مزایای اخذ اقامت اسپانیا

یکی از آسان‌ترین راه‌های اخذ اقامت اروپا از طریق گلدن ویزا یا ویزای طلایی است. در این روش متقاضی مبلغ مشخصی را سرمایه‌گذاری کرده و در ازای این سرمایه‌گذاری اقامت کشور مورد نظر را دریافت می‌کند. اسپانیا نیز چنین برنامه‌ای را برای متقاضیان معرفی کرده است. با داشتن طبیعتی زیبا، آب و هوای عالی، جاذبه‌های توریستی و هزینه‌های زندگی نسبتا پایین این کشور به مقصد محبوب بسیاری از سرمایه گذاران تبدیل شده است. یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت اسپانیا خرید ملک است. در این مقاله امتیازهای اخذ اقامت اسپانیا را توضیح می‌دهیم تا بتوانید با ارزیابی شرایط اقامتی در این کشور بهترین تصمیم را بگیرید. در ادمه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

اخذ اقامت اروپا بهترین مزیت خرید ملک در اسپانیا ست

با خرید ملک در اسپانیا و دریافت ویزای طلایی کارت اقامت اروپا را دریافت کرده و می توانید آزادانه به ۲۶ کشور حوزه شنگن سفر کنید. همچنین از تمام حقوق شهروندی اروپا بهره‌مند شوید. برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک ابتدا باید ویزای توریستی این کشور را اخذ کرده و به این کشور سفر کنید. از املاک مختلف بازدید و ملک مورد نظر را خریداری کنید. سپس می‌توانید کدشناسایی مالیاتی به نام NIE را از دفاتر اداره پلیس بگیرید.

در دفتر اسناد رسمی باید استعلام دارایی، شهرداری و اداره آب و برق را ارائه دهید. سپس مدارک لازم به همراه سند مالکیت ملک را به سفارت بفرستید. در اسپانیا بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان هیچ محدودیتی برای خرید ملک تجاری، مسکونی و زمین برای خارجی‌ها یا شهروندان کشورهای ثالث وجود ندارد و دولت اسپانیا از هر نوع سرمایه‌گذاری در این کشور استقبال می‌کند.  البته از شروط مهم تمدید اقامت، حضور در کشور است. همچنین متقاضی باید حداقل ۱۰ ماه در این کشور زندگی کند.

ویزای طلایی ارزان‌ترین راه اخذ اقامت اسپانیا

متقاضی می‌تواند با خرید یک یا چند ملک تجاری یا مسکونی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو اقامت این کشور را اخذ کند.  اگر به دنبال مقصدی سودآور برای خرید ملک هستید اسپانیا مقصد شما خواهد بود. ملک شما می تواند آپارتمانی در شهرهای کوچک یا ویلایی زیبا و لوکس در جزایر اسپانیا باشد. هزینه‌های اولیه توسط خریدار پرداخت می‌شوند که در مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین دستمزد وکیل و مشاور املاک نیز در منطق مختلف متفاوت هستند. هزینه هایی که خریدار باید پرداخت کند عبارتند از:

 • مالیات انتقال ملک۶- ۱۰%- مالیات بر ارزش افزوده تا ۱۰% (املاک جدید)
 • هزینه های دفتر اسناد رسمی ۱- ۲٫۵%
 • هزینه های حقوقی ۱-۲% (شامل مالیات بر ارزش افزوده)
 • هزینه های آژانس املاک توسط فروشنده پرداخت می شوند. مشاورین املاک معمولا ۳% قیمت نهایی دستمزد دریافت می کنند.

تمام مزایای گلدن ویزا و خرید ملک در اسپانیا

از نظر اقتصادی اسپانیا یکی از کشورهای با ثبات جهان به شمار می‌رود. حضور پرشمار گردشگران در تمام طول سال رشد اقتصادی بویژه در حوزه املاک این کشور را تضمین می‌کند. بدیهی است در این شرایط سرمایه‌گذاری در شهرهای مختلف اسپانیا می‌تواند بازگشت بسیار خوبی داشته باشد. همچنین دریافت اجاره بهای املاک و مستغلات در اسپانیا به واریز درآمد ارزی یورو به حساب شما منجر خواهد شد. از دیگر مزایای اخذ اقامت اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان افتتاح حساب بانک‌های اروپایی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا
 • سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها
 • سفر آسان به کشورهای حوزه شنگن
 • امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از مدت ۱۰ سال اقامت قانونی بدون وقفه
 • بازار ملک اسپانیا در سال ۲۰۱۵ رشد بسیاری داشت
 • زندگی در کشوری با ۳۱۵ روز آفتابی، آب و هوای مدیترانه ای با زیرساخت های جهانی
 • سرمایه گذاری در محیطی ایمن
 • اسپانیا در فهرست ۱۰ کشور برتر در زمینه امید به زندگی قرار دارد
 • خدمات بهداشتی اسپانیا هفتمین رتبه را از لحاظ کیفیت به خود اختصاص داده است
 • در زمینه تعادل ساعات کاری و زندگی شخصی، اسپانیا رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و بعد از هلند، دانمارک و فرانسه قرار گرفته است
 • هزینه های زندگی در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین تر است. حمل و نقل، رستوران، هنتل و پوشاک حدودا ۱۰% از سایر کشورها ارزان تر هستند
 • اسپانیا در زمینه فرهنگی بسیار غنی است. می توانید از موزه ها و بناهای تاریخی متعددی در این کشور بازدید کنید اسپانیا ۴۵ بنای تاریخی دارد که در فهرست جهانی یونسکو قرار گرفته اند و بعد از ایتالیا و چین رتبه سوم را به خود اختصاص داده است

سرمایه‌گذاری ایمن با اخذ اقامت اسپانیا

وجود نظام مالیاتی هدفمند و بازار پررونق املاک در کشور اسپانیا می‌توان از سرمایه‌گذاری در این کشور زیبا مطمئن بود. دولت اسپانیا برای جذب سرمایه گذاران خارجی، این برنامه اقامتی را معرفی کرده است و قوانین ساده و راحتی را برای مهاجرت از طریق ویزای طلایی اسپانیا در نظر گرفته است. قیمت ملک و هزینه ساخت و ساز در این کشور نسبتا پایین است که باعث می‌شود سرمایه‌گذاری شما در طولانی مدت سودآور شود. پیش از خرید ملک حتما به این نکته توجه کنید که هدف شما از خرید ملک چیست؟ همچنین پیش از پرداخت هر هزینه ای ابتدا باید از ایمن بودن سرمایه گذاری خود مطمئن شوید. پیشنهاد می‌کنیم که حتما قبل از اقدام برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا با مشاوران و وکلای مجرب این حوزه مشورت کنید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در تماس باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس بهره مند شوید.

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی بین المللی سایرس

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.