لیست وکلای مهاجرت به کانادا

چرا وکیل مهاجرت

به طور خلاصه به فردی که وکالت دارد تا کارهای مهاجرت شما را انجام دهد، وکیل مهاجرت گفته می شود. قوانین داخلی و بین‌المللی در کشورها بسیار متنوع و پیچیده است و افراد اصولا برای انجام این پروسه های طولانی که قطعاً هیچ‌ تخصصی در مورد آن ندارند، اطلاعات کافی و لازم را نداشته و نمی توانند پروسه تشکیل پرونده و پیگیری آن را به تنهایی انجام داده و به کشور دیگری مهاجرت کنند. در اینگونه مواقع مراجعه به وکیل مهاجرت منطقی‌ ترین گزینه است، یعنی شخصی که از نظر قانونی صلاحیت و مجوز این کار را داشته باشد. پس انتخاب یک وکیل مهاجرتی امری بسیار حساس است و می توان گفت وکیل مهاجرتی می تواند در سرنوشت و آینده شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

کانادا مسیرهایی مهاجرتی گوناگون و زیادی دارد. همین مساله فرایند مهاجرت را پیچیده می کند.

در کشور کانادا علاوه بر وکیل مهاجرت، مشاورین مهاجرت نیز دارای مجوز لازم برای انجام کارهای مربوط به ویزا و اقامت بوده و می توانند به صورت تخصصی شما رو در این مسیر یاری کنند. با توجه به اینکه آنها نیز مجوز فعالیت رو دارند اصطلاحا به این افراد نیز وکیل مهاجرت گفته می شود.

هنگام انتخاب وکیل مهاجرت باید کاملاً دقت کنید تا ویژگی‌هایی نظیر:

مجوز و پروانه فعالیت در سطح بین المللی (یعنی مجوزهای لازم و قانونی در کشورهایی که در آن ها فعالیت دارد را داشته باشد، هم کشور مبدا و هم کشور مقصد)؛

دفتر حقوقی و پایگاهی ثابت و مشخص در کشورهای حوزه فعالیت خود داشته باشد؛

با وکلای کشور مقصد روابط قانونی داشته باشد. چرا که ارتباط او با وکلای بین المللی سبب تقویت اطلاعات، حفظ ارتباطات، آگاهی از اخبار بین المللی و همچنین تغییرات قوانین مهاجرتی کشور ها می شود؛

مسلط به قوانین کشورها و سفارتخانه های کشورهایی باشد که در آنها فعالیت میکند؛

به امور بین الملل و مناسبات سیاسی آگاه باشد.

همچنین، یکی دیگر از روش های انتخاب وکیل مهاجرتی خوب، داشتن دفتر مهاجرتی، داشتن سایت های معتبر، کانال و فعالیت در فضای مجازی است.

مزایای استفاده از وکیل مهاجرت

با داشتن وکیل مهاجرت پروسه شروع تا پایان مهاجرت به کشور مقصد بسیار سریع‌ تر و کاملاً قانونی طی می‌شود.

وکیل مهاجرت کلیه اطلاعات لازم در خصوص کارهایی که قبل از سفر باید انجام دهید را به شما اطلاع می دهد.

با داشتن وکیل مهاجرت، امنیت و آرامش ذهنی بیشتری دارید و می‌توانید بدون استرس به کارهای خود بپردازید.

هزینه ها کاهش پیدا می کند چون مسیر قانونی است.

وکیل مهاجرت شما را از سردرگمی خارج کرده و مشکلاتی که ناشی از انجام امور توسط فردی غیرمتخصص انجام شود را به ‌شدت کاهش می‌دهد.

باتوجه ‌به اینکه روش ‌های گوناگونی برای مهاجرت وجود دارند، وکیل مهاجرت باتوجه ‌به شرایط کنونی شما و مناسبات بین‌المللی بهترین گزینه را پیشنهاد می‌کند.

وکیل مهاجرت می‌تواند به ‌راحتی شما را با وضعیت فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، رفاهی، کار و تحصیل کشور مقصد آشنا کند تا با دیدی کاملاً باز اقدام کنید.

در بسیاری از کشورها مسئولیت هر گونه خطا و کلاه برداری ناشی از عدم کمک‌ گیری فرد مهاجر از وکیل مهاجرت به عهده خود فرد است و گاهاً جرم تلقی می شود.

وکیل مهاجرت از زمان مناسب برای مهاجرت و بازگشایی پرونده مهاجرت، نحوه وقت گرفتن از سفارت کشور مقصد و …. به خوبی اطلاع دارد.

آیا بهتر است برای انتخاب بهترین وکیل مهاجرت در گوگل جستجو کنیم؟

بهترین وکیل مهاجرت در تهران یا بهترین وکیل مهاجرت در مشهد یا بهترین وکیل مهاجرت در اصفهان یا بهترین وکیل مهاجرت در شیراز یا … می تواند یک موضوع جستجو در گوگل و یا سایر شبکه های اجتماعی باید ولی به این نکته نیز توجه کنید که وکیل مهاجرت باید در کشور مقصد مستقر باشد نه در کشور یا شهری که شما در حال حاضر در آن سکونت دارید! مثلا اگر پرونده اقامتی شما برای کشور کانادا با مشکل مواجه شود وکیل مهاجرت شما در کشور ایران می تواند از پرونده شما دفاع کند ؟!! البته داشتن دفتر دوم در شهر یا کشور محل سکونت شما از امتیازات وکیل مهاجرت است. و شما می توانید با مراجعه به دفاتر این وکیل در شهر محل سکونت خود، از روند پرونده خود مطلع شوید. بنابراین، بهترین حالت این است که یک وکیل مهاجرت در هر دو کشور مبدا و مقصد دارای مجوزهای قانونی و قابل استعلام باشد.


مهاجرت به کشورهای خارجی یکی از موضوعاتی است که در سال های اخیر رواج زیادی پیدا کرده است. ندانستن قوانین مهاجرت باعث اتلاف انرژی افراد و پول آنها می شود.

کانادا، انگلستان، آلمان، استرالیا، سوئد، نروژ، اتریش، ایسلند، نیوزیلند و فنلاند از جمله بهترین کشورهای برای مهاجرت شناخته شده اند. کشور ایران و افغانستان از کشورهایی هستند که بیشترین میزان مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند. دانستن قوانین مهاجرت و انجام درست کارهای لازم برای مهاجرت به افراد این امکان را می دهد که مهاجرتی بدون دردسر را تجربه کنند.

نویسنده مطلب: Dr. Marjan Atashi Golestan

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.