روش های مختلف برای مهاجرت به قبرس شمالی

قبرس شمالی، در واقع قسمت شمالی از جزیره زیبای قبرس در دریای مدیترانه است که بعد از استقلال قبرس که در استعمار انگلستان بود به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شد.

قبرس شمالی که با نام جمهوری ترک قبرس شمالی شناخته می شود تحت حمایت کشور ترکیه است و در جوامع بین المللی هم با ترکیه شناخته می شود.

قبرس شمالی در سال 1983 میلادی به عنوان یک کشور مستقل با پایتخت نیکوزیا به تاسیس رسید.

در حال حاضر قبرس شمالی به دلیل پیشرفت های زیادی که در همه زمینه ها داشته است در یک وضعیت بسیار استثنایی است. به دلیل همین پیشرفت ها باعث تبدیل شدن این کشور به یکی از محمبوب ترین کشور ها در زمینه مهاجرت های سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری و غیره برای مهاجران دنیا علی الخصوص ایرانیان تبدیل شده است.

اگر قصد مهاجرت به قلب مروارید مدیترانه را دارید باید بگم که از انتخاب خوب مطمئن باشید چرا که قبرس شمالی قطعا دروازه ورود شما به اروپا است، و شما می توانید راحت تر و سریع تر اقامت قبرس شمالی را از سایر کشور های مشابه این کشور اما عضو اتحادیه اروپا را دریافت کنید و به یک سبک زندگی جدید همراه با آرامش و امنیت سلام کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا با هم روش ها و شرایط مهاجرت به قبرس شمالی و همچنین هزینه مهاجرت به این کشور را بررسی کنیم. همچنین شما می توانید با تماس با کارشناسان قبرس ایران مشاوره رایگان و تخصصی در مورد مهاجرت به قلب مروارید مدیترانه را دریافت کنید.

تفاوت های قبرس شمالی و قبرس جنوبی

اگر بین امتخاب مهاجرت به قبرس شمالی یا مهاجرت به قبرس جنوبی تردید دارید، ابتدا باید به تفاوت های بین دو کشور، مزایا و معایب این دو آشنا شوید تا آگاهی کامل انتخاب خود را انجام دهید.

هر دو کشور در دریای مدیترانه هستند اما هر کدام دارای خصوصیت های متمایز از یکدیگر هستند، مثل دولت حاکم، وضعیت اقتصادی، وضعیت سیاسی و غیره که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

 • وضعیت سیاسی: قبرس شمالی که تحت حمایت ترکیه است تنها با این کشور در جامعه بین المللی به عنوان کشوری مستقل شناخته می شود ؛ این در حالی است که قبرس جنوبی به عنوان کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپا در جامعه بین المللی شناخته شده است.
 • اکثریت مردمی: قبرس شمالی جمعیت اصلی را ترک های قبرسی که مسلمان هستند و جمعیت کوچکتر را یونانی های قبرسی و دیگر اقوام تشکیل داده اند؛ اما وضیعت در قبرس جنوبی متفاوت است جمعیت اصلی را یونانی های قبرسی و جمعیت کمتر را ترک های قبرسی تشکیل داده اند.
 • وضعیت اقتصادی: می توان گفت وضعیت اقتصادی هر دو کشور وضعیت مطلوب و رو به رشد است اما قبرس شمالی با تحریم های بین المللی رو به رو است اما با این حال یک وضعیت اقتصادی پویا و فعال دارد.
 • خط های مرزی: در حال حاضر یک خط مرزی بین دو کشور وجود دارد و رفت و آمد بین کشور ها محدود شده است.
قبرس شمالی قبرس جنوبی
وضعیت سیاسی تحت حمایت ترکیه مستقل و عضو اتحادیه اروپا
واحد پول لیر ترکیه یورو
جمعیت مستقر اکثریت ترک زبان اکثریت یونانی
هزینه زندگی نسبتا کم نسبتا زیاد

 

در نگاه اول شاید فکر کنید که قبرس شمالی کشوری ضعیف تر و عقب تر از قبرس جنوبی است اما باید گفت که اینطور نیست و قبرس شمالی در تمامی زمینه ها پا به پای همسایه جنوبی خود بوده و حتی در برخی از زمینه ها از قبرس جنوبی پیشرو تر و پیشرفته تر است.

روش های مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی در سال های اخیر به دلیل پیشرفت های زیادی که این کشور کرده است افزایش چشمگیری داشته است. از این رو همراه قبرس ایران باشید تا با روش های مهاجرتی به قبرس شمالی آشنا شوید.

مهاجرت با ویزای توریستی به قبرس شمالی

برای مهاجرت توریستی به قبرس شمالی با ویزای توریستی باید مراحلی که تعیین شده است را طی کنید:

 1. ابتدا باید از طریق سفارت کشور قبرس شمالی در کشور خود درخواست ویزا توریستی کنید. برای این کار باید پاسپورت و برنامه سفر خود را به سرکنسولگری این کشور ارائه دهید.
 2. پس از موافقت و تایید ویزا شما باید هزینه مربوط به آن را پرداخت کنید. این هزینه بسته به شرایط فرد متقاضی و مدت اقامت فرد در این کشور متفاوت است.
 3. بعد از تایید و پرداخت هزینه باید منتظر دریافت ویزای خود باشید. این ویزا به شکل یک برگه و یا برچسب در پاسپورت شما قرار می گیرد.
 4. بعد از انجام مراحل بالا شما می توانید به قبرس شمالی سفر کنید.

همانطور که از اسم این روش مهاجرتی مشخص است مهاجرت توریستی به قبرس مناسب افرادی است که قصد اقامت کوتاه مدتی در قبرس شمالی را دارند.

 

خرید ملک در قبرس

با توجه به روند رشد اقتصادی قبرس شمالی و علاقه سرمایه گذاران به این کشور بازار ملک در این کشور بسیار داغ شده است و شرکت های ساختمان سازی بزرگ دنیا به قبرس شمالی برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز سفر کرده اند و هتل ها و خانه های مدرن و لوکسی در قبرس شمالی ساخته اند و همینطور به این کار ادامه می دهند.

به همین دلیل دولت این کشور برای رونق بیشتر اقتصادی این کشور برای خریداران ملک در قبرس شمالی اقامت این کشور خوش آب و هوا را در نظر گرفته اند.

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک، می توانید با شرکت در یکی از برنامه های سرمایه گذاری موجود در این کشور شرکت کنید. همراه ما باشید تا مراحل خرید ملک در قبرس شمالی و سرمایه گذاری در این کشور را کامل برای شما عزیزان توضیح دهیم:

 1. پیدا کردن برنامه سرمایه گذاری: ابتدا باید یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری موجود در قبرس شمالی را پیدا کنید، که به شما امکان مهاجرت به این کشور را بدهد. این برنامه‌ها عمدتاً شامل سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از جمله صنایع تولیدی، گردشگری، مسکن و … هستند.
 2. ثبت نام و پرداخت مبلغ سرمایه گذاری: بعد از پیدا کردن برنامه سرمایه‌گذاری مناسب با بودجه خود، باید ثبت نام کنید و مبلغ سرمایه‌گذاری را پرداخت کنید. مبلغ سرمایه‌گذاری برای هر برنامه متفاوت است.
 3. دریافت تاییدیه سرمایه‌گذاری: بعد از پرداخت مبلغ سرمایه‌گذاری، باید تاییدیه سرمایه‌گذاری را از دولت قبرس شمالی دریافت کنید. این تأییدیه شامل اطلاعات مربوط به شما و برنامه سرمایه‌گذاری است.
 4. درخواست ویزای مهاجرت: پس از دریافت تاییدیه سرمایه‌گذاری، باید درخواست ویزای مهاجرت به قبرس شمالی از سرمایه گذاری را از دولت این کشور بگیرید. برای این منظور، باید اطلاعات شخصی و تأییدیه سرمایه‌گذاری خود را به دولت ارائه دهید.
 5. دریافت ویزای مهاجرت: در صورتی که درخواست ویزای مهاجرت شما تأیید شود، می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

نکته قابل توجه که خیلی حائز اهمیت است این است که شما میتوانید در قبرس شمالی با هزینه یک خانه معمولی در ایران – تهران یک خانه لاکچری و زیبا همچنین مبله و به همراه تمامی امکانات مورد نیاز را خریداری کنید و در کنار خرید ملک در قبرس اقامت قبرس شمالی را نیز دریافت کنید.

 

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

مهاجرت به کشور قبرس از طریق ازدواج، یک روش رایج برای کسب اقامت قانونی در این جزیره شرقی دریای مدیترانه است. با این روش، مهاجران می‌توانند با ازدواج با یک شهروند قبرسی، به سادگی و با کمترین الزامات قانونی، اقامت قانونی در این کشور را به دست آورند. در این مطلب، به بررسی جزئیات و الزامات قانونی، مزایا و چالش‌های محتمل برای مهاجران پرداخته خواهد شد.

شرایط قانونی  مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج  بسیار دقیق و سختگیرانه است و برای موفقیت در این روند، متقاضیان باید تمامی مقررات و شرایط مربوطه را به دقت رعایت کنند. در ضمن، نوع اقامت در قبرس شمالی یا جنوبی، تأثیری در فرآیند مهاجرت و ازدواج با فرد محلی نخواهد داشت؛ زیرا در همه مناطق این کشور، شروط و قوانین مشابه برای مهاجرت و ازدواج با فرد محلی وجود دارد.

اولین مرحله برای مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج، دریافت گواهی ازدواج از مقامات محلی در کشور مبدأ یا اقامت است. پس از دریافت گواهی، باید ویزای همسر را از سفارت یا کنسولگری قبرس در کشور قبرس درخواست کنید. شرایط مهاجرت به قبرس شامل پاسپورت معتبر، گواهی ازدواج، سابقه کیفری پاک و مدارک حمایت مالی است. همچنین، نمایش منابع مالی برای حمایت از خود و خانواده بدون تکیه به بودجه عمومی قبرس الزامی است. همچنین، شاید نیاز به گواهینامه پزشک دارید تا نشان دهید که سلامت عمومی شما تضمین شده است. پس از ارسال درخواست ويزای همسر، زمان لازم برای رسیدگي به آن تعيين نشده است. در صورت تأييد، ویزای همسر به شما اعطا می شود که به شما اجازه می دهد تا حداکثر شش ماه در قبرس اقامت قانونی داشته باشید. در طول این مدت، می توانید برای تمديد اقامت یا درخواست اقامت دائم درخواست دهید.

همان‌طور که مطالعه کردید، فرآیند دریافت اقامت از طریق ازدواج در قبرس ساده است. با این حال، باید همانند مهاجرت به قبرس از طریق کار یا تحصیل، قوانین مربوط به این فرآیندها را با دقت رعایت کنید تا هیچ مشکلی در روند مهاجرت شما پیش نیاید.

 

قبرس ایران در کنار شماست تا شما هر روش مهاجرتی به قبرس شمالی را انتخاب کردید شما را در سریع ترین زمان و راحت ترین روش ممکن به این کشور زیبا و خوش آب و هوا برساند.

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.