تجربیات شخصی در حوزه برندینگ پزشکی

برند پزشکی هم در گفتار و هم در رفتار باید بازتابی باشد از آنچه صاحب برند(پزشک) دوست دارد بیماران در همان لحظه های آغازین تشخیص دهند.

تجربیات شخصی در حوزه برندینگ پزشکی
تجربیات شخصی در حوزه برندینگ پزشکی

“مطب مارکدار “عبارتی است که من در کلیه نوشته ها ، صحبت ها ، سایت و صفحات اجتماعی خود همواره به آن اشاره کرده ام . بسیاری عنوان کرده اند که همین عبارت کافی است که بدانیم این مطلب یا شخص منتسب به مجموعه لارن مارکتینگ است.

من به عنوان یک دانشجوی همیشگی بازار آن هم از نوع پزشکی سعی کرده ام کلید تجربیات و یافته های خودم را در جهت برندسازی پزشکی بسیاری از عزیزان پزشک به کار بگیریم و نتایج خوبی را نیز از این تلاش ها دریافت کرده ام.

در طول این سال ها دریافته ام که بسیاری از فعالان در حوزه پزشکی در هر شاخه از تخصص گارد سنگینی را نسبت به این مورد یعنی” برندینگ پزشکی” دارند ، ولی هنگامی که مطالب سایت های خارجی را در این حوزه مطالعه کردم به این نتیجه رسیدم که این تنها در کشور ما نیست و سابقه ای جهانی دارد از طرفی این آمار هم نظرم را بسیار جلب کرد که در یک فعالیت پزشکی تنها ۱۴ درصد، تخصص نقش اساسی در جذب بیمار دارد و الباقی به شاخصه ها و المان های متعدد برمی گردد که مشابه یک پازل در کنار هم جمع می شوند و یک پزشک برند را می سازد.

در مواردی که برای پزشکان مختلف مشاور برندینگ بودم کار به جایی رسید که پزشک حتی یک لحظه نمی توانست به نبودن زیرساخت ها و المان های برندینگ مرکز پزشکی خود فکر کند ، زیرا موفقیت چشمگیر خود را مدیون این زیرساخت ها و المان ها می دانست.

برندینگ پزشکی یکی از مواردی است که تا نتایج حاصل از آن را در مرور زمان لمس نکنید هیچ حس و دید صحیحی به آن ندارید و بعضا این حرکت را کاری بیهوده خواهید پنداشت، بنابراین دید مثبت نسبت به این حرکت و صبر و شکیبایی در طول این دوران رسیدن به موفقیت را تسهیل خواهد کرد.

برندینگ پزشکی ، یک سهل ممتنع است که با در کنار هم قرار دادن المان های مختلف می توان به نتایج قابل توجهی رسید.

نویسنده مطلب: میثم پیرستانی

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.