اقامت اسلوونی بدون ثبت شرکت چگونه ممکن است؟

کشور زیبای اسلوونی با اتریش، ایتالیا، کرواسی و مجارستان همسایه است که در کنار طبیعت تماشایی اش به جایگاه اقتصادی، کشاورزی و صنعتی پیشرفته ای دست پیدا کرده است. شاید بسیاری ندانند اما این کشور در زمینه صادرات غلات به خاورمیانه از جمله ایران پیشتاز است. با توجه به این که این کشور جزو اتحادیه اروپاست و ویزای آن در سراسر اتحادیه شنگن معتبر است، اخذ اقامت اسلوونی یک امتیاز محسوب می شود. در ادامه با بررسی اقامت اسلونی بدون ثبت شرکت به عنوان یکی از راه های اخذ اقامت اروپا، با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

بدون ثبت شرکت، اقامت اسلونی بگیرید

روش های متعددی برای اخذ اقامت اسلوونی وجود دارد. یکی از آنها از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری می تواند به صورت مستقیم و در پروژه های دولتی یا به صورت ثبت شرکت انجام شود. خرید ملک نیز از دسته روش های مهاجرتی رایج و مقرون به صرفه به حساب می آید. ایرانیان بیشتر از راه ویزای تحصیلی به اسلوونی مهاجرت کرده اند. ویزای کاری نیز پروسه ای دیگر است. در این مسیر ابتدا وارد کشور می شوید و بازار کار را ارزیابی می کنید سپس با توجه به رشته تحصیلی خود در شرکتی استخدام شوید. ویزای ازدواج یکی دیگر از راه های اخذ پاسپورت این کشور است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر از شما دعوت می کنیم در بررسی اقامت اسلواکی از طریق کارآفرینی نیز همراه ما باشید.

مهاجرت به اسلوونی از طریق کاری بدون ثبت شرکت

شرایط دریافت پاسپورت اسلوونی از طریق کار به این ترتیب است که شهروندان خارج از اتحادیه اروپا ابتدا باید درخواست مجوز کار کرده و درخواست ویزای کار خود را به سفارت اسلوونی ارائه دهند. پس از صدور ویزا به این کشور سفر می کنند و به دنبال فرصت های شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. در نهایت پس از عقد قرارداد با کارفرما می توانند درخواست مجوز کار کنند. درخواست ویزای کار از سفارت اسلوونی ۶۰ روز کاری به طول می انجامد.

اقامت کاری اسلوونی یک سال اعتبار دارد. پس از ۵ سال می توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهید و در نهایت ۵ سال بعد از اقامت دائم برای پاسپورت اقدام کنید. چنانچه از طریق بلوکارت اسلوونی اقامت این کشور را اخذ کنید، بعد از ۲ سال زندگی در اسلوونی می توانید اقامت دائم بگیرید. از شما دعوت می کنیم در این بخش زمانی را برای بررسی اقامت کارآفرینی یونان نیز اختصاص دهید.

با ویزای تحصیل اسلوونی نیازی به ثبت شرکت نیست

تحصیل در اسلوونی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. دوره ها به زبان اسلوونی برگزار می شوند اما در برخی از دانشگاه ها زبان انگلیسی هم تدریس می شود. شهریه دانشگاه ها در اسلوونی پایین است. اگر بعد از فارق التحصیلی در شرکتی استخدام شوید می توانید بعد از ۵ سال اقامت دائم اسلوونی و بعد از آن پاسپورت اسلوونی را اخذ کنید.

مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج و تولد

اگر با یک تبعه اسلوونی ازدواج کنید اقامت موقت دریافت می کنید. چنانچه این ازدواج بیش از دو سه سال ادامه داشته باشد می توانید برای اقامت دائم درخواست بدهید. کشور اسلوونی از قاعده خون پیروی می کند در نتیجه اگر یکی از والدین نوزاد اهل اسلوونی باشد و یا پاسپورت اسلوونی را داشته باشد، می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. دز همین زمینه از شما دعوت میکنیم به بررسی اقامت بدون سرمایه گذاری اروپا نیز بپردازید.

اقامت دائم اسلوونی حتی بدون سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اخذ اقامت اسلوونی مورد توجه ایرانیان قرار گرفته زیرا این کشور در حوزه شنگن قرار دارد و راهی برای ورود به کشورهای توسعه یافته تر به حساب می آید.  ابتدا اقامت یکساله و قابل تمدید این کشور را اخذ می کنید. با رعایت شرایط لازم هر ساله اقامت موقت خود را تمدید می کنید و بعد از  ۵ سال می توانید اقامت دائم اسلوونی را اخذ کنید. زمانی که موفق به گرفتن اقامت دائم در کشور اسلوونی شدید دیگر نیازی به حفظ شرایط لازم ندارید. ۵ سال بعد از اقامت دائم می توانید برای اخذ پاسپورت اقدام کنید.

مزایای اقامت دائم اسلوونی

داشتن حق شهروندی در اتحادیه اروپا می تواند امنیت شما و خانوده تان را در گوشه و کنار جهان تضمین کند. همچنین شرایط را برای ادامه تحصیل دلبندانتان در بهترین مدارس و دانشگاه های جهان فرآهم آورد. با اخذ اقامت اسلوونی می توانید از تسهیلات مختلفی استفاده کنید. نقاط قوت اقامت اسلوونی عبارتند از:

  • شهروند اتحادیه اروپا به حساب می آیید
  • می توانید بدون ویزا به تمامی کشورهای حوزه ی شینگن سفر کنید.
  • امکان تجارت بدون محدودیت بر اساس قوانین تجاری و گمرکی آزاد را دارید.
  • فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند به صورت رایگان در مدارس تحصیل کنید.
  • برای تسهیل و تسریع تراکنش های بانکی حساب بانکی افتتاح کنید.
  • می توانید از تسهیلات بانکی بهره مند شوید
  • تحت پوشش خدمات درمانی و پزشکی رایگان قرار بگیرید.
  • امکان دریافت ویزای کانادا و آمریکا برایتان راحت تر خواهد بود.

بدون ثبت شرکت مسیر اخذ اقامت تا تابعیت اسلوونی را طی کنید

اسلوونی عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا است بنابراین قوانین اخذ تابعیت آن تا حدود زیادی از قوانین اتحادیه اروپا پیروی می کند. برای اخذ پاسپورت ابتدا باید اقامت موقت دریافت کنید این اقامت می تواند از هر کدام از مسیرهایی که در بالا به آن اشاره کردیم طی شود، بعد برای اقامت دائم و در نهایت پس از ۱۰ سال برای پاسپورت درخواست بدهید.

با پاسپورت اسلوونی می توانید به  ۱۲۲ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. پاسپورت اسلوونی در رتبه بندی جهانی رتبه ۷ را به خود اختصاص داده است. اگر قصد مهاجرت به کشورهای اروپای شنگن را دارید باید هرچه سریع تر در این مسیر قدم بردارید. این تصمیم جهشی بزرگ در زندگی شماست که باعث تغییرات جدی می شود. مهاجرت مسیری پیچیده است که به آگاهی، برنامه ریزی و مدیریت دقیق نیازمند است. برای اینکه انتخابی آگاهانه و درست داشته باشید با مشاورین سایرس تماس بگیرید تا با توجه به شرایط بهترین مسیر را به شما معرفی کنند.

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی بین المللی سایرس

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.