بهترین کشورها برای مهاجرت از ایران

گاهی اوقات انسانها به دلایل مختلف برای ادامه زندگی یا به صورت اجبار و یا به صورت اختیاری مهاجرت می کنند. مثلا برای ادامه تحصیل و یا پیدا کردن شغل، سرمایه گذاری در یک کشور دیگر، عوض کردن محیط زندگی، بالا بردن شرایط بهتر برای ادامه زندگی و … در هر صورت بعضی مواقع مهاجرت بهترین گزینه برای ادامه زندگی می باشد. در این نوشته ما به معرفی و توضیح در مورد بهترین کشورهایی که از نظر کاری، سرمایه گذاری، آب و هوا و نزدیکی به ایران در اولویت اند، می پردازیم.

کانادا

کانادا جزء کشورهایی است که نرخ بیکاری در این کشور پایین است، به همین دلیل برای افرادی که، برای پیدا کردن کار تصمیم به مهاجرت می گیرند، گزینه مناسبی می تواند باشد. در این کشور تقریبا برای همه تخصص ها و حرفه ها بازار کار خوبی جود دارد.

حقوق متوسط در این کشور ۳۹۰۰۰ دلار است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید در نظر داشته باشند که برای مهاجرت حتما یک دعوت نامه از طرف کارفرما و یا یک موسسه داشته باشند و همچنین ویزا کار برای کار در این کشور الزامی است. همچنین از طریق سرمایه گذاری به صورت خرید ملک و یا ثبت شرکت و … نیز می توانید ویزا و اقامت در این کشور را دریافت کنید.

ترکیه

ترکیه هم به دلیل پیشرفت اقتصادی روزافزون و همچنین تلاش این کشور برای ایجاد فرصت های شغلی برای اتباع خارجی ، به عنوان کشور مهاجرپذیر در خاورمیانه به شمار می آید. بنابراین بیشتر ایرانیان نیز این کشور را برای پیدا کردن کار انتخاب می کنند. شما می توانید با دریافت ویزای کار به راحتی در این کشور فعالیت کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت از نظر آب و هوا

یونان

یونان با آب و هوای مدیترانه‌ای آن یکی از کشورهای جذاب برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند. در این کشور تابستان ها گرم و خشک و دمای هوا از ۳۰ درجه بالاتر نمی رود و زمستانهای آن سرد و مرطوب است و دمای هوا فقط تا ۱۰ درجه بالای صفر می رسد. با این آب و هوای متعادل یونان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از نظر آب و هوا یی است.

اسپانیا

اسپانیا نیز جزو کشورهایی است که از نظر آب و هوایی در لیست جذاب ترین کشورها برای مهاجرت می باشد. سه ناحیه این کشور دارای آب و هوای متفاوتی است که این شرایط جوی فقط در اسپانیا وجود دارد. ناحیه مرکزی این کشور دارای تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای سرد و مرطوب می باشد. سرزمین باسک که در نزدیکی کوههای شمالی قرار گرفته است با آب و هوای دریایی آن دارای تابستانهای خنک و زمستانهای معتدلی است، همچنین سواحل اسپانیا دارای زمستانهای مرطوب و تابستانهای نسبتا خنک می باشد.

بهترین کشورها برای مهاجرت از ایران از نظر سرمایه گذاری

استرالیا

استرالیا نیز جزو کشورهایی است که مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. بر اساس آمار اعلام شده توسط بانک جهانی در سال ۲۰۱۸ استرالیا از لحاظ آسانی بیزینس در بین ۱۹۰ کشور جهان در رده هجدهم جای گرفته است. یکی از راه های سرمایه گذاری در استرالیا اخذ ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ است. امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری ۱۸۸ برای ایرانی ها نیز وجود دارد. برای اخذ این ویزا، یا باید سرمایه گذاری کلان کرده باشید، یا سرمایه گذاری بیزینس، یا نوآوری بیزینس. همچنین شرایط سنی برای دریافت این ویزا نیز وجود دارد، بر این اساس نباید سن سرمایه گذاران از ۵۵ سال بیشتر باشد.

اتریش

اتریش نیز یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاران ایرانی است. در شرایط عادی برای اخذ اقامت دائم در اتریش شما باید ۱۰ سال در این کشور اقامت کرده باشید اما با سرمایه گذاری در این کشور و مشارکت در پیشرفت اقتصاد اتریش، شما می توانید اقامت دائم در عرض ۳ سال را دریافت کنید و بعد از گذشت ۱۰ سال شهروندی اتریش را دریافت کنید. برای سرمایه گذاری در اتریش سرمایه ای بالغ بر ۳ تا ۱۰ میلیون یورو لازم است.

ترکیه

ترکیه از جمله بهترین کشورهای خاورمیانه از نظر سرمایه گذاری می باشد. دولت ترکیه شرایط بهتری برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور فراهم کرده است همچنین این کشور با حمایت از سرمایه گذاران خارجی در تشویق آنها نقش بسزایی دارد. بر اساس قوانین جدید وضع شده در ترکیه، سرمایه گذاران می توانند با مبلغ ۲۵۰ هزار و یا ۵۰۰ هزار دلار سرمایه در این کشور تابعیت ترکیه را در عرض ۳ تا ۶ ماه دریافت کنند.

بهترین کشورها برای مهاجرت از نظر نزدیکی به ایران

بهترین کشورها برای مهاجرت از لحاظ نزدیکی به ایران، ترکیه، گرجستان، امارات و روسیه قابل ذکر است. این کشورها هم به ایران نزدیکند وهم از لحاظ وضعیت اقتصادی، در وضعیت بهتری نسبت به ایران قرار دارند.
ترکیه هم به دلیل نزدیکی به ایران و همچنین از لحاظ شباهت های فرهنگی‌ و دینی بین دو کشور یکی از کشورهای مورد توجه مهاجران ایرانی است.

شمار ایرانیانی که در سالهای اخیر به این کشور مهاجرت کرده اند، افزایش یافته است. به دلیل نزدیکی به ایران و همچنین سرمایه گذاری راحت در این کشور و به علاوه ی دارا بودن آب هوای مشابه به ایران، این کشور برای مهاجرت در بین ایرانیان در اولویت قرار دارد.

نویسنده مطلب: saman bagheri

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.