بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر

دانشگاه های برتر کانادا - دانشگاه تورنتو
دانشگاه های برتر کانادا – دانشگاه تورنتو

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته و کیفیت بالای زندگی و رفاه زیاد در سطح جهان می باشد. با توجه به رشد و توسعه تکنولوژی و زیر ساخت های اطلاعاتی، رشته مهندسی کامپیوتر یکی از رشته های پر تقاضا در سح جهان است. به دلیل رشد بالای فناوری در کانادا، رشته کامپیوتر آینده دار ترین شغل در کانادا می باشد به همین دلیل این رشته محبوبیت زیادی در کانادا دارد و این کشور برای مهندسان کامپیوتر بازار خوبی فراهم نموده است. دانشگاه های کانادا از به روزترین سیستم های آموزشی و تکنولوژی برای دانشجویان برخوردار هستند و دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کنند. برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا می توانید در مقاطع مختلف اقدام نمایید. طول دوره کارشناسی این رشته در کانادا 4 سال می باشد و متقاضیان برای تحصیل در این رشته می بایست مدرک دیپلم و گواهینامه پیش دانشگاهی را اخذ نموده باشند همچنین می بایست دروس پیش نیاز این رشته را بپذرانند. برای تحصیل در مقطع ارشد، متقاضی می بایست مدرک کارشناسی در یکی از گرایش های مهندسی کامپیوتر به همراه مدرک زبان آیلتس 6.5 و در برخی از دانشگاه ها مدرک GRE لازم می باشد. طول این دوره متناسب با دانشگاه تحصیل 1 الی 2 سال می باشد. برای تحصیل در مقطع دکتری نیز به مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا به همراه GRE و مدرک کارشناسی ارشد مرتبط در یکی از گرایش های مهندسی کامپیوتر نیاز می باشد. طول دوره دکتری مهندسی کامپیوتر بسته به دانشگاه تحصیل می باشد و 4 الی 5 سال طول خواهد کشید. از مهمترین دغدغه های افراد برای تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر، هزینه های زندگی و تحصیلی می باشد. هزینه تحصیل در کانادا مقرون به صرفه تر از برخی کشورهای طراز اول دنیا نظیر آمریکا و انگلیس، می باشد. هزینه های زندگی متناسب با سبک زندگی و محل زندگی افراد می باشد ولی به طور متوسط ماهیانه 600 تا 800 دلار کانادا است و هزینه سکونت در خوابگاه های دانشجویی نیز به طبع وابسته به محل سکونت است و به طور میانگین 3,000 الی 7,500 دلار کانادا می باشد. متقاضی در هنگام تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر، می توانند در این دانشگاه ها بورسیه شود و برخی یا همه هزینه های تحصیلی و زندگی وی تامین گردد. برای اخذ بورسیه از بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر، می بایست رزومه ای قوی، مقالات در کنفرانس های معتبر و مدرک زبان با نمره بالا، داشته باشید. در زیر به برخی از بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر، اشاره می کنیم.

· دانشکاه تورنتو: این دانشگاه برترین دانشگاه کانادایی برای تحصیل مهندسان کامپیوتر می باشد. سابقه طولانی این رشته در دانشگاه تورنتو به همراه آموزش های عالی که در این دانشگاه به دانشجویان می دهند، دانشجویان را قادر می سازد که علاوه بر مهارت های عالی که یاد میگیرند، خود را برای بازار کار آماده سازند.

· دانشگاه بریتیش کلمبیا: دومین دانشگاه در لیست بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر، داشنگاه بریتیش کلمبیا می باشد. این دانشگاه از پرجمعیت ترین دانشگاه های کانادا می باشد.

· دانشگاه مونترال: این دانشگاه امکانات رفاهی و آموزشی بسیاری را برای دانشجویان خود فراهم نموده است و دارای یکی از بزرگترین دپارتمان های علوم کامپیوتر در کانادا می باشد.

در جدول زیر به بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته کامپیوتر، با رنکینگ آنها اشاره شده است.

بهترین دانشگاه های کانادا
بهترین دانشگاه های کانادا

بازار کار این رشته به دلیل رشد فناوری و تکنولوژی بسیار داغ و آینده دار می باشد به گونه ای که این رشته از پر درآمد ترین رشته ها در کانادا و سطح جهان است. میانگین حقوق ساعتی در کانادا 29.61 دلار کانادا می باشد در صورتی که این عدد برای مهندسان کامپیوتر به 39.33 می رسد و این نشان از بازار پویا در این رشته است. در جدول زیر به برخی از گرایش های مهندسی کامپیوتر به همراه درآمد آنها اشاره شده است.

پردرآمد ترین رشته های در کانادا
پردرآمد ترین رشته های در کانادا

نویسنده مطلب: MalekpourMIE

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظرات
  1. کدرلایف می گوید

    ممنون از این مقاله کاربردی

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.