تحصیل در کانادا با معدل پایین

تحصیل در کانادا با معدل پایین

معدل در واقع یکی از فاکتورهای اصلی ارزیابی عملکرد علمی است که دانشگاه ها به دنبال آن هستند. اما داشتن معدل پایین، شانس شما برای تحصیل در کانادا را شاید پایین بیاورد اما کاملاً رد نمی کند! در واقع بسیار روش های دیگری برای جبران معدل پایین وجود دارد که می تواند دانشگاه ها را به روشی عادلانه متقاعد کند که شما دانشجو مناسبی برای تحصیل در آن دانشگاه هستید.

سوالی که ممکن است برای متقاضیان پیش آید این است که وقتی از تحصیل در کانادا با معدل پایین صحبت می کنیم چه رنجی از معدل، عنوان “پایین” را به خود می گیرد.

پاسخ به این سوال برای دانشگاه های مختلف متفاوت است، اما در یک ارزیابی کلی معمولا عملکرد کم تر از 70% در معدل کل، “پایین” در نظر گرفته می شود.

تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم چگونه است؟

دسته ای از متقاضیان افرادی هستند که دیپلم خود را با معدل پایین اخذ کرده اند و قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند و تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم برای آنها دغدغهای بزرگ شده است.

اگر متقاضی هنوز مدرک دیپلم خود را دریافت نکرده است باید تلاش کند تا واحدهای باقیمانده را با نمرات خوب به پایان برساند.

علاوه بر این مسئولان پذیرش موسسات آموزشی بر این قضیه واقف اند که معدل همیشه بیانگر صد در صد وضعیت هوشی یک شخص نیست، به همین دلیل بیان دلایل قانع کننده برای افت تحصیلی به وجود آمده می تواند تا حدی از جنبه منفی معدل پایین بکاهد.

تعدادی از دانشگاه ها و کالج ها هم پذیرش مشروط ارائه می دهند، به این معنی که به متقاضی پذیرش می دهند و متقاضی تحصیل خود را در آن موسسه شروع می کند و تا زمانی که معدل دانشجو از نمره تعیین شده توسط موسسه مربوطه، پایین تر نرود می تواند به تحصیل خود ادامه دهد.

در نهایت متقاضیان تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم این نکته را باید مدنظر داشته باشند که معمولا کالج ها نسبت به دانشگاه ها شرایط بسیار آسانتری برای پذیرش دارند. بنابراین اقدام برای پذیرش کالج می تواند شانس موفقیت متقاضی را بالاتر ببرد.

چگونگی ارزیابی معدل در موسسات آموزشی

استان های مختلف در کانادا از سیستم نمره دهی متفاوتی استفاده می کنند. به همین دلیل نمی توان یک شیوه استاندارد نمره دهی جامع برای کانادا ارائه کرد. در حالت کلی دانشگاه ها در این کشور از دو استاندارد GPA و Letter Grade استفاده می کنند.

استاندارد Letter Grade از حروف A, B, C, D و F برای ارزشیابی استفاده می کند که نمره F به نمرات پایین که معنای “رد شدن” را دارند اختصاص داده می شود.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را دارند جهت ارزشیابی تحصیلی خود، باید از استاندارد موسسه آموزشی مورد نظر خود استفاده کنند.

چگونگی جبران معدل پایین

به طور کلی دانشگاه ها به دنبال پذیرش دانشجویانی با قابلیت یادگیری نسبتاً خوب هستند که در حالت کلی این موضوع با استفاده از معدل تا حدی قابل اثبات است اما اگر شما گزینه معدل را از دست داده اید و قصد تحصیل در کانادا با معدل پایین را دارید، باید در سایر عواملی که می تواند دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار دهد عملکرد خوبی از خود نشان دهید.

نویسنده مطلب: موسسه مهاجرتی ایلیا

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.