رزرو پرواز برای درخواست ویزای شینگن باید چگونه باشد؟

برای اخذ ویزای شینگن ، یکی از مدارکی که باید در پرونده شما موجود باشد، رزرو پرواز رفت و برگشت به تاریخ سفر شما می باشد. در این مقاله قصد داریم به سوالات و ابهامات رایج شما که ممکن است برای دریافت رزرو پرواز داشته باشید پاسخ دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

آیا باید پرواز قطعی خریداری کنم؟

خیر، به هیچ عنوان خرید پرواز قطعی به شما پیشنهاد نمی شود. زیرا سفارت و کنسولگری ها فقط از شما رزرو پرواز درخواست میکنند و نه بلیط قطعی! چون مشخص نیست که شما حتما ویزا دریافت خواهید کرد و همچنین مشخص نیست برنامه سفر شما تغییری خواهد کرد یا خیر.

فقط در زمان هایی خرید بلیط هواپیما به صورت قطعی پیشنهاد می شود که پیک مسافر خواهد بود ( به عنوان مثال برای نوروز ) و شما با خرید زودتر بلیط هواپیمای خود میتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. البته این مورد را هم در نظر بگیرید که حتما باید پرواز شما دارای کنسلی معقول باشد که در صورت عدم دریافت ویزا، متحمل ضرر و زیان زیادی نشوید.

منظور از برنامه پرواز چیست؟

رزرو پرواز شما شامل : مشخصات فردی شما، تاریخ دقیق رفت و برگشت شما، شهر ورود و خروج شما به محدوده شنگن می باشد که این موارد در روند تصمیم گیری کنسول محترم تاثیر زیادی خواهد داشت. به این دلیل رزرو پرواز شما باید با هدف سفر و …. همخوانی داشته باشد.

آیا تاریخی که پرواز رزرو میکنم مهم است؟ بعدا می توانم آن را تغییر دهم؟

توجه کنید که تاریخ پرواز رفت خود را طبق سفرتان رزرو کنید. چون تاریخ شروع ویزای شما مطابق با آن خواهد بود.

تاریخ پرواز برگشت شما هم نسبت به مدت زمان درخواست ویزای شما متغییر است.

شما بعد از دریافت لیبل ویزای شنگن خود می توانید تاریخ سفر خود را تغییر دهید و یا با ایر لاین دیگری سفر کنید و

البته بعضی از سفارت ها نظیر بلژیک در برخی از مواقع، وقتی مسافر موفق به دریافت ویزا شده باشد، برای تحویل ویزای شما از مسافر درخواست میکنند که پرواز قطعی خود را خریداری کند و به سفارت ارائه دهد تا پاسپورت حاوی ویزا تحویل مسافر گردد.

نویسنده مطلب: okvisa.ir

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.