معرفی بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس برق

مهندسی برق معمولاً یکی از سخت‌ترین رشته‌های مهندسی محسوب می‌شود. رشته‌ای که ادامه تحصیل در آن به علاقه زیادی نیاز دارد. البته در کنار سختی‌های این رشته، مهندسی برق جز پول‌سازترین و جذاب‌ترین رشته‌های مهندسی در سراسر دنیا است. در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق بپردازیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

مهندسی برق، رشته‌ای موردعلاقه نخبگان

رشته مهندسی برق از ابتدا موردتوجه نخبگان علاقه‌مندان ریاضی و فیزیک بوده است. کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز با توجه به نیاز خود اقدام به جذب نیروی مهندسی برق کرده‌اند. به‌طوری‌که بسیاری از دانش‌آموختگان مهندسی برق به دنبال اقامت اروپا هستند. ازجمله دلایل علاقه‌مندی مهندسان برق به اروپا را باید در درآمد و شرایط اجتماعی مناسب اروپا پیدا کرد. در ادامه به بررسی ۵ تا از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندس برق می‌پردازیم.

۱-  آلمان، سرزمینی برای تمام مهندسان

آلمان به سرزمین نظم آهنین مشهور است. کشوری صنعتی و توسعه‌یافته اروپایی امکان جذب بهترین استعدادها را از راه‌های مختلف فراهم کرده است. برای مثال این کشور امکان دریافت اقامت از طریق اقامت کارآفرینی اروپا، سرمایه‌گذاری و مهاجرت تحصیلی را فراهم کرده است. نیاز صنایع مختلف آلمان به مهندس برق باعث شده که کشور ژرمن‌ها از اولین انتخاب‌ها برای مهاجرت مهندسان برق باشد. درآمد بالای ۷۳ هزار یورویی در سال، نیز شرایط زندگی اقتصادی و اجتماعی را در آلمان هموار کرده است.

۲- نروژ، کشور ثروتمند در انتظار مهندسان برق

نروژ یکی دیگر از بهترین کشورهای دنیا برای مهندسان برق است. این کشور کوچک و ثروتمند امکان کسب یکی از بالاترین درآمدها را برای مهندسان مختلف ازجمله مهندسی برق فراهم کرده است. از طرف دیگر شرایط زندگی در نروژ بسیار ایدئال است. در حقیقت مردم این کشور کوچک با بهره‌مندی از فرهنگی غنی بسیاری، جامعه مترقی را تشکیل داده‌اند.

۳- بلژیک، کشوری سردسیر اروپایی

بلژیک یکی دیگر از کشورهای مطرح اروپایی است. این کشور کوچک توجه ویژه‌ای به انرژی دارد. به همین منظور رشته‌های مرتبط با انرژی‌های مختلف ازجمله برق را محترم شمرده و امکان کسب درآمد بالا برای متخصصان این رشته را فراهم کرده است. به‌طوری‌که یک مهندس برق خبره در بلژیک می‌تواند تا ۷۲ هزار دلار در سال درآمد داشته باشد.

۴- بریتانیا، کشوری برای مهندسان برق

بریتانیا یکی دیگر از کشورهای توسعه‌یافته و صنعتی اروپا، امکان جذب نخبگان بسیاری را در رشته‌های مختلف فراهم کرده است. این کشور بارانی اروپایی در بسیاری از صنایع، زبانزد است و به همین دلیل علاقه بسیاری به مهندسان دارد. درآمد مهندسان نیز در کشور بریتانیا بالاست. به‌طوری‌که یک مهندس برق می‌تواند سالانه تا ۶۰۰۰۰ پوند در سال درآمد کسب کند. عددی که به نسبت سایر مشاغل بریتانیا بسیار معقول به نظر می‌رسد.

۵- فرانسه، کشور توسعه‌یافته اروپا برای مهندسان برق

فرانسه یکی دیگر از مقاصد بسیار جذاب و مناسب برای مهندسان برق به شمار می‌رود. این کشور توسعه‌یافته فعالیت‌های زیادی در صنایع مرتبط با انرژی دارد. به همین دلیل عموماً علاقه ویژه‌ای به رشته‌های مهندسی از خود نشان می‌دهد. درآمد و بازار کار رشته مهندسی برق در کشور فرانسه، بسیار مناسب ارزیابی می‌شود. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان یا مهندسان حرفه‌ای کشور فرانسه را برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق انتخاب می‌کنند.

بهترین راه مهاجرت برای مهندسان برق چیست؟

بارها گفته‌ایم که هیچ راه بهتری برای مهاجرت وجود ندارد. بلکه این شرایط افراد است که نوع راه مهاجرت را مشخص می‌کند. برای مثال اقامت بلوکارت آلمان برای برخی افراد مناسب است. درحالی‌که می‌توان از راه‌هایی مثل ویزای تحصیلی نیز به آلمان مراجعه کرد. در بین راه‌های مهاجرت به اروپا برای مهندسان برق باید به این نکته اشاره‌کنیم که معمولاً مجوز کار و ویزای تحصیلی دو راه عمده برای مهاجرت به شمار می‌رود. البته هر کس باید بر اساس شرایط خودش بهترین انتخاب را انجام دهد.

چقدر طول می‌کشد تا اقامت دائم اروپا را به دست آوریم؟

بسته به روش اخذ اقامت، مدت‌زمان دریافت ویزا متفاوت است. اما در اکثر روش‌ها و در بیشتر کشورها مثل سرمایه گذاری در اسپانیا اخذ اقامت دائم حداقل ۵ سال به طول می‌انجامد. مهندسان برق نیز پس از ورود به خاک اروپا ابتدا ویزای موقت دریافت می‌کنند اما با دارا بودن شرایط می‌توانند نسبت به دریافت ویزای دائم اقدام کنند.

دریافت ویزای اروپا با موسسه حقوقی سایرس

در این مقاله به بررسی بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسان برق پرداختیم. در انتها باید به این نکته اشاره‌کنیم که استفاده از مشورت و تخصص کارشناسان مهاجرت می‌تواند به انتخاب کشور بهتر و درنهایت یک زندگی ایدئال منجر شود. موسسه حقوقی سایرس افتخار دارد در طول ۱۵ سال فعالیت حرفه‌ای خود امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه‌گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. . پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱-۲۵۷۴۱ تماس حاصل کنید.

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی بین المللی سایرس

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.