تحصیل در دانشگاه های کانادا | آشنایی با شرایط دانشگاه‌ها

اسمارت اپلای جستجوی هوشمند دانشگاه های کانادا
اسمارت اپلای جستجوی هوشمند دانشگاه های کانادا

مقدمه

بر اساس لیست برترین دانشگاه‌های جهان در سال 2020 ، کانادا یکی از کشورهای برتر علمی و مهاجرپذیر در زمینه آموزش عالی است. موسسات دانشگاهی این کشور فرصت های استثنایی را برای تحصیل ارائه می‌دهند. اگر دانشجوی بین المللی هستید و می‌خواهید در خارج از کشور پروسه آموزش عالی خود را ادامه دهید، تحصیل در کانادا انتخاب خوبی خواهد بود.

گرفتن پذیرش در یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور شما را یک قدم به تحصیل در یکی از موسسات آموزش عالی در کلاس جهانی و تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسوی نزدیک می‌کند. اگر مطمئن نیستید کدام دانشگاه برای شما مناسب است در ادامه ما تعدادی از آنها و رشته‌های که در آن مهاجرپذیر هستند را بررسی کرده‌ایم.

برترین دانشگاه ‌های کانادا و بررسی شرایط تحصیل در آنها

کانادا یک کشور پیشرو در زمینه آموزش است و به همین خاطر هم توجه ویژه به دانشگاه‌های این کشور و شرایط تحصیلی آنها از سمت دولت و مسئولین آموزش می‌شود. همین امر باعث شده تا تعداد زیادی از این دانشگاه‌ها شرایط تحصیل در کانادا را برای دانشجویان خارجی نیز آسان کنند. برخی از برترین دانشگاه های کانادا عبارتند از:

دانشگاه تورنتو کانادا

طبق رتبه‌بندی تایمز برای مشخص کردن بهترین دانشگاه‌های در سال 2020، دانشگاه تورنتو توانسته در رتبه یک بین دانشگاه های کانادا و رتبه‌ی هجدهم جهانی قرار بگیرد. این دانشگاه دانشجویان از سراسر جهان، از جمله 160 کشور جهان را خود جذب می‌کند و باعث می‌شود این دانشگاه یک انتخاب جذاب برای دانشجویان بین المللی باشد.

اگر می‌خواهید بخشی از جمعیت دانشجوی یک دانشگاه بزرگ باشید و در یکی از بهترین کالج‌های دانشگاهی شرکت کنید، تورنتو انتخاب عالی برای شماست. این دانشگاه با تعداد زیادی از رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی از جذاب‌ترین مقاصد تحصیلی در این کشور است. از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می‌توان 5 نخست وزیر شهیر این کشور، به نویسنده معروف کانادایی مایکل اونداتجه و مارگارت اتوود اشاره کرد.

اگر شما هم علاقه‌مند هستید در این دانشگاه به عنوان دانشجو مشغول به تحصیل شوید اما در مورد رشته و شرایط خود برای پذیرش اطمینان ندارید، مای اسمارت اپلای با خدماتی چون سرچ هوشمند به شما کمک می‌کند تا از این موارد اطلاع پیدا کنید. البته نه فقط برای دانشگاه تورنتو بلکه برای آگاهی از شرایط دیگر دانشگاه‌ها نیز می‌توانید از این خدمات استفاده کنید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

این دانشگاه در لیست 10 دانشگاه برتر کانادا رتبه دوم و 34 در سطح جهانی را دارد. بریتیش کلمبیا به دلیل فعالیت‌های بسیار در زمینه علمی، فارغ التحصیلان برجسته و بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان بین المللی این رتبه را کسب کرده است. با این تفاسیر می‌توان گفت که مقصد خوبی برای ادامه تحصیل در کانادا به شمار می‌رود. همچنین بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس، یکی در ونکوور و دیگری در کلونا است. دانشجویان بین‌المللی بیشتر به این دانشگاه علاقه دارند و آب و هوای ونکوور را می‌پسندند، زیرا نسبت به بقیه کانادا معتدل‌تر است.

دانشگاه مک گیل کانادا

طبق گزارش Times Higher Education، دانشگاه مک گیل مونترال رتبه سوم در میان برترین دانشگاه های کانادا و رتبه 42 جهانی را کسب کرده است. مک گیل که به عنوان دانشگاه تخصصی پزشکی کانادا مشهور است، اولین دانشگاه در این زمینه نیز به شمار می‌رود که هر ساله دانشجویان بین المللی بسیاری را جذب می‌کند.

دانشگاه مک مستر کانادا

رتبه چهارم دانشگاه های کانادا و رتبه 72 جهانی به دانشگاه مک مستر تعلق می‌گیرد که در فاصله یک ساعته جنوب غربی تورنتو در شهر همیلتون واقع شده است. مک مستر به راحتی دانشجویان بین المللی بسیاری را که به پزشکی علاقه مند هستند، می پذیرد.

دانشجویان و اساتید از بیش از 90 کشور به مک مستر می‌آیند و این دانشگاه حدود 70 قرارداد بین‌المللی مبادله با دانشگاه‌های سراسر جهان منعقد کرده است. سایر دانشکده‌های معروف مهندسی، بازرگانی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه نیز پذیرای دانشجویان از سراسر جهان هستند.

دانشگاه مونترال (دانشگاه مونترال) کانادا

دانشگاه مونترال در لیست دانشگاه های کانادا در رتبه پنجم و در سطح جهانی در رتبه 85 قرار دارد. این دانشگاه که تنها دانشگاه فرانکوفون در میان 5 دانشگاه برتر کانادا است، در شهر زیبای مونترال واقع شده است و پردیس اصلی آن در دامنه‌های مونت رویال است. دانشگاه مونترال به دلیل پذیرش دانشجویان خارجی در رشته بازرگانی شناخته شده است.

دانشگاه آلبرتا با اسمارت اپلای

دانشگاه آلبرتا، با پردیس اصلی خود در مرکز استان – ادمونتون – مقام ششم را در بین 10 دانشگاه برتر کانادا و 136 را در لیست دانشگاه های برتر جهان به دست آورده است. اگر به تحقیق در زمینه انرژی علاقه‌مند هستید، دانشگاه آلبرتا رشته‌های برجسته مرتبط با این صنعت را دارد، از جمله رشته‌هایی که به طور خاص به مطالعه نفت اختصاص یافته است.

دانشگاه اتاوا با اسمارت اپلای

دانشگاه اتاوا، واقع در پایتخت کانادا، رتبه هفتم کانادا و 141 جهانی را دارد. بزرگترین دو زبانه دانشگاه (انگلیسی-فرانسوی) در جهان است. دانشجویان بین المللی از بیش از 150 کشور در این دانشگاه دولتی ثبت نام می‌کنند و در مدرسه ای تحصیل می‌کنند که آموزش با کیفیت بالا و شهریه به طور سنتی کمتر از سایر دانشگاههای کانادا است.

به همین دلایل هم بسیاری برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ایت دانشگاه را که کم‌هزینه‌تر است انتخاب می‌کنند. با این وجود دانشگاه‌های برجسته دیگری چون دانشگاه واترلو و دانشگاه وسترن و دانشگاه کلگری نیز در کانادا وجود دارد که البته هر کدام شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو دارند.

سخن پایانی

موسسه مهاجرتی اسمارت اپلای برای سنجش شرایط شما و راهنمایی در زمینه انتخاب بهترین دانشگاه به شما کمک خواهد کرد. در واقع با خدمات سرچ و مشاوره هوشمند از بین رشته‌ها و دانشگاه های مختلف کانادا می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین خدمت دیگر اسمارت اپلای، اقدام هوشمند که شما را در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت کمک خواهد کرد.

نویسنده مطلب: داود خانی

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.