زمین خاکی زبان خوندن کجاست؟

از کجا باید زبان شروع کرد؟
از کجا باید زبان شروع کرد؟

سلام

خب توی نوشته ی قبلی ما راجع به اینکه چرا باید زبان بخونیم با هم صحبت کردیم. اگر اون پست رو هنوز نخوندی لطفا اول اون رو بخون و بعد بیا سراغ این یکی. این هم لینکش:

https://vrgl.ir/U1RNU

خب. حالا اگر واقعا احساس نیاز کردی که یه زبان دوم یاد بگیری قدم بعدی اینه که بری سراغ راه و روش درست و میدونم خیلی ها بارها شروع کردن و به هر دلیلی کنار گذاشتن و یا نمیدونن باید چیکار کنند
اگر تو هم جزو اون دسته هسته این پست حسابی به دردت میخوره

برو که رفتیم

  1. تصمیم کبری

اول از همه باید تصمیم کبری رو بگیری. همه ما خوب میدونیم که یادگیری درست و درمون هیچ چیزی بدون وقت گذاشتن و تعهد داشتن بهش ممکن نیست. زبان هم از این قضیه استثنا نیست. پس اگر فکر میکنی برم یه کلاس ثبت نام کنم که زبان یاد بگیرم شاید یکم بیش از حد امیدواری. نمیخوام بگم که کلاس به درد نمیخوره. نه! کلاس رفتن مثل داشتن یک نقشه برای رسیدن به یک مقصد هست. اون نقشه کمکت میکنه در جهت درست حرکت کنی. اما اول و آخر کسی که باید مسیر رو بره تو هستی. پس اگر خواستی زبان رو شروع کنی اول هدفت رو مشخص کن و با خودت عهد ببند که برای رسیدن به هدفت تلاش کنی . آرنولد شوارزنگر قهرمان چند دوره پرورش اندام دنیا میگه: بالا رفتن از پله های موفقیت در حالی که دستات توی جیبته ممکن نیست

۲. مطالعه ی خودخوان یا self-study (همون خودم یاد بگیرم)

این روش مطالعه رو من خودم خیلی می پسندم(البته نه در زبان) . استفاده از بسته ها و ویدیو های آموزشی مزایای زیادی داره که چند تاش اینجا میگم:

الف. یادگیری با سرعت مناسب خودتون

ب. هزینه ی نسبتا پایین تر

پ. داشتن دسترسی به محتوای آموزشی به صورت دائمی

مثلا من خودم فوتوشاپ و اینستاگرام مارکتینگ رو کاملا به صورت آفلاین و با ویدیو یاد گرفتم و خیلی خوب جواب گرفتم

اما در بحث یادگیری زبان

باید بگم این روش به تنهایی نمیتونه اثرگذاری بالایی داشته باشه. چون ماهیت مهارت زبان طوری هست که باید دائما ما با افراد دیگه که اون زبان رو بلدن یا زبان آموزان دیگه در ارتباط باشیم و با صحبت کردن بیشتر مهارتمون رو بالا ببریم(فارغ از تعداد لغات و ساختار هایی که بلدیم) من توی این ۱۰ سال تجربه ی تدریسم بار ها دیدم زبان آموز هایی با دانش بسیار بالا اما کم صحبت و دانش آموزهایی با دانش متوسط اما پر صحبت . که گروه دوم اکثر اوقات موفق تر بودند.

پس self-study به درد نمیخوره؟

من جواب قطعی نه به این سوال نمیدم. اما بدونید این صحبت با دیگران و استفاده از زبان به صورت مداوم یک لازم جدا نشدنی هست و میشه در کنار اون به صورت self-study دانش لغات و اصطلاحات رو بالا برد (البته به شرط اینکه توی اون جلسات صحبت استفاده بشه)

۳. ماست من ترشه نخور!

هیشکی (هیچ مدرس و موسسه ای) این حرف رو نمیزنه پس نمیشه به طور قطع از روی صحبت های یک شخص تشخیص داد کی بهتر کار میکنه. این ها رو باید از اشخاص دیگه ای که از خدمات اون افراد استفاده کردند بپرسید.

البته خیلی هم نگران نباشید.مهم شروعه. شما شروع کنید کم کم متوجه این خواهید شد که چه کسی بهتر کار میکنه و پیش کی باید برید. من هم توی این مسیر کنارت هستم و کمکت میکنم که مسیر یادگیری برات آسون تر بشه

اگر سوالی داری همینجا ازم بپرس

و دوست داری دیگه راجع به چی زبان اینجا برات بنویسم؟

نویسنده مطلب: امیر حنائی

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.