انواع اقامت اروپا

اولین گام برای رسیدن به تابعیت و پاسپورت یک کشور، اخذ اقامت موقت آن کشور است. اقامت موقت یعنی شما می توانید از حقوق شهروندی آن کشور استفاده کرده و در آن کشور زندگی، تحصیل و کار کنید.این روش یکی از انواع روش های اقامت اروپا است و دارای محدودیت زمانی می باشد و در ابتدا یک یا دو ساله صادر می شود. متقاضی با رعایت شروط لازم می تواند برای تمدید اقامت اقدام کند.

آشنایی با انواع اقامت اروپا، چند نوع اقامت اروپا داریم؟

تنوع در روش های اخذ اقامت اروپا موجب می شود تا متقاضیان با خیالی آسوده و با توجه به شرایط خود و خانواده شان به دنبال بهترین راه برای اخذ اقامت اروپا باشند. ما نیز به نوه خود در موسسه حقوقی سایرس، به عنوان یکی از بهترین شرکت های فعال در زمینه اقامت در کشور های اروپایی، ساده ترین راه های گرفتن اقامت را برای شما فراهم کرده ایم. چرا که تعدد همین روش های گرفتن اقامت اروپا گاها موجب ایجاد سردرگمی در متقاضیان می شود.

لذا بدون داشتن مشاور مناسب و بستری برای دریافت اطلاعات صحیح و قابل استناد، انتخاب از میان این مسیرها و در نهایت برگزیدن کشور مناسب، بسیار پیچیده می باشد. ما در موسسه حقوقی سایرس و طی ۱۵ سال فعالیت خود از میان تمامی روش های قانونی اخذ اقامت، ۴ روش را برای متقاضیان خود برگزیده ایم و این ۴ روش را به صورت تخصصی و برنامه ریزی شده، در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. روش هایی که عبارتند از:

  • اقامت تمکن مالی اروپا
  • اقامت اروپا از طریق کار
  • اقامت سرمایه گذاری اروپا
  • اقامت کارآفرینی اروپا

قدم اول اخذ اقامت، داشتن اطلاعات مناسب از شرایط کلی هر روش و در نهایت بررسی مزایا و معایب آنها نسبت به یکدیگر می باشد. البته انتخاب کشور هدف نیز یکی از المان های مهم و تاثیر گذار در این پروسه می باشد. که ما در موسسه حقوقی سایرس، با داشتن وکلای اقامتی در تمامی کشورهای درجه اول اروپایی، حق انتخاب را برای مشتریان خود به ارمغان آورده ایم.

اقامت از طریق ثبت شرکت، آسان ترین انواع اقامت اروپا

یکی از روش های اخذ اقامت دراروپا، ثبت شرکت است. یکی از نقاط قوت ثبت شرکت در اروپا، مالکیت صد در صدی شرکت است. می توانید از راه های مختلفی مانند ثبت شعبه، نمایندگی کسب و کار خود را راه اندازی کنید ولی برای آغاز فعالیت تجاری خود به صورت قانونی به مجوز اقامت کشور مورد نظر نیاز دارید. این مجوز اقامت در ابتدا به صورت موقت است و اقامت کارآفرینی آلمان یکی از این نوع اقامت هاست.

اقامت سرمایه گذاری، سریع ترین انواع اقامت اروپا

این روش توسط کشورهای مختلفی مانند اسپانیا، یونان، پرتغال برای جذب سرمایه خارجی معرفی شد که یکی از محبوب ترین و مطمئن ترین روش های اخذ اقامت اروپا است. در این روش با خرید ملکی به میزان تعیین شده، می توانید اقامت کشور مورد نظر را به دست آورید. این میزان در این سه کشور مختلف است ( اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو، یونان ۲۵۰ هزار یورو، پرتغال ۳۵۰ هزار یورو). در این روش نه تنها اقامت کشوری را به دست می آورید بلکه با اجاره ملک می توانید درآمد یورویی کسب کنید.

محبوب ترین نوع اقامت اروپا چیست؟

یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های اخذ اقامت اروپا، اثبات تمکن مالی است. این روش گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که به دنبال جایگاه دوم هستند. در این روش به هیچگونه سرمایه گذاری نیاز ندارید تنها باید درآمد حاصل از سود سپرده بانکی، سود سهام، اجاره ملک و یا حقوق بازنشستگی نشان دهید که مبلغ مشخصی درآمد ماهیانه دارید.  در اقامت تمکن مالی معاف از پرداخت مالیات هستید. از نقاط قوت این پکیج سهولت در تمدید آن است.

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی بین المللی سایرس

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.