معرفی سریال The Saboteurs

سریال “جنگ آب سنگین” با عنوان اصلی Kampen om tungtvannet که در انگلستان با نام The Saboteurs شناخته می‌شود درامی هیجان انگیز و تاریخی بوده که توسط پیتر اس روزنلوند نوشته و توسط شرکت پخش نروژ تولید شده است. این سریال محصول مشترک نروژ، دانمارک و انگلستان بوده که در مورد پروژه ساخت سلاح هسته‌ای توسط آلمان در طول جنگ جهانی دوم ساخته شده است.

دو قسمت اول سریال در تاریخ 14 دیماه 1393 از شبکه NRK1 نروژ پخش شد که با 1 میلیون و 259 هزار بیننده رکوردار بیشترین تعداد ببیننده برای نمایش یک سریال در نروژ بود. 4 ماه بعد این سریال در دانمارک پخش شد و بعدتر شبکه More 4 انگلستان این سریال را در 29خرداد 1394 پخش کرد و با استقبال زیادی همراه گردید. جنگ آب سنگین در کشورهای فرانسه، اسپانیا، لهستان و آمریکا به نمایش درآمده است.

مینی سریال The Saboteurs در نروژ و جمهوری چک فیلمبرداری شده و هزینه‌های تولید آن حدود 8 میلیون یورو برآورد شده است. دیالوگ‌های فیلم به زبان‌های نروژی، آلمانی، انگلیسی و دانمارکی است.

این مینی سریال در 6 قسمت ساخته شده و برای دیدن تمام قسمت های آن زمانی حدود 4 ساعت و 30 دقیقه نیاز دارید.

مدت‌ها بود که دنبال یه سریال درست و حسابی می‌گشتم، سریال‌های جدید اکثرا زیرنویس نشدن و بعضی از سریال‌هایی که انتخاب کردم اصلا چنگی به دل نمیزدن و بیشتر حوصله سر بر و خسته کننده بودن! تا اینکه به این سریال رسیدم. اولین جذابتی که برام داشت محصول مشترکی از سه کشور اروپایی بود و از طرفی در هر کشوری که پخش میشد مورد استقبال قرار می‌گرفت. نسخه‌ای که از تورنت گرفته بودم سه قسمت بود ولی در سایت های ایرانی سریال 6 قسمتی بود. بنابراین این سریال رو از سایت های ایرانی با دوبله فارسی و بدون سانسور دانلود کردم و مشغول شدم.

گویا این مینی سریال جنبه تاریخی و واقعی داره هرچند که در خود داستان اصلا اشاره‌ای بهش نمیشه. اما چند فیلم دیگه هم بر اساس این داستان ساخته شده که همین بر میزان هیجان نمایش اضافه میکنه! در این مینی سریال زندگی دانشمند بزرگ آلمانی یعنی آقای هایزنبرگ هم به نمایش درمی‌آد و می‌بینیم که ایشون با ارتش آلمان همکاری میکنه تا برای آلمانی‌ها سلاح اتمی بسازه و هدفشون هم نابودی لندنه! از طرفی برای ساخت سلاح هسته‌ای آقای هایزنبرگ درخواست آب سنگین میکنه که در اون زمان تنها کشوری که تولید کننده اون بوده کشور نروژه و همین امر باعث شکل‌گیری عملیاتی میشه که نروژی‌های در خدمت ارتش بریتانیا برای انجام عملیات محرمانه و تخریب کارخانه سازنده آب سنگین به کشور خودشون برن و مابقی داستان که قراره شما ببینید.

صحنه‌های هیجان انگیز، فیلمبرداری خوب و اطلاعات عمومی که سریال در اختیار بیننده قرار میده همه و همه باعث میشه این سریال را برای تماشا انتخاب کنید.

نویسنده مطلب: ashkanp

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.