اقامت آمریکا

اقامت آمریکا همیشه برای مهاجرین قابل توجه و رویایی بوده است. در این مقاله به چگونگی دریافت گرین کارت و همچنین به بررسی و تحلیل علمی شرایط اقامت در این کشور می پردازیم. جدیدترین قوانین اخذ ویزای کشور آمریکا برای ایرانیان چیست؟ آیا قوانین مربوط به اخذ گرین کارت در سال های اخیر تغییر کرده است؟ آیا می توان با لاتاری به کشور آمریکا سفر کرد؟ امید است این مقاله تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را پاسخ دهد و اطلاعات کاملی را در باب اقامت آمریکا به شما ارائه دهد.

اقامت آمریکا و شرایط عمومی

در کل اقامت آمریکا روش های مختلفی برای مهاجرت دارد که شامل: تحصیل، کار، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و پناهندگی می شود. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور به هیچ وجه پرونده های مربوط به پناهندگی افراد را قبول نمی کند و از متقاضیان می خواهد تا از اقدام به پناهندگی خودداری نمایند. همانطور که می دانید این کشور یک موقعیت استراتژیک و رویایی را در اختیار اشخاص قرار می دهد، به همین دلیل نیز مهاجرت به کشور آمریکا به هر روش امکان پذیر نبوده و باید پروسه خاص و قانونی را پشت سر بگذارید. از روش هایی که اقامت آمریکا را به دنبال دارد، ثبت نام در لاتاری بوده که در ادامه به آن می پردازیم.

اقامت آمریکا برای متقاضیان ایرانی

پس از انتخاب شدن آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهور کشور آمریکا، باعث شد تا تمامی روش های مهاجرتی برای اقامت آمریکا، بجز اقامت از طریق تحصیل برای ایرانیان، محدود شود. در آن زمان حتی ثبت نام در لاتاری نیز برای ایرانیان مقدور نبود، تا زمانی که آقای بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب شد و به همین ترتیب محدودیت و ممنوعیت های اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان بر داشته شد و در حال حاضر تمامی مسیر های اقامت آمریکا برای ایرانیان میسر است.

کار و اقامت آمریکا

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت آمریکا کار است. در این قسمت به توضیح شرایط مربوط به کار در ایالت متحده آمریکا می پردازیم. در ابتدا فرد باید از نظر کار و تخصص بتوانند ثابت کنند، که در سطح تخصص و کار او کسی در ایالات متحده آمریکا وجود ندارد. برای اخذ ویزای کاری متقاضیان از طرف یک کارفرما در کشور آمریکا باید دعوتنامه ای مخصوص داشته باشند، تا بتوانند برای ویزای این کشور درخواست داده و در صورت تایید، اقامت آمریکا را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که افراد بعد از 5 سال کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات می توانند، گرین کارت خود را دریافت کرده و و یا موفق به اخذ اقامت دائم شوند و اگر بعد از 6 سال صلاحیت داشته باشند، می توانند پاسپورت کشور آمریکا را دریافت نمایند.

اقامت آمریکا با تحصیل

از روش های دیگری که می تواند باعث اخذ اقامت آمریکا شود، کار بعد از تحصیل می باشد. برای اخذ اقامت آمریکا با روش کار بعد از تحصیل، باید در کشور آمریکا تحصیل کرده و فارغ التحصیل شوید. فراموش نکنید که اقدام از طریق دیپلم برای دانشگاه های کشور آمریکا تقریبا غیر ممکن بوده و افراد برای اخذ پذیرش، باید در مقاطع بالاتر تحصیلی باشند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا نیاز به رزومه یا CV بسیار قوی و معدل بالا در دوران تحصیل است؛ تا به شما اجازه دریافت ویزای تحصیلی داده شود. لازم به ذکر است که متقاضیان بعد از فارغ التحصیلی می توانند، به مدت 6 ماه تا 1 سال در کشور آمریکا در جستجوی کار باشند و اگر موفق به پیدا کردن شغل مناسبی نشدند، باید به کشور خود بازگردند.

اقامت آمریکا با سرمایه گذاری

اقامت آمریکا با سرمایه گذاری از دیگر روش های اخذ اقامت کشور آمریکا می باشد، ولی در حال حاضر برای ایرانیان امکان سرمایه گذاری مستقیم در ایالات متحده آمریکا وجود ندارد. سوال بسیاری از افراد این است که: بهترین بیزینس در ایالات متحده آمریکا چه بیزینسی می باشد؟ جواب ما به این سوال اینگونه است که: هر شغلی نیازمند هوش و تصمیم گیری درست و اقتصادی داشته و هر بیزینسی در جای خودش در صورتی که فرد بتواند آن را به خوبی مدیریت کند، می تواند بازدهی مناسبی را داشته باشد. از روش های سرمایه گذاری در کشور آمریکا می توان به کار آفرینی، خرید اوراق قرضه و ثبت شرکت اشاره کرد؛ که در مقاله سرمایه گذاری در کشور آمریکا، به طور کامل به آن اشاره و مزایا و معایت آن کاملا توضیح داده شده است. فراموش نکنید که این روش نیازمند تحلیل اطلاعات دقیق از استاندارد های سرمایه گذاری بوده و باید به آن توجه لازم را داشته باشید. قبل از این اقدام حتما با وکیل مجرب در امر مهاجرتی به کشور آمریکا مشورت نمایید.

اقامت آمریکا با ازدواج

از دیگر روش های اخذ اقامت آمریکا ازدواج است؛ که سختی های خود را به دنبال دارد، در این روش نیاز بوده تا افراد با شخصی که شهروند کشور آمریکا است، ازدواج نماید. فراموش نکنید که این ازدواج باید به صورت رسمی ثبت شده و مدارک مربوط به یک رابطه عاطفی مثل: عکس، پیام، تماس ها و… نیاز است. مدت زمان سیتیزن یا شهروند شدن اشخاص در این روش با دیگر روش ها تفاوت چندانی ندارد. درسال های اخیر اقامت آمریکا با ازدواج برای ایرانیان تا حدودی سخت شده، ولی با این حال امکان پذیر است. از قوانین این روش می توان به زندگی مشترک حداقل به مدت 3 سال اشاره کرد و در صورتی که قبل از 3 سال، از همسر آمریکایی خود جدا بشوید، گرین کارت آمریکا به شما تعلق نخواهد گرفت.

اقامت آمریکا با تولد

با توجه به این امر که سیستم تولد، در کشور آمریکا بر پایه خاک است، این روش امکان پذیر بوده و در صورتی که پدر و مادر فرزند خود را در خاک کشور آمریکا به دنیا آورند، می توانند برای فرزند خود تابعیت کشور آمریکا را دریافت نمایند. فرزند از تمامی حقوق شهروندی این کشور می تواند بهره مند شود. افراد می توانند در کشور آمریکا چند تابعیتی باشند و در صورتی که فرزند تابعیت آمریکا را دارا باشد، می تواند تابعیت کشور های دیگر را نیز داشته باشد.

اقامت آمریکا با پناهندگی

از روش های پر خطر و دشوار مهاجرت پناهندگی است؛ که به هیچ عنوان توسط موسسه حقوقی ملک پور به متقاضیان توصیه نمی شود. اگر درخواست شخص پناهنده واقعی باشد، می تواند پس از ورود به خاک آمریکا درخواست پناهندگی داده و منتظر بررسی شرایط بماند؛ در صورت واجد شرایط بودن فرد می تواند اقامت آمریکا را دریافت نماید. بسیاری از اشخاص و متقاضیانی که برای پناهندگی درخواست می دهند، از روش های دیگر مهاجرت اطلاعی ندارند. به همین دلیل پیشنهاد بر این است که قبل از هرگونه اقدام نسبت به شرایط خود از مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان دریافت کنید و روش های قانونی را بررسی نمایید.

اقامت آمریکا با لاتاری

لاتاری یکی دیگر از روش های ورود به کشور آمریکا می باشد؛ که تا حدودی سخت است. در این روش همه ساله به مدت زمان محدود دولت آمریکا سایت ثبت مشخصات، را باز کرده و هر شخصی نسبت به شرایط گوناگون می تواند، در این سایت ثبت نام کرده و شانس خود را برای اقامت آمریکا امتحان نماید. لازم به ذکر است که این روش کاملا شانسی بوده و به صورت قرعه کشی انجام می شود. در صورت برنده شدن می توانید با مدارک خود، به تاریخ مشخص شده در سفارت آمریکا حضور پیدا کنید. در این روش در بدو ورود، به شما گرین کارت کشور آمریکا تعلق می گیرد و می توانید پس از 5 سال پاسپورت خود را دریافت کنید.

انواع ویزای مهاجرتی برای اقامت آمریکا

در این قسمت به انواع ویزا های مهاجرتی در کشور آمریکا می پردازیم.

اقامت آمریکا با ویزای B1 , B2

این ویزا ها توریستی و گردشگری بوده و مورد استفاده برای تجارت، شرکت در سمینار و….. می باشد. مدت اعتبار این ویزا 3 ماه بوده و متقاضیانی که برای بار اول اقدام می کنند، 6 ماهه صادر می شود.

اقامت آمریکا با ویزای O1, O2

O1 از نوع ویزا های غیر مهاجرتی بوده که برای افراد نخبه، هنرمندان، ورزشکاران حرفه ای و… صادر می شود و ویزای O2 به دستیار و یا همراهان آنان داده می شود.

اقامت آمریکا با ویزای تحصیلی F1, F2

F1 برای اشخاصی که قصد تحصیل در ایالات متحده آمریکا را دارند و نوع F2 برای همراهان مثل همسر و فرزندان زیر 21 سال صادر می شود.

اقامت آمریکا با ویزای J1

این ویزای برای تبادلات فرهنگی در باب تدریس و … صادر می شود.

اقامت آمریکا با ویزای M1 , M2

این ویزا برای متخصصانی است که برای ارتقای سطح کاری به کشور آمریکا سفر می کنند و برای همراهان این اشخاص ویزای M2 صادر می شود.

اقامت آمریکا با ویزای H1

این ویزا برای اشخاصی با تخصص خاص بوده که از یک کارفرمای بومی آمریکا در خواست دارد.

اقامت آمریکا با ویزای نامزدی K1

در صورتی که افراد قصد ازدواج با بومیان کشور آمریکا را داشته باشند، می توانند از این ویزا استفاده کنند.

اقامت آمریکا و ویزای E1

این ویزا برای تبادلات تجاری با ایالات متحده آمریکا صادر می شود.

اقامت آمریکا ویزای E2

این ویزای مخصوص افرادی است که با سرمایه شخصی، قصد راه اندازی کسب و کاری در کشور آمریکا را دارند.

اقامت آمریکا با ویزای IR2, CR2, IR5

این ویزا مربوط به افرادی است که اقوام درجه یک آن ها در کشور آمریکا تابعیت دارند.

اقامت آمریکا با ویزای EB1

این ویزا برای افراد نابغه و برجسته صادر می شود.

اقامت آمریکا با ویزای EB3, EB2, EB1

این ویزای به افرادی که دارای تخصص و مهارت خاص هستند، تعلق می گیرد.

اقامت آمریکا و ویزای EB5

این ویزای برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار را دارند، اعطا می شود.

سیتیزن آمریکا

همانطور که ذکر شد برای دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور آمریکا روش های مختلفی وجود دارد. در اکثر روش ها نیاز است که حداقل 5 سال در کشور آمریکا زندگی کنید تا به شما گرین کار و سپس تابعیت داده شود. به طور کلی سیتیزن شدن در ایالات متحده آمریکا 6 سال زمان می برد.

اقامت آمریکا و پاسخ به سوالات متداول

از چه روش هایی می توانیم اقامت آمریکا را دریافت نماییم؟

برای اخذ اقامت کشور آمریکا می توانید با تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج اقدام نمایید.

چه روشی برای اخذ اقامت کشور آمریکا مناسب تر است؟

این امر نسبت به شرایط متقاضیان متفاوت بوده ولی روش کار و سرمایه گذاری، از دیگر روش ها مناسب تر می باشند.

آیا با مهاجرت به کشور آمریکا با تخصص می توان اقامت دریافت کرد؟

بله این امکان وجود دارد.

آیا می توانیم با سرمایه گذاری، اقامت آمریکا را دریافت کنیم؟

بله این امکان برای متقاضیان وجود دارد.

اقامت آمریکا و سخن پایانی

اقامت آمریکا در این نوشتار بررسی شد. در صورتی که شما قصد دریافت اقامت آمریکا را دارید، می توانید از روش های بسیاری اقدام نمایید. روش های زیادی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد، که افراد می توانند نسبت به موقعیت خود برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند، و روش مناسب را پیدا کنند.

منبع:

https://miemohajerat.com/%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7/

نویسنده مطلب: mitra.h4248

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.