تحصیل رایگان در ترکیه (ترکیه بورسلاری)

ترکیه بورسلاری (بورس تحصیلی رایگان ترکیه)
ترکیه بورسلاری (بورس تحصیلی رایگان ترکیه)

بورسیه تحصیلی ترکیه یک فرصت استثنایی برای تحصیل رایگان در ترکیه است. این بورس تحصیلی برای تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی معمولا هر ساله تحت پوشش این بورس تحصیلی قرار می گیرند. اکثر رشته های زیر گروه فنی و مهندسی اعم از مکانیک، برق، عمران، معماری و همچنین برخی از رشته های زیرگروه علوم انسانی و هنر نیز بصورت محدود در این برنامه تحصیلی قابل انتخاب هستند. اپلیکیشن این سیستم معمولا از اوایل دی ماه برای ثبت نام باز شده و تا اول اسفند ادامه می یابد. لیست دقیق رشته های ارائه شده بعد از باز شدن سیستم ثبت نام مشخص می شود که در آن سال کدام رشته ها و کدام دانشگاه ها تحت پوشش قرار گرفته اند.

اما چرا این بورس تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و استقبال زیادی از آن می شود؟

به جرات می توان گفت از معدود فرصت های تحصیلی در دنیا است که هیچ تعهد خدمتی یا بازگردانی هزینه نخواهید داشت. همچنین برخلاف روند اکثر بورس های تحصیلی نیاز نیست که اول از دانشگاه پذیرش بگیرید بعد برای بورسیه اقدام کنید. همزمان که فرم درخواست رو ثبت میکنید اگر پذیرفته بشید هم پذیرش دانشگاه انجام شده و هم بورسیه تعلق می گیرد.

مزایا بورس تحصیلی ترکیه چیست؟

1- معاف از پرداخت شهریه دانشگاه
2- پرداخت ماهانه 800 لیر برای مقطع کارشناسی، 1100 لیر برای مقطع کارشناسی ارشد و 1600 لیر برای مقطع دکترا
3- خوابگاه دانشجویی یا کمک هزینه مسکن (کمک هزینه مسکن بجای خوابگاه فقط برای دانشجویان دکترا ارائه می شود.)
4- بیمه سلامت کامل
5- یک سال آموزش رایگان زبان ترکی
6- بلیط رفت به ترکیه و برگشت به کشور مبدا فقط برای یکبار
7- خدمات عمومی مانند اتوبوس، سینما، استخر و … بصورت نیم بها با ارائه کارت دانشجویی

گروه بورس یار متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلانی که موفق به اخذ این بورس تحصیلی شده اند در خدمت شما هستند تا با تجریه چندین ساله شرایط شما را بررسی کرده، مراحل آماده سازی مدارک را همراه شما طی کرده و در نهایت ثبت نام شما را در اپلیکیشن ترکیه بورسلاری انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی رایگان شانس پذیرش خود می توانید از طریق پیج اینستاگرام با آی دی bursyar یا از طریق وبسایت به آدرس tr.bursyar.ir با ما در ارتباط باشید.

نویسنده مطلب: بورس یار

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.