بررسی شرایط زندگی در نروژ برای ایرانیان

نروژ یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا برای کار و زندگی است. در سال های اخیر که بسیاری از افراد به فکر کسب اقامت اروپا افتاده اند، نروژ توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند. طبیعتا همه کسانی که قصد اقامت طولانی مدت در نروژ را دارند با سوالاتی درباره امنیت نروژ، شرایط اقتصادی و سیاسی این کشور رو به رو هستند. در این مقاله با بررسی شرایط زندگی در نروژ برای ایرانیان سعی می کنیم به تمامی این ابهامات پاسخ دهیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

نروژ، کشوری در شمال اروپا با درآمدی بالاتر از آمریکا

نروژ در شمال اروپا قرار گرفته است. این کشور معمولا کمتر در صدر اخبار دنیا قرار دارد. در حقیقت نروژی ها سعی کرده اند با در پیش گرفتن سیاسیت های توسعه اقتصادی به طراحی یک اقتصاد مدرن و جذاب بپردازند. به طوری که در بین متقاضیان اخذ اقامت اروپا، نروژ یکی از بهترین شرایط اقتصادی را دارد. درآمد سرانه نروژ نزدیک به ۳۵۷۳۹ دلار است. در حقیقت درآمد سرانه این کشور از آمریکا که ۳۰۰۰۰ دلار درآمد سرانه دارد، پیشی گرفته است. نروژ در سال های اخیر توانسته به یکی از کشورهای پیشرفته صنعتی دنیا تبدیل شود.

زندگی در نروژ چه مزایایی دارد؟

برای اخذ اقامت اروپا راه های متفاوتی وجود دارد. اقامت تمکن مالی اروپا، ویزای تحصیلی و کاری از جمله راه های دریافت اقامت اروپا است. اما پیش از انتخاب شیوه اخذ ویزا بایستی اطلاعات کافی درباره مزایا و معایب زندگی در هر کشوری داشته باشیم. در ادامه مزایای زندگی در نروژ برای ایرانیان را با یکدیگر بررسی می کنیم.

استانداردهای بالای زندگی، زندگی رویایی در نروژ

مردم نروژ استانداردهایی بالایی برای زندگی دارند. معمولا در شهرها و نواحی مختلف نروژ فضاهای متفاوت آموزشی، بهداشتی و فرهنگی در نظر گرفته شده است. از طرف دیگر فرهنگ عمومی در این کشور بالا است. همه این موارد به معنی تجربه یک زندگی بی دغدغه در این کشور حوزه اسکاندیناوی است.

نروژ، بهترین کشور برای شروع کسب و کار

نروژ در اکثر شاخص های کسب و کار در بین بهترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. این کشور در صنایع دریایی، ارتباطی و تکنولوژی پیشرو قاره اروپا به حساب می آید. به همین دلیل به راحتی می توان کسب و کاری جدید را در دل کشور نروژ راه اندازی کرد. همچنین می توان بر روی کمک نهادهای دولتی و سرمایه گذاران خصوصی نروژ نیز حساب باز کرد.

محیط زیست، دغدغه اصلی نروژ

نروژ در زمینه استفاده از انرژی های پاک مانند خورشید، آب و باد یکی از پیشروترین کشورهای دنیا است. در بیشتر کشور نروژ و برای تامین انرژی از منابع تجدید پذیر استفاده می شود. استفاده از انرژی های پاک، به زیبایی و سلامت بیشتر مردم نروژ کمک زیادی کرده است.

نروژ، امن ترین کشور اروپا

تمکن مالی اتریش، اقامت نروژ و اخذ اقامت از سایر کشورهای اسکاندیناوی بیشترین تقضای مهاجرتی را تشکیل داده است. دلیل این استقبال را بایستی در امنیت این منطقه جستجو کرد. در این منطقه نیز نروژ به عنوان امن ترین کشور شناخته می شود. در حقیقت باید بگوییم امنیت در نروژ در بالاترین سطح خود است. به طوری که بعد از جنگ جهانی دوم که همه کشورهای اروپایی درگیر آن بودند، نروژ کمتر خطر امنیتی جدی را به خود دیده است.

تحصیل رایگان در نروژ، ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های شمال اروپا

یکی از ویژگی های مثبت نروژ سیستم آموزشی رایگان است. سیستم آموزشی رایگان فرصت های بی نظیری را برای نروژی ها فراهم کرده تا تحصیلات خود را تا مقاطع عالی ادامه دهند. ادامه تحصیل رایگان علاوه بر اینکه امکان دریافت ویزای تحصیلی با کمترین هزینه را فراهم می کند، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری را نیز فراهم می کند. به این ترتیب متقاضی مهاجرت می تواند پس از اتمام تحصیل و با تبدیل ویزا، اقامت خود را در نروژ تمدید کند. پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی بیشتر با شرایط کاری نروژ مقاله شرایط کار در نروژ برای ایرانیان موسسه حقوقی سایرس را مطالعه بفرمایید.

آیا نروژ بهترین کشور برای زندگی و کار است؟

معمولا در هنگام اشنایی با کشورهای اروپایی، اکثر این کشورها را بدون عیب می بینیم. اما باید به یک نکته توجه کنیم. معمولا شرایط و دغدغه های افراد برای انتخاب کشور مناسب کاملا متفاوت است. به همین دلیل نمی توان نروژ یا کشور دیگری را به عنوان بهترین گزینه به همه معرفی کرد. برای مثال در کنار همه مزایای زندگی در نروژ می توانیم به یک نکته مهم نیز اشاره کنیم. نروژ در رده کشورهای ثروتمند اروپا قرار می گیرد. در حقیقت هزینه زندگی در نروژ به نسبت کشورهایی مانند ایتالیا یا یونان بسیار بالا است. افراد متقاضی دریافت ویزای نروژ باید به این نکته توجه کنند.

نروژ، کشور هزار خلیج و انتخاب مناسب برای شروع زندگی

در این مقاله شرایط زندگی در نروژ برای ایرانیان را بررسی کردیم. همان طور که در طول مقاله گفتیم، امنیت در نروژ در کنار شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در بهترین حالت خود قرار دارد. جالب است بدانید نروژ در بین کشورهای اروپایی به دلیل مرزهای دریایی زیاد به کشور هزار خلیج معروف است. سرزمین هزار خلیج می تواند نوید بخش یک زندگی تازه باشد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی اخذ اقامت نروژ با شماره های اعلام شده در سایت سایرس تماس بگیرید. موسسه حقوقی سایرس امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. همکاران ما در تمامی مراحل دریافت اقامت اروپا همراه شما هستند. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های اعلام شده در سایت، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی بین المللی سایرس

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.