روزمرگی : برنامه ریزی مدل میا پلیز

Fuck deadline
Fuck deadline

روزمرگی سه شنبه برنامه ریزی مدل میا پلیز

دیروز با روند برنامه ریزی میا جلو رفتم و روند قابل توجهی داشت.

یه توضیح درباره ی روند بگم که من قبلا در طول روز برای برنامه ریزی از ددلاین های جز ئی و خیلی کوچک استفاده می کردم مثل 1 ساعت یا 45 دقیقه برای هر کاری که در طول روز داشتم و استراحت های یک ربع بین آنها و این ددلاین های کوچک بیشتر از دقیق کردن کارها باعث فشار برای تمام کردن سریع آن کار میشد تا از ددلاین خارج نشه که خب خیلی ها با وجود داشتن این فشار موافق اند.

اما جدیدا بر اساس این برنامه ی جدید کارها به طور جزئی تقسیم نمی شد بلکه یه ددلاین روزانه و کلی وجود داشت و تمام کار ها برای یه روز نوشته می‌شد و بعضی کار ها میتونست 1 ساعت بعضیا سه ساعت طول بکشه . اما نکته ی قابل توجه اینجا نیست. وقتی من یکی از اون کار ها که درس خواندن هست رو شروع میکنم دیگه فشاری برای تموم کردن آن کار در آن ساعت نیست بلکه تمرکز برای یادگیری کامل آن درس برای اتمام آن درس هست. و این برای من جالب بود و خوب جواب داد امروز چهار شنبه هست که من این رو مینویسم و میخوام دوباره این رو اجرا کنم و نقاط ضعف و قوت این برنامه رو به طور کامل تری بعدا شرح بدم اما الان یه سری ویژگی های دیگه ی این برنامه رو میخوام بگم.

Mia plays میا پلیز
Mia plays میا پلیز

شما در این مدل برنامه ریزی باید ابتدا :

1.پنج کاری که دوست دارید درطول روز انجام بدید رو بنوسید. این پنج کار باید حال خودتون رو خوب کنه و به شما انرژی بده و این پنج کار در استراحت های بین کارهاتون باید انجام بشه. تا انرژی برای انجام برنامه رو داشته باشید. و نکته ی دیگه برای این مدل فعالیت ها این هست که باید کاری رو انجام بدید که در عین دوست داشتن بدونید که خیلی وقتتون رو تلف نمی کنه. و از انجام آنها پشیمون نمیشید 🙂

مثلا برای خودم نوشتن / فیلم یا سریال با زیرنویس انگلیسی برای تقویت زبان / یادگیری یه کار جدید (من وقتی یه کاری رو که فک میکنم جذابه شروع به یادگیری میکنم حالم خوب میشه و هیجان زده میشم) / چک کردن اینیستگرام و تلگرام (چون پیج های زیادی رو فالو نکردم یه ربع بیشتر طول نمی کشه و خیلی هم حال خوب کن نیست ولی خب اعتیاده دیگه).

2. پنج کاری که حتما باید انجام بشه و کل برنامه ریزی باید بر اساس آن باشه .

برای دوستانی که میا پلیز رو نمی‌شناسند باید بگم که وی رتبه ی 2 رشته ی هنر سال 90 بوده و الان هم جز موفق ترین یوتیوبر های ایرانیه. و تقریبا یه پیانیست حرفه ای هستش. در دانشگاه تهران هم طراحی صنعتی خونده الان لیسانس داره. و به کانادا مهاجرت کرده من برنامه رو بر اساس یکی از ویدئو هاش درباره ی رسیدن به تمام کار ها در روز دیدم و چون یه آدمی با پتانسیل های بالا بود دونستن مدل فکری و برنامه ریزی او خالی از لطف نیست. اما اگر بیشتر ویدئو ها رو از ایشون ببینید بر عکس این همه پتانسیل و موفقیت ها که آدم انتظار یه شخصیت خیلی ویژه داره، متوجه شخصیت ساده و خودمونی میشید.

و همچنین با وجود خرخون بودن 🙂 یکی از گیمر های خفنه و این پیج یوتیوبشون ابتدا درباره ی ریویو های گیم بود و بعد سبک های دیگه هم اجرا شده.

خلاصه خیلی حال کردم دیگه همین.

پند پایانی : زندگی همچون خیاریست سبز در عین حال کلفت و کوتاه بنابراین بنی آدم اعضای یک پیکرند :/

نویسنده مطلب: درگیر

منبع مطلب

نظرات
  1. اجتمانو می گوید

    ممنون از این مطلب کاربردی

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.