تجربیات من برای افتتاح حساب بانکی در خارج – 1

سالها پیش (حدود سال 1378) که وارد عرصه کامپیوتر شدم همیشه در فکر کار با کشورهای خارجی بودم و همیشه فکر میکردم چقدر افتخار بزرگی محسوب میشه که یک حساب بانکی در خارج از ایران داشته باشم یا بتونم یک ویزا کارت یا مستر کارت به نام خودم داشته باشم.

اون سالها چنین امکانی برام نبود که سفری به خارج از کشور داشته باشم چه از نظر مالی چه از نظر پاسپورت چون هنوز سربازی نرفته بودم.

سالها گذشت و با شرکتی آشنا شدم که از طریق اون تونستم یک ویزا کارت از کشور امارات دریافت کنم که انصافا کارت خوب و کار راه اندازی بود، ولی اشکالش این بود که برای دریافت اصل کارت باید حتما به دوبی سفر میکردم. که خب اون زمان دیگه این امکان رو داشتم و با سفر به دوبی کارتم رو دریافت کردم.

بعد از اون با شرایطی که برای فراهم شد برای یک مدت به کشور انگلستان برای تحصیل سفر کردم و در اونجا حساب بانکی به همراه کارت بانکی و دسته چکم رو دریافت کردم و تازه فهمیدم چقدر داشتن یک ویزا کارت یا مستر کارت کار ساده و معمولی هستش و فقط برای ما که ازش محرومیم خیلی هیجان داره.

بعد از پایان تحصیلاتم به ایران برگشتم و تا مدتها از حساب بانکیم در انگلستان استفاده میکردم، هیچ مشکلی نداشتم، تا اینکه با گذشت زمان یکی یکی حسابهام شروع به مسدود شدن کردند، نه به این دلیل که کار بدی باهاشون میکردم چون اونجا نبودم به شعبه بانکها مراجعه کنم و ویزای اقامتیم هم تموم شده بوده و نمیتونستم به اونجا سفر کنم.

تا مدتها دیگه طوری شد که تنها یک حساب داشتم و برای نگه داشتنش مجبور بودم کلی هزینه کنم، چون باید یک آدرس مجازی در در انگلیس اجاره میکردم که بانکم بتونه با من تماس بگیره ولی اتفاقی که نباید بیوفته افتاد و اون حساب هم با کمی پول داخلش مسدود شد و بانک شرط باز شدن حساب رو مراجعه حضوری به بانک اعلام کردم که برای من ممکن نبود. حتی برای دریافت ویزای انگلیس هم اقدام کردم ولی موفق نشدم ویزا بگیرم.

بعد از اون به کشورهای زیادی با هدف اقتتاح حساب بانکی سفر کردم، کشورهایی مثل: تاجیکستان، آذربایجان، ترکیه، امارات، ارمنستان، مالزی و کلی کشور اروپایی.

تقریبا همه رو امتحان کردم و اینجا تجربیاتم رو در مورد این کشور ها براتون میزارم و جاهایی که موفق یا ناموفق بودم رو هم مشخص میکنم، شاید کمکی بشه برای کسانی که مایلند با خارج از ایران تجارت و کاری داشته باشند و مشکلات من رو تجربه نکنند.

ادامه دارد…

نویسنده مطلب: سام

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.