آزمون بیومتریک کانادا

بیومتریک کانادا

بیومتریک در سفارت کانادا یا به اصطلاح وک (VAC-Visa Application Center)، برای افراد 14 تا 80 سال متقاضی انواع ویزا کانادا الزامی است. این افراد تا 30 روز پس از ثبت نام آنلاین و درخواست ویزا در سایت سفارت کانادا، می‌توانند به دفتر VAC سفارت مراجعه و مراحل بعدی بیومتریک کانادا را انجام دهند.

درحال حاضر سفارت کانادا به صورت مستقیم هیچ گونه خدماتی جهت انگشت نگاری ارائه نمی دهد و متقاضیان باید در زمان معین شده به دفاتر وک (VAC) سفارت کانادا در یکی از کشورهای ترکیه، گرجستان، ارمنستان، امارات و آذربایجان مراجعه کنند.

افرادی که برای ویزای کانادا در یک پرونده درخواست داده اند باید بطور همزمان نسبت به بیومتریک (انگشت نگاری) اقدام کنند. همچنین تاتو یا خالکوبی بر روی دست یا صورت حتما باید قبل از مراجعه به دفتر VAC پاک شود.

مراحل انگشت نگاری کانادا

انگشت نگاری شامل ثبت اطلاعات بیومتریک فرد می باشد. به این صورت که ابتدا متصدی ویزا عکسی از متقاضی گرفته و سپس میخواهد که انگشتان خود را به ترتیب روی اسکنر قرار دهد تا اثر انگشتشان ثبت شود. بیومتریک کانادا در مجموع 5 دقیقه زمان می برد.

مدارک و هزینه بیومتریک کانادا

اگر برای دریافت ویزا و انگشت نگاری به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده باشید، در زمان مراجعه به دفاتر VAC رسید درخواست ویزا و اصل پاسپورت خود را باید همراه داشته باشید. در غیر این صورت میتوانید مدارک خود را به صورت کاغذی به دفتر VAC ارائه دهید.

هزینه انگشت نگاری کانادا در دفاتر وک، 85 دلار کانادا میباشد و برای کل اعضای خانواده حداکثر 170 دلار کانادا خواهد بود.

افرادی که برای ویزای دانشجویی اقدام میکنند مبلغ 150 دلار بابت پروسسینگ ویزای دانشجویی (study permit) به اضافه 85 دلار انگشت نگاری که جمعا 235 دلار می شود باید پرداخت کنند.

نویسنده مطلب: موسسه مهاجرتی ایلیا

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.