نکاتی برای نوشتن یک رزومه قوی برای برند شخصی

برای داشتن یک برند شخصی و کامل شما نیاز به یک رزومه شخصی حرفه ای دارید تا مشتریان و کاربران خود را جذب کنید. زمانی که شما در جایی استخدام می شوید و یا برای عقد قرارداد همکاری می روید رزومه شما می تواند نقش حیاتی را ایفا کند. برای مثال فرد با خواندن رزومه شما، قبل از ملاقات یک شخصیت را از شما در ذهن خود مجسم می کند و این موضوع می تواند تاثیر زیادی در رفتار او با شما داشته باشد.در این پست می خواهیم با نکاتی برای نوشتن یک رزومه قوی برای برند شخصی آشنا شویم.

خوتان را واقعی معرفی کنید

خودتان را به آن صورت که واقعا هستید معرفی کنید. بهتر است رزومه شخصی خودتان را با معرفی خود آغاز کنید، مثلا اسم. سپس میزان سابقه و فعالیت خودتان را در حرفه خود شرح دهید. می توانید از علایق و شخصیت خود در ادامه بخش اول رزومه استفاده کنید. سعی کنید بخش اول رزومه را با هدف و ایده هایی که برای آینده و پیشرفت خودتان دارید پایان دهید. برای بخش های بعدی رزومه می توانید از میزان توانایی خودتان، سابقه همکاری با شرکت ها و سازمان ها و… استفاده کنید.

به تعداد کلمات توجه کنید

نیاز نیست بیوگرافی یا زندگی نامه خود را به صورت کامل بنویسید، رزومه شخصی شما بخش خلاصه شده بیوگرافی و فعالیت های شماست، پس باید به خلاصه ترین شکل ممکن نوشته شود. برای مثال فردی که رزومه شما را می خواند باید در کمترین زمان ممکن شخصیت شما را در ذهن خود مجسم کند.

دائما بروز باشید

رزومه شما شامل کارها و فعالیت های شماست، پس باید دائما در حال آپدیت کردن آن با تمام شدن هر پروژه باشید. رزومه ای که دو سال پیش نوشته اید می توانست مخاطب و مشتریان دو سال پیش شما را توجیه کند، پس باید به این موضوع حیاتی توجه خاصی داشته باشید و دائما در حال آپدیت کردن رزومه شخصی خود باشید.

لیست ننویسید

سعی کنید رزومه شخصی خود را به صورت یک لیست ساده که فقط عنوان کارهای شماست ننویسید، بلکه به صورت داستان بنویسید، برای مثال کارهایی که در طول سال های فعالیت خود انجام داده اید را به صورت داستانی که کاربر و شخصی که در حال مطالعه رزومه شماست می خواند از خواندن آن خسته نشود.

اطلاعات تماس خود را فراموش نکنید

رزومه شخصی شما باید شامل تمام اطلاعات شما باشد، سوابق فعالیتی و تحصیلات شما بخش اصلی آن هستند ولی اطلاعات تماس شما نیز نقش حیاتی را در یک رزومه ایفا می کند. می توانید از شماره تماس، ایمیل، آدرس وبسایت شخصی خود، آدرس دفتر و موارد دیگر در بخش پایانی رزومه خود استفاده کنید.

نویسنده مطلب: کدفرند(دوست برنامه نویس من)

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.