جاهای دیدنی نروژ

شاید شما هم با این ضرب المثل که آسمان همه جا یک رنگ است موافق باشید، اما پس از سفر و بازدید از جاهای دیدنی نروژ می توانید مدعی شوید که رنگ آسمان نروژ با همه دنیا فرق دارد. دیدن خورشید سوزان در نیمه شب­های نروژ شاهدی بر این ادعا است. پدیده شفق قطبی هم گواه دیگری برای تفاوت رنگ آسمان در نروژ است. با ما همراه باشید تا از تفاوت های دیگر جاذبه های دیدنی کشور نروژ با سایر نقاط دنیا برایتان بگوییم.

نروژ کجاست؟

نروژ کشوری کوهستانی و سردسیر در شمال اروپا است که 70 درصد خاک آن به خاطر هم جواری با قطب شمال یخبندان و غیر قابل سکونت است. نروژ با سوئد، فنلاند و روسیه مرز مشترک دارد. از سه طرف دیگر نیز با دریای بالتیک و شمالی هم مرز است.

بهترین زمان سفر به نروژ

اگر قصدتان از سفر به نروژ دیدن خورشید بی غروب است، اواخر ماه ژوئن تا اوایل اگوست که دمای هوا تا 39 درجه افزایش پیدا می­کند؛ بهترین زمان برای دیدن خورشید بی غروب در آسمان نروژ است. ماه ژانویه سردترین و تاریک ترین ماه سال در نروژ است. در این دو ماه نواحی قطبی نروژ اصلاً خورشیدی نمی­بیند که بخواهد غروب یا طلوع کند. برای اسکی بازان ماه فوریه و برای دیدن شفق قطبی، ماه نوامبر مناسب ترین زمان است.

جاهای دیدنی و طبیعی در نروژ

پارک ملی جاتونهیم (Jotunheimen)

مجموعه کاملی از مناظر طبیعی در این بخش از جاهای دیدنی نروژ گرد هم جمع شده اند تا حیرت و شگفتی شما را بیشتر و بیشتر کنند. بگذارید برایتان بگوییم در پارک ملی جاتونهیم قرار است از چه چیزهایی دیدن کنید.

قبل از هر کاری برای دیدن بلندترین آبشار نروژ با 275 متر ارتفاع آماده شوید. صدای پای آب را دنبال کنید تا به این جاذبه گردشگری کشور نروژ برسید و از تماشای جوش و خروش قطره های خشمگین آب با سطح زمین، غرق لذت و شور زندگی شوید.

برای کوهنوردی و فتح یکی از 29 قله محصور شده در این پارک، باید کفش و لباس مناسب هم به همراه داشته باشید. حتی می توانید لذت اسکی سواری را در این پارک رویایی تجربه کنید و از سرخوردن روی برف لذت ببرید.

اگر هنگام بازدید از این پارک نام خانه غول به گوش تان رسید تعجب نکنید، چون این پارک در میان محلی ها به خانه غول های نیز مشهور است.

جزایر سالبارد (Svalbard)

سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده از شما دعوت می کند که برای بازدید از ناب ترین و بکرترین جاهای دیدنی نروژ آماده شوید. دیدن یخچال های طبیعی دست نخورده، کوه­های یخی و حیواناتی که تا قبل از این فقط در فیلم ها دیده بودید، مانند مانند خرس قطبی، گوزن قطبی، نهنگ، فیل دریایی، شیر دریایی و غیره حسابی توریست ها را حسابی شگفت زده و متحیر می­کند. بهتر است برای لذت بردن از مناظر قطب شمال در تورهای گروهی شرکت کنید. هیجان کمپ زدن و زندگی کردن در شمالی ترین نقطه قطب شمال تجربه ای است را به طور دسته جمعی از دست ندهید حتماً بازدید از این جزره را در برنامه هایتان بگنجانید.

مدار شمالگان (Northern Circuit)

برای دیدن یکی از پدیده های بی­نظیر دنیا و شگفت انگیزترین جاذبه های کشور نروژ آماده شوید. به نظرتان امکانش هست که بتوانید در هر ساعتی از شبانه روز خورشید را در آسمان ببینید؟ از آنجا بخش عمده ای از خاک نروژ در مدار شمالگان قرار گرفته شما این شانس را خواهید داشت که در بلندترین روز سال، در همه ساعات شبانه روز، آفتاب عالم تاب را در بالای سرتان و در آسمان ببینید. توصیه سایت گردشگری و جهانگردی احمدزاده به مسافران تور نروژ، خرید بلیط هواپیما برای اواخر ژوئن یا اوایل اگوست و نزدیک انقلاب تابستانی است. این تاریخ بهترین زمان برای رؤیت این پدیده با شکوه خلقت است. مدار شمالگان به شفق قطبی نیز مشهور است که به خاطر ورود ذرات ناشی از خورشید به اتمسفر زمین، تصاویری رویایی و خیره کننده از این نورهای شمالی پدیده می­آورد.

جاهای دیدنی و تاریخی نروژ

غارهای ترول کیرکا (Trollkirka Caves)

جاذبه های دیدنی کشور نروژ آن قدر زیاد و فراوانند که شاید تصور کنید به جای آن که وقت تان را برای دیدن غار تلف کنید بهتر است از سرزمین های یخ زده و برفی دیدن کنید. اگر واقعاً این گونه فکر می­کنید باید بدانید که سخت در اشتباهید. چون با دیدن شگفتی های بی­نظیر عالم خلقت در غار ترول کیرکا، چنان شگفت زده می­شوید که دوست ندارید از این غار خارج شوید.

آنچه در این غار قرار است ببنید، پدیده ای طبیعی و دیدنی از سنگ های مرمری و آهکی است در کنار شرشر آبشاری در اعماق زمین که صدای پای زندگی در دل کوه است. استخرهای زلال که از شدت پاکی و گوارایی به اشک چشم می مانند نیز در این غار مایه حیرت و شگفتی تان خواهد طوری که سنگ های سفید کف استخر از زیر این حجم به وضوح دیده می­شود.

?

قلعه آکرشوس، اسلو (Akershus Castle)

قلعه اکرشوس یکی از جاذبه های دیدنی کشور نروژ است که به دستور پادشاه هوکن پنجم ساخته شد. این بنای دیدنی روی یک پرتگاه مشرف به اسلوفود ساخته شده که چشم انداز زیبایی به مناظر اطراف دارد. در محوطه این قلعه می­توانید از موزه مقاومت نیز دیدن کنید. موزه نیروهای مسلح نروژ هم در این قلعه به خوبی گذشته نیروهای نظامی نروژ را به تصویر می­کشد. می­توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از تورهای راهنما کمک بگیرید.. محوطه باز قلعه با وسعت زیاد، مکان خوبی برای برگزاری مراسمات عمومی مانند کنسرت ها و نمایش ها است.

شهرهای دیدنی نروژ

شهر اسلو (Oslo)

به اسلو بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور نروژ خوش آمدید. باورتان نمی شود اگر بدانید تنها یک سوم از مساحت این شهر در تار و پود معماری شهری تبدیل به مناطق مسکونی شده و دو سوم باقی مانده این شهر پوشیده از جنگل ها، پارک ها و فضای سبز است. این بخش از شهر اسلو برای قدم زدن، راه رفتن، دوچرخه سواری وبرگزاری کنسرت و مراسمات مذهبی و هر تفریحی طبیعی دیگری که انتظارش را دارید اختصاص یافته است.

دیدن مردم بافرهنگ و خانه های قرون وسطایی شهر اسلو هم خالی از لطف نیست. فراموش نکنید کافه های مرکز شهر اسلو، برای گذران بعد از ظهری دل انگیز حرف ندارد. صرف غذایی محلی یا بین المللی در رستوران های معروف نروژ در اسلو را از دست ندهید چون غذای رستوران های این شهر واقعاً خوشمزه و بی­نظیر است.

?

شهر آلسوند(Alesund)

شهر آلسون با ظاهری کاملاً مدرن و امروزی یکی از بهترین جاهای دیدنی نروژ برای گردشگران و توریست ها است. آلسوند شهری در سواحل غربی نروژ است که پس از آتش سوزی عظیمی که در سال 1904 اتفاق افتاد، دوباره بازسازی شد. معماری مدرن نروژی ها برای بازسازی این شهر با استفاده از سنگ و آجر نمایی خیره کننده ای به آن داده است. بی شک دیدن ساختمان هایی که به سبک معماری اروپای شمالی ساخته شده اند، مایه حیرت شما خواهد شد. قدم زدن در ساحل زیبای شهر هم از تفریحات مورد علاقه مردم است. اگر می­خواهید چشم انداز این شهر مدرن را از بالا ببینید، کافی است به فجیستا بروید و از افق نظاره گر زیبایی های مناظر یخی این شهر باشید.

?

شهر ترومسو (Tromso)

بهترین زمان سفر به نروژ و شهر ترومسو، ماه های ژانویه تا فوریه است. اگر قصد دارید در این تاریخ مسافر نروژ باشید باید از مدت ها قبل برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما اقدام کنید. چون گردشگران زیادی در این تاریخ به نروژ سفر می کنند تا از پدیده نادر و حیرت انگیز شفق قطبی دیدن کنند.

جاهای دیدنی نروژ در شهر ترومس فقط به پدیده شفق قطبی محدود نمی شود و شما با قدم زدن در ترومسو خانه های چوبی و قدیمی زیادی را می بینید که در قرن 18 میلادی ساخته شده اند و هنوز هم استوار و پابرجا ایستاده اند. فقط زمستان های این شهر دیدنی نیست در ماه های گرم سال هم می توانید کایاک سواری و قایقرانی را تجربه کنید. باغ گیاه شناسی قطب شمال، مجموعه ی باورنکردنی از گیاهان گلدار مانند گل صد تومنی با دوام، خشخاش آبی غول پیکر تبتی و سایر گیاهان دارویی است.

بازدید ازموزه های این شهر هم باید در صدر برنامه های بازدید هایتان قرار دهید. مخصوصاً موزه و آکواریوم قطبی پولاریس یکی از جاذبه های دیدنی کشور نروژ در شهر تورمس است که طرفداران زیادی دارد. طبیعت سرسبز اطراف این شهر با جنگل های انبوه و مناظر بی بدیع، سوژه ای بی­نظیر برای عکس های یادگاری از این دیار است.

پیست های اسکی در نروژ

موزه اسکی هولمن کولن (Holmenkollen Ski Museum)

در این موزه ضمن آشنایی با ورزش اسکی و تاریخ 4000 ساله آن می توانید سکوی پرش اسکی المپیک را از نزدیک ببنید. این سکوی بلند و مرتفع، زمستان ها میزبان ورزشکارانی است که در مسابقات اسکی زمستانی شرکت می کنند. راستش را بخواهید ارتفاع این سکو آن قدر بلند است که از دیدنش روی زمین سرتان گیج می­رود چه برسد به فرود از روی آن. اگر قلبتان ظرفیت هیجان بالا را دارد می­توانید از شبیه ساز سکوی پرش اسکی که در ابعاد کوچک تر برای مبتدیان ساخته شده، لذت پرواز در آسمان و فرودی باشکوه را تجربه کنید.

?

پیست اسکی کویتفیل ( Kvitfjell )

مگر می شود به کشور سراسر برف و یخ نروژ سفر کرد و لذت اسکی بازی و سر خوردن بر روی برف را نچشید. پیست اسکی کویتفیل یکی از مدرن ترین پیست های اسکی دنیا است که پنج مسیر برای اسکی بازان آماده کرده است. این مسیرها برای حرفه ای ها با پیچ و خم زیاد برای نیمه حرفه ای ها با شیب های نه چندان عمیق و برای مبتدی ها مسیرهای کوتاه و ساده است. آنچه مهم است سپری کردن لحظاتی خوش در میان برف و یخ در این دیار یخ زده و برفی است.

?

کلیساهای دیدنی نروژ

کلیسای جامع شمالگان (Northern Cathedral)

کلیسای جامع قطب شمال در شهر ترومسو واقع شده که در سال 1965 ساخته شد. این کلیسا بر خلاف سایر کلیساهای نروژ تاریخی و قدیمی نیست و برعکس معماری جدید و مدرن آن است که باعث جذب توریست ها شده است.

ساختمان این بخش از جاذبه های کشور نروژ شبیه تکه ای یخ است که موزاییک های براقی که در بخش داخلی ساختمان به کار رفته زیبایی خیره کننده ای به آن داده است. نمای شیشه ای این کلیسا هم در درخشش این ساختمان رویایی بیتاثیر نیست. چراغانی این تکه یخ نورانی در شب های زمستان آن را تبدیل به الماس نروژ کرده است.

?

کلیسای جامع اسلو (Oslo Cathedral)

کلیسای جامع اسلو همان طور که از نامش پیدا است یکی از جاهای دیدنی نروژ در شهر اسلو است. معماری این کلیسای قدیمی به سبک باروک و از قدیمی ترین کلیساهای این کشور است. با ورود به کلیسای جامع اسلو مسافر زمان می­شوید و شاهد رویدادهای تاریخی بسیاری خواهید بود. ارگ کلیسایی بزرگ، منبر مجلل و نقاشی های سقفی رنگارنگ از چیزهایی است که برای توریست ها جذابیت زیادی دارد.

?

بیمه مسافرتی در سایت ایرانگردی، جهانگردی احمدزاده

از آن جا که حادثه خبر نمی­کند؛ بهتر است قبل از سفر به کشور کوهستانی و پرماجرای نروژ خودتان را بیمه کنید. بیمه مسافرتی یکی از بیمه هایی است که هر مسافر حتماً باید قبل از سفر تحت پوشش آن قرار گیرد. خوب است بدانید خدمات این بیمه فقط شامل هزینه های درمانی نیست و خسارات دیگری چون لغو سفر، گم شدن چمدان، سوانح هوایی و سایر خساراتی که در طول سفر ممکن است برای هر مسافر اتفاق بیفتد را پوشش می­دهد. از آن جا که صدور بیمه مسافرتی در سفرهای خارجی اهمیت بیشتری دارد، قبل از سفر به نروژ برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی سری به سایت مسافرتی و جهانگردی احمدزاده بزنید، مشاورین باتجربه آژانس احمدزاده با توجه به نوع سفر، بهترین تورها، هتل های خارجی را به شما پیشنهاد می دهند. سفرتان بی­خطر

نویسنده مطلب: آژانس احمدزاده

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.