با هزینه‌های زندگی در آلمان آشنا شوید

مهاجرت به قطب اقتصادی اروپا

آلمان از کشورهای قدرتمند و صنعتی قاره اروپا و جهان است که به عنوان قطب اقتصادی اروپا شناخته می‌شود. این کشور که در غرب اروپا واقع شده، در همسایگی کشورهای اتریش، سوئیس، فرانسه، لهستان و جمهوری چک قرار دارد. آلمان پس از جنگ‌های جهانی با تکیه بر تلاش، تدابیر اقتصادی، ارتقا دانش و افزایش صادرات عنوان چهارمین قدرت اقتصادی جهان و رتبه نخست اقتصاد اروپا  را به خود اختصاص داده است.

از لحاظ توسعه علم و فناوری از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و کمترین وابستگی را به کشورهای دیگر دارد. به همین دلایل، دومین مقصد مهاجرت بعد از ایالات متحده محسوب می‌شود. امکان مهاجرت به آلمان از روش‌های مختلفی مانند تحصیل، سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج و تولد فراهم است که هر کدام شرایط خاص خود را برای اخذ ویزا و اقامت دارد.

با هزینه‌های زندگی در آلمان آشنا شوید

حال که به معرفی آلمان پرداختیم باید درباره هزینه‌ زندگی در آن نیز اطلاعاتی ارائه دهیم. قدرت اقتصاد کشور آلمان شرایطی را برای شهروندان فراهم کرده است که کمترین چالش را در زندگی و هزینه‌های آن داشته باشند. همین دلیل مهاجران نیز نسبت به کشورهای دیگر، شرایط زندگی ایده‌آل‌تری در آلمان خواهند داشت. برخلاف اینکه آلمان کشوری صنعتی است و در قلب اروپا قرار گرفته، شهروندان این کشور به نسبت کشورهای هم‌تراز خود با هزینه‌های کمتری برای زندگی روبه رو هستند. گران‌ترین شهر آلمان، شهر دوسلدورف با  هزینه زندگی میانگین ۲،۶۰۰ یورو در ماه است. از طرف دیگر، شهر لایپزیک ارزان ترین شهر این کشور شناخته شده که هزینه زندگی در آن به صورت میانگین ۱،۹۰۰ یورو در ماه می‌باشد.

منبع: https://persianv.com/gardeshgari/immigration-to-germany.html

نویسنده مطلب: سحر حیدری

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.