4 اشتباهی که نباید در تهیه ویدیو رزومه انجام دهید

این روزها که بازار مصاحبه های ویدیویی شغلی خیلی داغ شده بد نیست با چند تکنیک ساده برای تهیه یک ویدیو رزومه خوب آشنا شوید.

زمانی که می خواهید یک رزومه ویدیویی تهیه کنید، همیشه نکات ساده و مهمی وجود دارند که با رعایت آنها می توانید یک ویدیوی خوب و استاندارد تهیه کنید.

حتما می دانید ویدیو رزومه، یک ویدیوی کوتاه یک یا چند دقیقه ای است که با موبایل تان ضبط می کنید. در ویدیو رزومه شما خودتان، تحصیلات، مهارت ها، توانمندی ها و سوابق شغلی تان را معرفی می کنید و می گویید که دنبال چه شغلی هستید. این فایل کوتاه ویدیویی به تنهایی‌ می‌تواند جذابیت ظاهری، فن بیان و اعتماد به نفس تان را به یک کارفرما و یا مسئول منابع انسانی نشان دهد.

برای تهیه یک ویدیو رزومه خوب، پیشنهاد می کنم در این مقاله کاران با ما همراه باشید

بیشتر بخوانید :ویدئو رزومه چیست؟

نگاهتان را از روی دوربین برندارید

بزرگ‌ترین اشتباه در تهیه ویدیو رزومه این است که بخواهید در طول ضبط ویدیو، مرتب نگاه‌تان را از دوربین بردارید؛ این موضوع باعث می شود مدیران یا هر فردی که ویدیو رزومه شما را می بیند احساس کند شما اعتماد به نفس لازم را ندارید؛ پس بهترین راه کار این است که با اطمینان و خیلی عادی هنگام معرفی خودتان به دوربین نگاه کنید.

در محیط نامرتب فیلم برداری نکنید

ساده ترین اشتباهی است که می توانید در تهیه یک ویدیو رزومه انجام دهید این است که محیط اطراف شما شلوغ و نامنظم باشد؛ کافی است در یک محیط نسبتا رسمی و آرام بنشینید و ویدیو رزومه تان را تهیه کنید.

طولانی صحبت نکنید

یک رمز مهم برای اینکه مدیران و تمام مخاطبان بخواهند ویدیو رزومه شما را ببینند، این است که رزومه ویدیویی شما نباید بیشتر از یک یا دو دقیقه باشد. چرا که اغلب افراد و مخصوصا مدیران به صورت فشرده باید فایل های رزومه ای متعددی را بررسی کنند. اگر ویدیوی شما طولانی باشد ممکن است فرصت دیده شدن و در نهایت استخدام را از دست بدهید.

بیشتر بخوانید : با چه نوع رزومه ای می توانیم استخدام شویم؟ آشنایی با انواع روش های رزومه نویسی

از روی کاغذ نخوانید

بدترین حسی که کارفرمایان و مدیران می‌توانند از رزومه ویدیویی شما بگیرند این است که احساس کنند از روی کاغذ می‌خوانید. سعی کنید اگر هم پیش از ضبط ویدیو صحبت‌هایتان را حفظ کرده‌اید، طبیعی جلوه کنید. باید به مخاطب خود حس صحبت رو در رو را بدهید. به عبارت دیگر تصور کنید در جلسه مصاحبه حضوری هستید بنابراین تمام کارهایی که در مصاحبه استخدامی انجام نمی دهید در ویدیو رزومه هم انجام ندهید.

به نظر شما چه نکات دیگری وجود دارند که باید در تهیه ویدیو رزومه به آن دقت کنیم؟ برای ما بنویسید

درباره مجله خبری کاران

مجله خبری کاران، یک رسانه آنلاین حوزه کار و استخدام است که در سال 1397 و با نگاهی متفاوت به جریان خبری صنعت استخدام راه اندازی شده است. در این مجله شما می توانید هر لحظه در جریان به روزترین اخبار و تحولات صنعت استخدام ایران و جهان قرار بگیرید؛ جالب ترین و کاربردی ترین مطالب آموزشی در زیست بوم کار و مشاغل را بخوانید و حتی با تجارب شنیدنی کارجویان و کارفرمایان و به ویژه مدیران منابع انسانی آشنا شوید.

مجله خبری کاران دریچه جدیدی است به روی راهکارهای حوزه استخدام و مدیریت منابع انسانی؛ ما با نگاهی متفاوت شما را در این مسیر همراهی خواهیم کرد.

نویسنده مطلب: KARAN (کاران)

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.