چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم؟

چنانچه قصد سفر به فرانسه و دریافت ویزای فرانسه را دارید، ابتدا باید اقدام به دریافت وقت سفارت فرانسه کنید که در حال حاضر مسئولیت انگشت نگاری، دریافت مدارک شما و تحویل آن به سفارت بر عهده شرکت VFS GLOBAL است. وقت مصاحبه شما باید با هدف از سفرتان مطابقت داشته باشد یعنی اگر سفر شما توریستی است وقت سفارت توریستی و اگر سفر شما بیزینس یا تجاری است وقت مصاحبه تجاری دریافت کنید. اقدام برای ویزای فرانسه از طریق این کارگزار مصاحبه ندارد و تنها چند سوال کلی ممکن است از شما پرسیده شود. در روند بررسی پرونده نیز ممکن است با شما تماس گرفته شود که باید دقیق و بر حسب مدارکی که ارائه دادید به سوالات پاسخ دهید.

گرفتن وقت سفارت فرانسه

برای تعیین وقت فرانسه باید به وب سایت این کارگزاری مراجعه و سفارت فرانسه در تهران را انتخاب کنید. سپس به ایمیل درج شده با فرمت خواسته شده درخواست تعیین وقت خود را ارسال نمائید. توجه داشته باشید هر شخصی که قصد داشته باشد در این سفر شما را همراهی کند باید یک وقت مصاحبه داشته باشد. برای افراد زیر ۱۲ سال هم تعیین وقت ضروری است  اما این افرادی نیازی به حضور در روز مصاحبه ندارند و فقط باید مدارکشان توسط والدین یا قیم قانونی به کارگزاری تحویل شود. در صورت نیاز ممکن است این شرکت درخواست کند تا این فرد را هم ملاقات نماید.

تکمیل فرم سفارت فرانسه

برای سفارت فرانسه به صورت شخصی یا خانوادگی در وب سایت سفارت ثبت نام و سپس فرم مربوطه را برای هر نفر جداگانه با دقت تکمیل و چاپ نمائید و در روز مصاحبه به دفتر کارگزاری مربوطه تحویل دهید. هر گونه اشتباه یا تناقض در فرم درخواست شما می تواند باعث رد شدن درخواست ویزای شما از کشور فرانسه شود.

وقت سفارت فرانسه در تهران

پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، در روز مصاحبه خود باید به دفتر وی اف اس و بخش فرانسه این شرکت در تهران به ادرس زیر مراجعه نمائید :

آدرس : میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر، طبقه چهارم، بخش تحویل مدارک سفارت فرانسه

زمان مورد نیاز برای گرفتن ویزای فرانسه

حداقل زمان رسیدگی به پرونده شما حدود ۱۴ روز کاری می باشد. همچنین زمان سفری که در نظر گرفته اید و روز مصاحبه به سفارت ارائه دادید باید حداقل ۲۱ روز بعد از زمان مصاحبه باشد که خیالتان از تاخیر احتمالی سفارت در خصوص پاسخ ویزای شما راحت باشد.

سفارت فرانسه در چه روز هایی باز است؟

به طور کلی سفارت ها و دفاتر خدمات کنسولی در روزهای جمعه و شنبه در ایران تعطیل هستند و مابقی روزها روال عادی خود را طی میکنند. البته چند روز مشخصی در سال مثل تعطیلات سال نو و … سفارت ها و دفاتر خدمات کنسولی تعطیل می باشند.

هزینه سفارت فرانسه برای درخواست ویزای چقدر است ؟

هزینه اقدام برای دریافت ویزای شینگن فرانسه مبلغ ۸۰ یورو  + ۲۵ یورو هزینه شرکت واسط که مجموعا هزینه ای معادل ۱۰۵ یورو می باشد که در روز مصاحبه نقدا از شما دریافت خواهد شد.

برای دریافت ویزای فرانسه در روز مصاحبه باید چه مدارکی ارائه دهم؟

?شناسنامه

?گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه

?عکس پرسنلی جدید زمینه سفید و تمام رخ سایز ۳٫۵ * ۴٫۵

?مدارک شغلی معتبر

?مدارک مالی شامل گردش حساب ۳ ماهه و نامه تمکن مالی

?رزرو هتل و یا دعوتنامه ( اصل دعوتنامه در صورت وجود ) برای سفارت فرانسه

?رزرو پرواز

?بیمه مسافری معتبر با حداقل پوشش ۳۰٫۰۰۰ یورو برای مدت زمان سفر

?رضایت نامه محضری در صورتی که فرزند با یکی از والدین قصد سفر داشته باشد

?تکمیل اپلیکیشن فرم آنلاین

نویسنده مطلب: okvisa.ir

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.