مهاجرت به بلاروس

بررسی روش های مختلف مهاجرت به این کشور

مهاجرت به بلاروس ، راه های مختلف مهاجرت به بلاروس، مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد فرزند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به بلاروس چیست؟ هزینه های زندگی در بلاروس چقدر است؟ چه روش های مهاجرتی منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می گردد؟ در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده است سعی داریم پیرامون این سوالات، درباره انواع راه های مهاجرت به بلاروس بحث نماییم. با مطالعه این مقاله در صورت بروز هرگونه سوالی می توانید مجددا با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

راه های مهاجرت به بلاروس را در این مقاله بصورت جامع و علمی به بحث و بررسی خواهیم گذاشت ، اگر تمایل دارید از میان راه های مهاجرت به بلاروس مانند ازدواج، سرمایه گذاری، کار و… مناسب ترین ها را بشناسید و تشخیص دهید کدام یک از راه های مهاجرت به بلاروس برای شما مناسب است با ما همراه باشید.
موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش مفتخر است در این مقاله راه های مهاجرت به بلاروس را برای شما مخاطبین گرامی تشریح کند. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و با انواع راه های مهاجرت به بلاروس آشنا شوید. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را در شناخت هر چه بیشتر راه های مهاجرت به بلاروس و دیگر کشورها یاری کنند.

مهاجرت به بلاروس از طریق کار

با توجه به اینکه حق تقدم برای کار در کشور بلاروس با اتباع خود آن کشور می باشد شرایط ویزای کار بلاروس نیز مانند روسیه می باشد به این شرح که شما نمی توانید یک ویزای کار مستقیم برای جستجوی کار دریافت کنید بلکه باید ابتدا یک پیشنهاد کاری و یک دعوتنامه کاری از یک کارفرما در کشور بلاروس دریافت کنید و پس از آن از طریق این دعوت نامه کاری برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل

· تحصیل در بلاروس

آموزش و پرورش در بلاروس از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است، لذا دانشجویان سالانه از سراسر جهان برای تحصیل در دوره های انتخابی خود به بلاروس می روند. دانشگاه های بلاروس و سایر نهادهای عالی با امکانات فراوان برای مواجه با هر گونه چالش های آموزشی دانشگاهی مجهز هستند. دانشگاه های پزشکی، دانشگاه های فنی و فن آوری و همچنین دانشگاه های کلاسیک در بلاروس وجود دارد. دوره های پزشکی در بلاروس با کیفیت استاندارد هستند، از این رو، دانشگاه های پزشکی بلاروس یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در جهان هستند.به همین دلیل اکثر کسانی که متقاضی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مدیریت و مهندسی می باشند برای این کشور اقدام میکنند.کسانی که می خواهند برای تحصیل در بلاروس اقدام کنند ابتدا در این کشور یک دوره یک ساله پاتفک (آموزش زبان روسی) با توجه به رشته انتخابی خود،را می گذرانند و پس از آن وارد رشته مورد نظر خود خواهند شد البته داشنگاه های انگلیسی زبان هم در این کشور وجود دارد اما برای اینکه در مقاطع بالاتر دچار مشکل نشوید و به راحتی بتوانید وارد بازار کار این کشور بشوید بهتر است به زبان روسی تحصیل کنید.
گرفتن ویزای دانشجویی به بلاروس خیلی دشوار نیست روند ویزا همیشه بسیار آسان است.

· مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی بلاروس

• یک کپی از یک فرم درخواست کامل ویزای بلاروس.
• یک قطعه عکس
• گذرنامه بین المللی. تا زمانی که حداقل 90 روز پس از تاریخ مورد نظر برای خروج، معتبر باشد.
• نامه دعوت برای دانشگاه از وزارت آموزش و پرورش در بلاروس.
• گواهی تولد
• نتایج آزمایشات عمومی (این باید شامل آزمایش HIV) باشد.
• مدارک تحصیلی (تأیید شده توسط وزارت آموزش و پرورش و وزارت امور خارجه در کشور مبدا).
• هر سند مورد نیاز سفارت.

· شرایط پذیرش در دانشگاههای بلاروس

دانشگاه های بلاروس افرادی را که دارای مدرک لیسانس هستند برای دوره های کارشناسی ارشد پذیرش میکنند.دانشجویان خارجی دارای تحصیلات عالی در سطح کارشناسی ارشد و داشتن مدرک زبان در اکثر موارد زبان انگلیسی به عنوان متقاضیان تحصیلات تکمیلی علمی (Ph.D.) و کسانی که دارای Ph.D. مدرک دکترای علوم (D.Sc.) به منظور تهیه پایان نامه تحت هدایت یک مشاور علمی، می توانند در دانشگاه های بلاروس پذیرش شوند.

· تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی

تحصیل در بلاروس در مقطع لیسانس نیاز به گذراندن دوره 9 ماهه پاتفک دارد. دروسی که در این دوره تدریس می شود زبان و زیست, فیزیک, ریاضی, شیمی و … میباشد. این دروس با توجه به رشته ی انتخابی فرد تعیین می شوند. این دروس در سطح دبیرستان تدریس می شوند و فرد را برای ورود به دانشگاه آماده می نماید. در واقع دوره پاتفک معادل پیش دانشگاهی در نظام آموزشی ایران است.

طول دوره لیسانس در بلاروس 4 ساله است و هزینه تحصیلا 3000 تا 3500 دلار در سال است .

· تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در دوره فوق لیسانس هم نیاز به گذراندن دوره پاتفک میباشد. اما دوره پاتفک فقط برای خواندن زبان است و به این طریق برای ورود به دانشگاه آماده می شوند.طول دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی 2 ساله است که با گذراندن امتحانات پایان ترم و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد. هزینه تحصیل برای این مقطع در حدود 3500 تا 4000 دلار در سال است .

· تحصیل در بلاروس در مقطع دکتری

تحصیل دکترا در بلاروس 3 ساله است. تحصیل در بلاروس در این مقطع بیشتر به صورت پژوهش و تحقیق میباشد . این دوره با قبولی در امتخانات دروس نظری و سپس ارائه تز دکترا و دفاع از آن به اتمام میرسد. هزینه تحصیل این دوره 4000 تا 4500 دلار در سال است.

· تحصیل در بلاروس در مقطع پزشکی

پرطرفدارترین رشته ها ی تحصیلی بلاروس پزشکی و دیگر شاخه های آن مانند دندانپزشکی است. دانشگاه های پزشکی معتبر بلاروس وشرایط مناسب برای تحصیل باعث شده بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر این کشور را برای تحصیل پزشکی انتخاب کنند. شهریه دانشگاه های این کشور برای پزشکی, دندانپزشکی و داروسازی 4000 تا 5000 دلار در سال و بسیار بصرفه است و نیاز به حداقل مدرک دیپلم در یکی از رشته های تجربی و ریاضی دارد.

مهاجرت به بلاروس از طریق ثبت شرکت

دولت بلاروس از افراد خارجی که به دنبال راه اندازی شرکت در این کشور هستند، استقبال می کند.اگر میخواهید به عنوان یک شرکت خارجی یا بین المللی در بلاروس تجارت کنید، باید یکی از دو راه را تنظیم کنید:
به عنوان یک دفتر نمایندگی : دفتر نمایندگی در بلاروس یعنی اینکه به عنوان سفیر برای شرکت های خارجی بدون حضور مالیاتی در کشور فعالیت می کنند.
به عنوان یک نهاد حقوقی : امروزه شما می توانید با عنوان یک نهاد حقوقی،حضور مالیاتی داشته باشید و می توانید قراردادها و مذاکرات را امضا کنید.به همین اگر شما می خواهید فعالیت تجاری طولانی مدت را در بلاروس انجام دهید، ایجاد یک نهاد قانونی ممکن است یک گزینه بهتر باشد.قوانین بلاروس برای انواع مختلف سازمان های حقوقی سازمان های تجاری فراهم می کند. اکثر اشخاص حقوقی انواع زیر را برای کسب و کار راحت تر انتخاب می کنند:
شرکت های سهامی
شرکت های مسئولیت محدود
شرکت های یونیتی

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

پروژه های سرمایه گذاری در بلاروس
بلاروس در سال های آتی بیش از 500 شرکت دولتی برجسته را برای خصوصی سازی آماده می کند، در بخش های مختلف کلیدی اقتصاد و همچنین در تلاش برای سرمایه گذاری خارجی در بسیاری از پروژه های دولتی است.مجموعه ای از پروژه های سرمایه گذاری را می توان از طریق زیر مشاهده کردکه با ورود و سرمایه گذاری در هر کدام از این بحش ها شما می توانید ویزای سرمایه گذاری کشور بلاروس را دریافت کنید .

خرده فروشی

· حمل و نقل

· تدارکات

· غذا

· گردشگری

· پتروشیمی

· انرژی

· نسخه قابل چاپ

مهاجرت به بلاروس از طریق تولد

فردی که با یک شهروند جمهوری بلاروس ازدواج کرده است، در صورتیکه چنین شخصی تمایل داشته باشد با توجه به مفاد ماده 13 قانون شهروندی به عنوان شهروند جمهوری بلاروس، شهروندی جمهوری بلاروس را دریافت می کند.مفاد این ماده به شرح زیر می باشد:
• تعهد به پیروی و احترام به قانون اساسی و قوانین جمهوری بلاروس
• قادر به برقراری ارتباط به زبان رسمی جمهوری بلاروس
• در 7 سال گذشته در قلمرو جمهوری بلاروس اقامت دائم داشته باشد
• منبع درآمد قانونی داشته باشد
• دارای تابعیت دیگری نباشد

مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج

فردی که با یک شهروند جمهوری بلاروس ازدواج کرده است، در صورتیکه چنین شخصی تمایل داشته باشد با توجه به مفاد ماده 13 قانون شهروندی به عنوان شهروند جمهوری بلاروس، شهروندی جمهوری بلاروس را دریافت می کند.مفاد این ماده به شرح زیر می باشد:
• تعهد به پیروی و احترام به قانون اساسی و قوانین جمهوری بلاروس
• قادر به برقراری ارتباط به زبان رسمی جمهوری بلاروس
• در 7 سال گذشته در قلمرو جمهوری بلاروس اقامت دائم داشته باشد
• منبع درآمد قانونی داشته باشد
• دارای تابعیت دیگری نباشد

مهاجرت به بلاروس از طریق پناهندگی

بلاروس جز آن دسته از کشورهایی است که بسیاری از مردم از آن مهاجرت می کنند. البته پناهندگانی از کشورهای دیگر وجود دارند که برای پناهندگی در بلاروس درخواست می کنند و امیدوار هستند که به آینده ای بهتر برسند. تنها در سال 2016، 762 درخواست پناهندگی از پناهندگان کشورهای دیگر وجود داشت که موفق ترین پناهندگان از اوکراین و افغانستان بوده اند. هر سال حدود 200 نفر برای پناهندگی به بلاروس می روند. در سنوات اخیر پناهجویان اکثرا شهروندان افغانستانی بوده اند و از سال 2013 بعد از مشکلات جنگ در سوریه شمار پناهجویان سوری نیز رو به افزایش بوده است. در گذشته، بلاروس همچنین میزبان پناهندگانی از گرجستان بود.می توان گفت اکثر پناهجویان که به بلاروس مهاجرت می کنند از کشورهایی بوده اند که درگیر مشکلات داخلی مانند جنگ و درگیری های قومیتی بوده اند. از طرفی، به دلیل وجود مرز باز میان روسیه و بلاروس و همینطور هم مرزی مشترک با کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعداد پناهنجویان از آسیا به این کشور افزایش یافته است. بلاروس با مقررات بین المللی پناهندگان موافق است و به کنوانسیون 1951 ژنو و پروتکل 1967 ملحق شده است. بلاروس هیچ اردوگاه پناهندگی ندارد و تنها چندین مرکز موقت در دسترس است.اگر پناهندگان یکی از زبان های دولتی را مسلط باشند و به قوانین ملی کشور بلاروس احترام بگذارند پس از هفت سال زندگی در این کشور، پناهندگان می توانند برای شهروندی بلاروس اقدام کنند.

نکات مهم در باب مهاجرت به بلاروس

اخذ تابعیت بلاروس بوسیله هرکدام از موارد بالا شرایط زیر را لازم دارد : تسلط به زبان روسی – اقامت مستمر در بلاروس حداقل 7 سال – درآمد کافی از راه های قانونی و مشروع – تابعیت کشور دیگر را نداشته باشد – تابع قوانین کشور بلاروس باشد.

اعتبار پاسپورت بلاروس (روسیه سفید ) در دنیا 37 است و باان میتوان به 116 کشور بدون ویزا سفرکرد.

نتیجه گیری

بر اساس تجربیات ما در طول سال های گذشته در خصوص مهاجرت به بلاروس می توان گفت یکی از روش های مهاجرت به بلاروس که بسیار در ایران مورد توجه قرار گرفته است مهاجرت از طریق تحصیل به بلاروس بوده است و متقاضیان زیادی در رشته های پزشکی برای این کشور وجود داشته است که یکی از دلایل آن وجود دانشگاههای پزشکی مجهز به استانداردهای جهانی این کشور می باشد و سالانه افراد زیادی را برای تحصیل در رشته های پزشکی در بلاروس به این کشور کشانده است.موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان در امور مهاجرت آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما در زمینه انواع مهاجرت می باشد . برای اطلاعات بیشتر و تصمیم گیری مناسب جهت مهاجرت به بلاروس با مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

https://miemohajerat.com/مهاجرت-به-بلاروس-2/

نویسنده مطلب: miemohajerat

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.