۳ زبان برنامه نویسی کاربردی برای مهاجرت

یکی از پردرآمدترین حرفه های دنیای امروز برنامه نویسی است، اما باید توجه داشت که به دلیل سختی های مسیر و نبود فرصت برای تجربه برنامه نویسی برای مبتدیان، همه وارد این عرصه نمی شوند. اما نکته جالب این است که با ورود به دنیای برنامه نویسی، می توانید در زمینه های مختلف کار کنید و می توانید به کشورهای مورد نظر خود مهاجرت کنید. در این مقاله بهترین روش آموزش برنامه نویسی را برای شما باز می کنیم و سه زبان برنامه نویسی را که می توانید به آنها مهاجرت کنید را ارائه می دهم و به شما می گویم که چگونه می توانید از همه لحاظ بین المللی با این زبان ها کار کنید. همچنین به شما خواهم گفت که چگونه یک دوره کارآموزی برنامه نویسی را پیدا کنید و بتوانید از ابتدا به صورت جدی در برنامه نویسی پیشرفت کنید!

بهترین راه برای یادگیری و ورود به بازار کار برنامه نویسی

باید به شما بگویم که وقتی می خواهید وارد بازار کار شوید، یکسری انتظارات وجود دارد که باید آنها را برآورده کنید تا بتوانید استخدام شوید و وارد بازار کار شوید. به عنوان مثال، زمانی که می خواهید وارد یک شرکت مهندسی نرم افزار شوید، قطعا مدیران آن شرکت نرم افزاری از شما انتظار دارند که به ابتدایی ترین مباحث مهندسی نرم افزار تسلط داشته باشید، بنابراین اگر در جایی به آموزش بیشتری نیاز دارید، به راحتی می توانند به شما آموزش دهند. نکته اینجاست که شما به راحتی نمی توانید مکانی را پیدا کنید که برای بازار کار مفید باشد، در این مرحله نیاز است که یک مربی خوب داشته باشید که تجربه خوبی در بازار کار داشته باشد و بتواند آن تجربه را به شما منتقل کند!

بر اساس تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم که بهترین راه برای رسیدن به این هدف یک روش سه مرحله ای به نام روش LEAP است که در حال حاضر فقط آکادمی راستاوا در ایران با مدرک اعطای یک مدرک کانادایی با این روش تدریس می کند و برنامه کارآموزی دارد.

روش آموزش LEAPاز سه بخش تشکیل شده است:

· LEARN

· EXPERIENCE

· ACTION PROJECT

مرحله اول

این بخش آموزش های لازم را در مورد بازار کار ارائه می دهد و زمینه را برای آموزش کارآموزان ایجاد می کند. در این مرحله، کارآموزان حتی یاد می گیرند که چگونه به درستی آموزش ببینند.

مرحله دوم

این بخش را می توان یکی از بخش های چالش برانگیز و جذاب روش یادگیری LEAPدانست! زیرا تمامی کارآموزان این بخش در شرایط واقعی بازار کار هستند و باید نقشی که به آنها داده شده است را به خوبی ایفا کنند تا بتوانند این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند. کارآموزان معمولا در این مرحله تحت فشار هستند تا به خوبی با چالش ها و مشکلات آینده کنار بیایند. اکثر دانش آموزان این بخش را یکی از سخت ترین مراحل در این روش تدریس می دانند، زیرا باید تمام عناصر آموزش داده شده در قسمت قبل را به کار گرفته و هر کدام را امتحان کنند.

مرحله سوم

در این مرحله، فراگیران تعامل و همکاری بیشتر با تیم را یاد می گیرند. معمولاً در این مرحله کارآموز آماده ورود به بازار کار است، چرا که در این مرحله باید پروژه های واقعی را به صورت انفرادی و گروهی اجرا کند و تحقیقات خود را در مورد پروژه ها انجام دهد و از صفر تا صد کار را انجام دهد. در این مرحله وظایف دانش آموزان پیچیده تر و دشوارتر می شود و همه چیز واقعی تر می شود.

بهترین زبان های برنامه نویسی مهاجرت

1) پایتون:

پایتون قطعا بهترین زبان دنیا برای کار در سال 2022 است. پایتون کاربردهای زیادی دارد و به دلیل کتابخانه های زیادی که دارد در بسیاری از زمینه ها قابل استفاده است. چرا پایتون؟

· آسان برای یادگیری

· متن باز بودن آن

· کتابخانه های بزرگی در همه زمینه ها دارد

· ادغام آسان با زبان های دیگر

· شی گرا بودن

اما دلیل انتخاب ما این است که این زبان در اکثر شرکت های برنامه نویسی دنیا بازار کار بسیار خوبی دارد و شما می توانید با یادگیری اصول اولیه این زبان مانند آب آشامیدنی مهاجرت کنید که در ادامه این مقاله به شما خواهم گفت. اگر زبان پایتون را تا حدودی می دانید و می خواهید خود را تقویت کنید، پیشنهاد می کنم از این سایت که تجربه تضمینی در پایتون جنگو دارد دیدن کنید! کارآموزی در برنامه نویسی موضوع مهمی است که سرعت یادگیری را چندین برابر می کند!

2) جاوا:

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی مهاجرت عالی، زبان برنامه نویسی جاوا است. البته یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا یک چالش است. اما زبان خوبی برای یافتن شغل، مهاجرت و درآمد است. چرا جاوا؟

· بسیار محبوب

· بسیار قدیمی و اصلی

· منابع آموزشی زیادی برای براش ها وجود دارد

· در تمامی زمینه ها استفاده می شود

اما دلیل انتخاب ما این است که در اکثر سازمان های شرکتی جاوا جایگاه ویژه ای دارد. این بدان معناست که با یادگیری جاوا، می توانید فرصت های شغلی زیادی در شرکت های بزرگ پیدا کنید! پس قطعا با این زبان راحت تر می توانید مهاجرت کنید.

3) جاوا اسکریپت:

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی که در دنیا بسیار پرطرفدار است زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است و اگر ذکر نشود قطعا اولین زبان برنامه نویسی مهاجرت یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای این منظور است. چرا جاوا اسکریپت؟

· راه معرفی زبان های دیگر

· نیازی به کامپایلر ندارد

· سازگاری کامل بین پلتفرم

· عیب یابی و عیب یابی آسان

· شی گرا بودن

طبق آمار بدست آمده از Stackoverflow از بررسی توسعه دهندگان، جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان برنامه نویسی در بین توسعه دهندگان فرانت اند در شش سال اخیر است، بنابراین بدون شک یکی از بهترین زبان ها برای مهاجرت است! اکثر وب سایت های محبوب در وب، از فیس بوک گرفته تا توییتر و حتی یوتیوب، از جاوا اسکریپت برای ایجاد صفحات وب و نمایش محتوای پویا به کاربران استفاده می کنند.

علاوه بر خود زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت، کتابخانه ها و چارچوب هایی وجود دارند که به دنبال ساده سازی توسعه جاوا اسکریپت هستند. برخی از محبوب ترین فریم ها Angular، React، Vue و jQueryهستند. توسعه دهندگان حرفه ای جاوا اسکریپت معمولا با یک یا دو مورد از این فریم ورک ها تجربه دارند.

منبع: gooyait.com

نویسنده مطلب: ایوب اخلج

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.