مراحل اخذ پیکاپ پاسپورت ویزای انگلیس

پیکاپ پاسپورت انگلیس
پیکاپ پاسپورت انگلیس

کشور انگلیس از گذشته تا کنون از قطب‌های برتر اروپا محسوب می‌شود و در تاریخ بسیاری از کشورهای دنیا تاثیر بسزایی را داشته است. امروزه هزاران نفر از سرتاسر دنیا به قصد تحصیل، کار و یا به عنوان توریست راهی این کشور صنعتی می‌شوند. در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره اخذ ویزا و پیکاپ پاسپورت انگلیس را بررسی کنیم.

نگلستان در میان کشورهای جی 8 یکی از بهترین استانداردهای زندگی را دارد و در حوزه‌ی تحصیلی از سطح علمی بالایی برخوردار است. لندن بزرگ‌ترین شهر انگلیس می‌باشد و یکی از مراکز عمده توریستی تجاری، اقتصادی و فرهنگی و هنری می‌باشد و اقلیت‌های مختلفی از ایران و سایر کشورهای جهان در آن حضور دارند. ویزای انگلیس در کشورهای متحده پادشاهی انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که در اسناد رسمی بریتانیا برای اختصار انگلستان نامیده می‌شود، معتبر است.

نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران شرکت VFS Global می‌باشد که به تمامی درخواست های ایرانیان شامل درخواست های توریستی، تجاری، تحصیلی و … رسیدگی می‌نماید. این دفاتر که به عنوان نماینده سفارت انگلیس شناخته می‌شوند، کارهای اخذ ویزا را در کم‌ترین زمان ممکن به انجام می‌رسانند و از زمان بازگشایی دفتر VFS در تهران، می‌توان نوید کاهش دغدغه‌ها در مورد اخذ ویزاهای انگلیس را به هموطنان داد.

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزا و وقت سفارت انگلیس، گردش مالی مناسب و حساب بانکی قوی، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در تأیید صلاحیت اتباع دیگر کشورها برای سفر به انگلیس است. مدت ویزای انگلیس از ۶ ماه آغاز شده و بسته به نوع سفر تا ۱۰ سال ادامه می‌یابد. در ادامه انواع ویزای انگلیس آشنا می‌شویم.

ویزای تجاری انگلیس
اگر شما می‌خواهید برای تجارت و کار راهی انگلیس شوید باید ویزای تجاری دریافت کنید که این نوع ویزای انگلیس در قالب‌های متفاوتی صادر می‌شوند؛

ویزای سرمایه‌گذاری (Investores): برای اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان باید مبلغ معینی در یکی از شرکت­های سهامی انگلستان و مبلغ مشخصی نیز در زمینه موردنظر خود نقدینگی داشته باشید. متقاضیان دریافت این نوع ویزای کاری به مدرک تحصیلی نیاز ندارند اما ملزم به کسب نمره حداقل شش و نیم از تمام بخش­های آزمون آیلتس هستند. اگر موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری شوید می­توانید همسر و فرزندانتان را نیز به همراه خود ببرید.
ویزای کاری: متقاضیان این نوع ویزای کاری باید از یکی از موسسات انگلستانی پیشنهاد کاری بلند مدت یا کوتاه مدت داشته باشند؛ البته باید کارفرما مبلغ مشخصی را به عنوان حمایت از شما و تضمین تامین منابع مالی شما به یک حساب معتبر واریز کند. این نوع ویزا مورد استقبال ورزشکاران حرفه­ای و رهبران مذهبی قرار گرفته است.

ویزای توریستی
ویزای توریستی انگلیس به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردش و تفریح می‌خواهند به این کشور سفر کنند. اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. فرم تقاضای ویزای انگلیس را لازم است که به صورت آنلاین در وب سایت visa4uk تکمیل نمایید. تعیین محل و زمان انگشت نگاری و واریز وجه سفارت نیز به صورت آنلاین می باشد. حضور متقاضی جهت ارائه مدارک، و انجام انگشت نگاری ضروری است.

ویزای ویزیتور
ویزای دیدار اقوام انگلیس برای متقاضیانی است که می خواهند برای دیدار اقوام ، دوستان و آشنایان وارد انگلستان شوند. در ویزای ویزیتور موارد متعددی توسط سفارت بررسی می شود که از مهمترین آن ها می توان به بررسی شرایط مالی، خانوادگی و اطمینان از ترک خاک انگلستان پیش از اتمام مهلت ویزای انگلیس اشاره نمود. افسران ویزا سابقه مهاجرتی، شرایط خانوادگی و کاری متقاضیان را در نظر می‌گیرند. تاریخچه سفر متقاضیان به کشور انگلستان، کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، استرالیا و… از نکات مثبت پرونده محسوب می گردد.

ویزای تحصیلی
به‌دلیل سطح بالای آموزشی در کشور انگلستان بسیاری متقاضیان مختلفی از سرتاسر جهان هرساله به‌دنبال اخذ ویزای تحصیلی هستند. تحصیل در انگلستان در زمینه های مهندسی، علوم و هنر و پزشکی، مدیریت و فاینانس به کلیه متقاضیان تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان پیشنهاد میشود. اعتبار دانشگاه های انگلستان در دنیا باعث میشود این کشور مانند آهنربا دانشجویان خارجی را به خود جذب کند. انگلستان با داشتن تنها ۱ درصد جمعیت دنیا دارای ۸ درصد تولید علم در دنیاست. بیش از ۶۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در انگلستان در حال تحصیل هستند. توجه داشته باشید که داشتن مدرک 5.5 تا 4.5 IELTS برای شروع تحصیل در دوره های پیش نیاز و پیش دانشگاهی و مدرک زبان برابر با آیلتس 6.5 تا 7.0 یا تافل 103برای دوره های فوق لیسانس الزامی است.

پیکاپ پاسپورت انگلیس
همان‌طور که می‌دانید خدمات وقت سفارت انگلیس در تهران صورت می‌گیرد اما به‌دلیل شلوغی و تقاضای بالای بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به کشور در شهرهای استانبول و آنکارا سفر کنند. سفارت انگلیس اصل پاسپورت فعلی و پاسپورت های قبلی را از متقاضی دریافت می کند. متقاضی می تواند برای بازگشت از سفارتخانه ایران برگه عبور دریافت نماید. از آنجایی که جهت درج ویزا نیازی به حضور شخص نیست پاسپورت ها می توانند از طریق نماینده به سفارت تحویل داده شوند که پروسه‌ی ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به متقاضی “پیکاپ پاسپورت” گفته می شود. یکی از امتیازاتی که سفارت در اختیار متقاضیان قرار می دهد خدمات پیکاپ پاسپورت انگلیس است که با استفاده از آن نیازی به حضور متقاضی نمی باشد و پس از مدت زمان 2 الی 3 هفته متقاضی ایمیلی از سفارت انگلیس دریافت خواهد کرد . بعد از دریافت جواب سفارت از طریق ایمیل ( پذیرش، عدم پذیرش ) باید مدارک خود را برای پیکاپ پاسپورت آماده نماید.

نویسنده مطلب: قصران گشت

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.