدهید.

نویسنده مطلب: mehrnoo0oosh

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.