راهنمای کامل مهاجرت به هلند 2022

حتما از زیبایی کشور هلند و آرامشش شنیده‌اید و اکنون قصد مهاجرت به هلند را دارید. این مقاله راهنمای کاملی از راه‌های مهاجرت و نحوه دریافت آن ارائه می‌دهد پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

هلند که پرجمعیت ترین کشور در کل اتحادیه اروپاست با وجود اینکه کشوری نسبتا کوچک است. این کشور بین بلژیک و آلمان در اروپای غربی واقع شده و 17283008 نفر جمعیت دارد. کل تولید ناخالص داخلی 1019 تریلیون دلار است. زبان رسمی این کشور هلندی و بزرگترین شهر آن آمستردام است. واحد پول رسمی این کشور یورو است. هلند یکی از اعضای بنیانگذار منطقه یورو، اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است.

خدمات مهاجرت به هلند

اداره مهاجرت و شهروندی مسئول خدمات مهاجرت در هلند است که از طریق شهرداری محلی آنها و در سفارت یا کنسولگری هلند ارائه می‌شود. چندین مدرک قانونی مختلف در هلند وجود دارد که به دارنده آن مجوز اقامت موقت یا دائمی می‌دهد:

· ویزای اقامت کوتاه مدت

· اجازه اقامت موقت

· مجوز اقامت موقت

· کارت آبی اتحادیه اروپا

روش‌های زیادی برای اخذ اقامت هلند وجود دارد. بنابراین، ضروری است که هدفی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با شرایط شما مطابقت داشته باشد، زیرا این امر بر روند درخواست مجوزی که انتخاب و ارسال می‌کنید تأثیر می‌گذارد.

در ادامه در مورد مهاجرت تحصیلی به هلند را بررسی می‌کنیم. چراکه که یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به هلند و بسیاری از افراد توسط موسسه کوییک توانستند در هلند ادامه تحصیل دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به هلند وارد سایت موسسه کوییک شوید.

مهاجرت تحصیلی به هلند

اگر هنوز مطمئن نیستید که در کدام دانشگاه هلند می‌خواهید تحصیل کنید، قبل از شروع فرآیند درخواست ویزای دانشجویی باید این تصمیم را بگیرید. پس از پذیرش در دانشگاه هلند، نامه پذیرش مورد نیاز برای درخواست ویزا دریافت خواهید کرد.

اگر به ویزا نیاز دارید، دانشگاه باید با شما تماس بگیرد و فرایند درخواست را شروع کند. اگر این اتفاق نیفتاد، با آنها تماس بگیرید و درخواست پشتیبانی کنید. معمولا دانشگاه پس از دریافت تاییدیه از اداره مهاجرت به شما اطلاع خواهد داد. قدم بعدی، یافتن نزدیکترین سفارت یا کنسولگری در کشور خود و درخواست ویزای ورود (MVV) است.

نام برخی از بهترین دانشگاه‌های هلند در ادامه آمده است:

· دانشگاه اوترخت

· دانشگاه صنعتی آیندهوون

· دانشگاه رادبود

· دانشگاه و تحقیقات واگنینگن

· دانشگاه اراسموس روتردام

· دانشگاه تیلبورگ

· دانشگاه توئنته

ویزای دانشجویی در مقایسه با اجازه اقامت در هلند

دانشجوی بین المللی برای مهاجرت به هلند نیاز به اجازه اقامت و تحصیل دارید. این مجوز بستگی به مدت اقامت و مدت تحصیل شما متفاوت است:

· اگر قصد دارید 90 روز یا کمتر در هلند تحصیل کنید ویزای اقامت کوتاه مدت یا ویزای شینگن لازم است.

· اگر قصد دارید بیش از 90 روز در هلند تحصیل کنید، ویزای ورود (MVV) و اجازه اقامت (VVR) مورد نیاز است. درست مانند ویزای اقامت کوتاه مدت، MVV فقط برای 90 روز معتبر است و باید درخواست VVR را دنبال کنید.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی (MVV)

دانشگاه شما باید روند درخواست را شروع کند. اگر دانشگاه درخواست را ارسال نکرد حتما مستقیماً تماس بگیرید و روند درخواست را پیگیری کنید. پس از آنکه از دانشگاه تایید درخواست را دریافت کردید می‌توانید برای درخواست ویزای ورود به سفارت یا کنسولگری در ایران بروید و درخواست ویزای تحصیلی کنید.

· شما می‌توانید MVVرا پس از حداکثر سه ماه دریافت کنید.

· زمان رسیدگی به درخواست ویزای شما معمولاً یک ماه طول می‌کشد، اما این مدت به ملیت شما و سایر عوامل بستگی دارد.

جزئیات مهم در مورد مجوز اقامت (VVR)

اگر در طول تحصیل تصمیم به تغییر رشته و شروع دوره جدید داشته باشید، تعداد سال‌هایی که قبلاً تحصیل کرده اید از حداکثر مدت دوره جدید کسر می‌شود. قبل از انقضای مجوز اقامت خود، می‌توانید برای تمدید اقامت خود برای بقیه برنامه تحصیلی خود اقدام کنید.

در برخی موارد، اگر به عنوان مثال، پیشرفت کافی در عملکرد تحصیلی خود نداشته باشید (حداقل 50 درصد از واحدهای مورد نیاز در هر سال تحصیلی را نتوانستید بگذرانید) در برخی موارد، می‌توان مجوز اقامت را پس گرفت.

اگر تحصیلات خود را متوقف کنید، ثبت نام خود را به عنوان دانشجو خاتمه دهید، یا اگر دیگر بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی خود ندارید، دانشگاه موظف است به خدمات مهاجرت و تابعیت هلند (IND) اطلاع دهد. این کار ممکن است منجر به لغو ویزا/مجوز اقامت شما توسط IND شود.

مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در هلند

قبل از اینکه بتوانید در یکی از مقاطع تحصیلی در هلند مشغول شوید، باید حداقل سطح مهارت زبان انگلیسی را کسب کنید. این مدرک نه تنها برای برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی، بلکه گاهی اوقات برای آنهایی که به زبان هلندی نیز تدریس می‌شوند نیز مورد نیاز است.

آزمون‌های اصلی انگلیسی مورد قبول عبارتند از:

· آیلتس آکادمیک

· تافل iBT

· PTEآکادمیک

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی هلند

· فرم تکمیل شده درخواست ویزا

· پاسپورت معتبر

· دو تا عکس

· شناسنامه

· ریز نمرات تحصیلی

· نامه تایید درخواست از دانشگاه هلند

· ارائه طرح تحصیلی (توضیح دهید که چرا به مطالعه به رشته مورد نظر خود علاقه دارید و چه ارتباطی با مدرک تحصیلی قبلی شما دارد)

· مدرک مالی برای کل دوره تحصیل (حدود 870 یورو در ماه)

· بیمه مسافرتی و سلامت

· پرداخت هزینه ویزا (174 یورو)

· کپی از مدارک

· تست سل (الزامی برای شهروندان برخی کشورها)

· فتوکپی تمام مدارک اصلی

· اطلاعات بیومتریک

اخذ اجازه اقامت در هلند

معمولاً دانشگاه‌ها از طرف شما برای اجازه اقامت (VVR) درخواست می‌دهند، اما هزینه این خدمات را دریافت می‌کنند.

مجوز اقامت نقش ویزای تحصیلی را دارد و به شما اجازه می‌دهد تا در مدت برنامه تحصیلی خود را در کشور بمانید. در صورت نیاز، VVR را می‌توان تا سه ماه دیگر به اضافه سال آماده سازی تمدید کرد.

پس از ورود به هلند، باید در پایگاه داده‌های سوابق شخصی شهرداری (BPR) در شهرداری محل زندگی خود ثبت نام کنید.

کار همزمان با تحصیل در هلند

اگر می‌خواهید در حین ادامه تحصیل در هلند کار کنید، باید مجوز کار بگیرید.

دانشجویان بین المللی می توانند در هفته 10 ساعت کار کنند. همچنین در ماه‌های تابستان می توانند به ورت تمام وقت مشغول به کار در هلند شوند.

هزینه مهاجرت به هلند

در ادامه هزینه مربوط به تحصیل در هلند آمده است.

هزینه تحصیل (کلیه مقاطع تحصیلی)

اولین درخواست یا تغییر در هدف اقامت 207 یورو

هزینه ​Extension 207 یورو

وضعیت دارنده اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا 207 یورو

هزینه جستجوی کار پس از تحصیل، ارتقاء یا تحقیق علمی

اولین درخواست یا تغییر در هدف اقامت 207 یورو

وضعیت دارنده اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا 207 یورو

مهاجرت به هلند تضمینی

موسسه کوییک با وکلای مجرب مهاجرت هلند همکاری می‌کند و راه حل‌هایی را برای مهاجران و بستگان آنها که در هلند کار و زندگی می‌کنند ارائه می‌دهد. ما با رویکرد کارآمد و مؤثری که در برنامه مهاجرت تحصیلی و کاری داریم می‌توانیم مسیر مهاجرت را برای شما هموار کنیم. از طرفی، هزینه‌های دریافتی ما برای انجام تمامی مراحل مهاجرتی نسبت به موسسات مشابه بسیار کمتر است. پس اگر به دنبال مهاجرت به هلند هستید حتما با شماره‌های موجود در وب سایت کوییک تماس بگیرید. ما می‌توانیم راه‌حل‌هایی برای تسریع در روند مهاجرت شما و اخذ مجوز تحصیل وکار در هلند به شما ارائه کنیم.

نویسنده مطلب: موسسه زبان

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.