چرا مهاجرت ؟

مهاجرت کردن وجه های مختلفی داره و باید و نباید ها و کلی چیزهای دیگر …..

خب از این اینجا شروع کنیم که چرا مهاجرت و اگر هم میخواهیم مهاجرت کنیم به کجا و برای چه ؟

یه دوستی دارم تو المان که حقیقتش وقتی ایران بود یه کارگر ساده و با سوادی کم که مشغول یادگیری موسیقی بود . یه روزی تصمیم گرفت بنا به دلایلی مهاجرت کنه به کشوری بیرون از ایران … الان که باهاش صحبت میکنم شاید باورتون نشه توی این سه چهار سالی که رفته واقعا میشه گفت از صدتا یا شایدم هزار تا تحصیل کرده ایرانی وضع زندگیش بهتره و حتی میخواد توی اون بخش موسیقی که گفتم کنسرت برگذار کنه . بعضی وقتا با خودم میگم مگه ایران خودمون خار داره که جوان های فعال تحصیل کرده و حتی بی سواد ولی با استعداد باید تو اروپا یا امریکا موفق بشن ولی ایران نه . وقتی به خودم به وضعیت خودم و تحصیلات و شغلم نگاه میکنم به عنوان یه جوان پر انرژی و فعال جامعه , با خودم میگم پ ن پ انتظار داری اون رفیق بی سوادت الان وضعش از تو بدتر باشه . خب معلومه که بهتره .

ببینید دوستان اینارو نمیگم که از ایران فرارکنید برید ولی خب اگه فکر میکنید دارید به سمتی که دوست ندارید میرید و فکر میکنید 12 یا 16 یا 18 سال درسی که خوندین برالتون نون اب نمیشه واقعا اقدام کنید و ارزو هاتونو مشخص کنید و به سمت اهدافی که دارین برین .

من دوستان لیسانسه و حتی بالاتری دارم که کلی درس خوندن و هنوز بیکارن واقعا برای من خیلی گیج کنندس که چرا بیکارن چرا ؟؟؟ هنوز دانش کافی برای اون کار ندارن ؟؟ حتی برای کار اموزی هم باید تحصیلات متفاتی داشته باشن ؟؟؟؟؟ یا اینکه پدر یا مادر یا از اقوام شخص خاصی باشن ؟؟؟

یه زمانی دانشگاه های متوسط و عالی اروپا و امریکارو نگاه میکردم و حرص میخوردم البته الان هم به همین صورته ولی چرا واقعا ایران که این همه فرصت شغلی و فرصت کار برای حتی افرادی که از سواد کمی برخوردارن , این همه بیکار داشته باشه .

اگه به این وضعیت راضی هستین که امیدوارم زندگی پر شور واشتیاق و زندگی عالی داشته باشین ولی اگه راضی نیستین س استین بالابزنین و فکر چاره باشین و از خونه نشینی کسی ایندشو نساخته .

موفق و پیروز و سر بلند باشین .

نویسنده مطلب: soliman ghoreyshee

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.