برای زندگی در فرانسه باید تا می توانید صرفه جویی کنید

کشور فرانسه همیشه مورد توجه گردشگران و مهاجرین بوده است. این کشور که از زیبایی های تاریخی و طبیعی زیادی برخوردار است، این روز ها مورد توجه دانشجو ها است و افراد زیادی به دنبال تحصیل در این کشور می باشند. کشور فرانسه را همه با شهر پاریس و برج ایفل می شناسیم، اما اگر شما هم قصد دارید در این کشور زیبا تحصیل کنید، باید اطلاعات کافی درباره زندگی در کشور فرانسه و هزینه های آن کسب کنید. در این مقاله امروز قصد داریم، دقیقا به همین موضوع بپردازیم و هزینه های زندگی در فرانسه را بررسی کنیم.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

چرا زندگی در کشور فرانسه؟

فرانسه کلا یک کشور توریستی است و سالانه درآمد قابل توجهی هم از این صنعت به دست می آورد. اما در سال 2020 آنچه برای فرانسه در اولویت قرار گرفت، جذب دانشجو های بین المللی در کنار جذب توریست و گردشگر بود. از آنجا که کشور فرانسه در حوزه آموزش حرف اول را می زند و دانشگاه های آن در رتبه بندی های جهانی همیشه در رده های بالا بوده است، جای تعجب ندارد که جوانان زیادی هم این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند.

پس تحصیل در کشور فرانسه می تواند گزینه خوبی به شمار آید که در کنار می تواند برای شما امکان بهره مندی از مزایای زندگی در یک کشور توسعه یافته و پویا را فراهم کند. از طرفی کشور فرانسه مهد معماری و فرهنگ است که اگر علاقه مند به این حوزه می باشید، یک شانس عالی برای بازدید از این میراث تاریخی را خواهید داشت. بد نیست بدانید کشور فرانسه در حوزه های بین الملل دارای نظام پیشرفته ای است و در بسیاری از موارد از استاندارد های بین المللی برخوردار است، مانند حوزه های سلامت، درمان، آموزش و پرورش و … . خبر خوب این است که اگر بتوانید زبان فرانسوی خود را تقویت کنید، تحصیل در این کشور زیبا برای شما رایگان خواهد بود.

بررسی هزینه های زندگی در کشور فرانسه

اینکه هزینه شما در کشور فرانسه برای زندگی چقدر خواهد بود، به سبک زندگی شما بستگی دارد. شما هم می توانید خیلی پر هزینه زندگی کنید و یا هزینه های تان را به خوبی مدیریت کنید تا کمترین هزینه را در این کشور داشته باشید. هزینه هایی که در کشور فرانسه ممکن است به شما تحمیل شود می تواند هزینه های خوراک، پوشاک، حمل و نقل، مسکن، تحصیل و … باشد.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

  • هزینه مسکن در فرانسه

یکی از اصلی ترین هزینه های شما برای زندگی در کشور فرانسه، هزینه مسکن است. در واقع عمده هزینه های شما همین مورد خواهد بود. یادتان باشد که هزینه مسکن در کشور فرانسه ارزان نیست و شاید شما مجبور به پرداخت ماهیانه ده یورو برای هر متر اجاره مسکن شوید. با این حساب اگر آپارتمان شما چهل متر هم باشد، باید 400 یورو برای آن پرداخت کنید.

  • هزینه تحصیل در فرانسه

اگر قصد شما از مهاجرت به فرانسه، تحصیل در این کشور است، باید هزینه های تحصیل را هم در نظر گیرید. این هزینه ها در کل دو مدل هستند. به طور کلی تحصیل در کشور فرانسه رایگان است و عملا شما برای تحصیل در این کشور نباید هزینه ای پرداخت کنید. اما اگر هم هزینه ای در کار باشد، این هزینه آنقدر اندک است که فرقی با رایگان ندارد. برای مثال شما اگر در مقطع کارشناسی در این کشور تحصیل کنید باید برای یک سال تحصیلی تنها هزینه ای برابر با 200 یورو پرداخت کنید و این هزینه برای مقطع کارشناسی ارشد در حدود 350 یورو می باشد.

اما همانطور که در بالاتر هم گفتیم این هزینه های اندک و یا امکان رایگان بودن تحصیل، منوط به این است که شما بر زبان فرانسه تسلط داشته باشید و مدرک معتبر آن را هم داشته باشید. مدرکی که معمولا دانشگاه های فرانسه از دانشجوها طلب می کنند سطح B2 فرانسه است. اما اگر بخواهید در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور، تحصیل کنید باید بیش از شش هزار یورو هزینه کنید.

  • هزینه حمل و نقل در فرانسه

بخش دیگری از هزینه های شما را، حمل و نقل تشکیل می دهد. باید بدانید که اگر شهر پاریس اقامت دارید، هزینه های تاکسی بسیار بالا است. به همین دلیل حتما در این شهر از روش های حمل و نقل عمومی دیگر مانند مترو و اتوبوس استفاده کنید. در کل نرخ تاکسی با تعرفه عادی در این کشور برابر با پنج یورو می باشد و بد نیست بدانید که هزینه بنزین در این کشور نیز لیتری 1.46 یورو است.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه
  • هزینه خوراک در کشور فرانسه

شما اگر به ارزانترین رستوران های فرانسه هم بروید، مجبور هستید برای یک وعده غذای یک نفره مبلغی در حدود 20 یورو پرداخت کنید. همه آنهایی که تجربه سفر به این کشور را داشته اند، توصیه می کنند تا می توانید از فروشگاه های محصولات غذایی و سوپرمارکت ها خرید کنید و خودتان آشپزی کنید تا در هزینه های تان صرفه جویی چشم گیری کرده باشید. اگر برای یک ماه از سوپرمارکت خرید کنید هزینه ای برابر با 250 یورو برای شما خواهد داشت که در مقایسه با مصرف حتی روزانه یک وعده غذای آماده در رستوران، خیلی به صرفه تر می باشد.

پس اگر قصد مهاجرت به فرانسه و یا تحصیل در کشور فرانسه را دارید، بهتر است اول یک حساب کتاب کنید و ببینید آیا می توانید از پس هزینه های زندگی در این کشور مدرن و جذاب برآیید یا خیر. البته تا می توانید روش های صرفه جویی در هزینه ها را هم یاد بگرید و سعی کنید با استفاده از آن ها این موضوع را برای خود حل کنید…

نویسنده مطلب: Samira alijani

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.