پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

امروزه تب و تاب مهاجرت در ایران بالا رفته و افراد بیشتری به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درمورد مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کانادا، آلمان، ترکیه و غیره از طریق تحصیل، کار، خرید ملک و سایر روش‌های قانونی موجود هستند. مهاجرت به هرکدام از این کشورها دارای قوانین و مقررات خاصی است و به منظور دریافت ویزا باید اقدامات متفاوتی را برای هرکدام انجام بدهید. از بین این کشورها، کانادا از سایرین محبوب‌تر بوده و درخواست مهاجرت به کانادا، بیشتر از سایر کشورهاست. اما مهاجرت به این کشور و یا هر کشور دیگه‌ای چندان ساده نیست و لازم به انجام کارهایی پیش از اقدام است.

مهاجرت به کانادا

هنگام صحبت از زندگی و کسب و کار و در خارج از کشور، کانادا همیشه بر سر زبان‌هاست. این کشور، فرصت‌های بی‌شماری را برای متقاضیان دریافت اقامت کانادا به وجود می‌آورد و همچنین ایجاد کسب و کار در این کشور، باتوجه به سیستم اقتصادی آن می‌تواند باعث موفقیت‌های بسیاری شود. اما در طرف مقابل، مالیات در کانادا بالاست و متقاضیان بهتر است این موضوع مهم را درنظر داشته باشند. مهاجرت به کانادا دارای مزیت‌های دیگری از جمله محیط امن و پیوسته در حال رشد، خونگرم بودن مردمان آن کشور، سیستم‌های تحصیلاتی و خدمات درمانی درجه‌یک و غیره است. درکنار معایبی چون آب و خوای سرد و روند دریافت اقامت طولانی و طاقت‌فرسا.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

مهاجرت به ترکیه

قوانین مهاجرتی کشورها بطور مدام به روز می‌شوند و قوانین جدیدی اضافه و یا کم می‌شوند. بنابراین بسیار مهم است که شما نیز از آخرین تغییرات بوجود آمده در قوانین مهاجرتی کشورها باخبر شوید تا اقدامات خود را طبق آنها پیش ببرید. بعنوان مثال اخیراً تغییرات زیادی در قوانین مربوط به اقامت ترکیه به وجود آمده که باعث تسهیل روند اقامت متقاضیان می‌شوند و بسیاری از این قوانین، بخش خرید ملک و سرمایه‌گذاری در ترکیه را مورد هدف قرار داده‌اند. چندین راه برای کسب چنین اطلاعاتی وجود دارند. می‌توانید این اطلاعات را بصورت رایگان از طریق وبسایت‌های معتبر مهاجرتی بدست بیاورید یا از طریق وکلای مهاجرتی و با پرداخت هزینه‌های بسیار.

مهاجرت به آلمان

درحال حاضر کشوری در اروپا نیست که به راحتی برای متقاضیان ایرانی، صدور ویزا انجام دهد و قوانین مربوط به مهاجرت به این کشورها، از جمله مهاجرت به آلمان، سخت‌گیرانه‌تر شده‌اند و این به دلیل تقاضای زیاد برای پناهندگی در این کشورهاست. ساکنان کشورهای خاورمیانه به دلایل مختلف از طریق سفرهای توریستی به اروپا و مخصوصاً کشور آلمان، درخواست پناهندگی می‌دهند و جمعیت اتباع خارجی کشورهای اروپایی روز به روز درحال افزایش است. این افزایش جمعیت خارجی از طرفی بسیار مفید بوده و برای اقتصاد و فرهنگ آن کشور، می‌تواند نکته‌ای مثبت باشد. اما مهاجرت بیش از حد باعث بروز مشکلات بسیاری چه در افراد مهاجر و چه در اقتصاد و سیاست کشور مقصد می‌شود.

مهاجرت به استرالیا

یکی از بهترین گزینه‌ها در حال حاضر، مهاجرت به استرالیا است. این کشور علاوه بر داشتن طبیعتی زیبا و خیره کننده، اقتصادی پایدار و کیفیت بالای زندگی، مزایای بسیاری برای مهاجران خود درنظر گرفته و به آنها اهمیت می‌دهد. یکی از بهترین راه‌های دریافت اقامت استرالیا، از طریق تحصیل و یا از طریق کار است. پایتخت این کشور یعنی شهر ملبورن همواره جزو ده شهر برتر جهان از نظر کیفیت بالای زندگی بوده و دارای دانشگاه‌های سطح بالا و همچنین موقعیت‌های مناسب برای کار و ثبت شرکت می‌باشد.

در نهایت مهاجرت به هر کشوری به دلیل مهاجرت و همچنین سلایق متقاضی بستگی دارد. اما بدلیل سخت‌گیری‌های زیادی که برای متقاضیان ایرانی صورت می‌گیرند، انتخاب زیادی برای آنها باقی نمی‌ماند و بهتر است برای جلوگیری از ریجکتی یا رد شدن درخواست اقامت، مدت زیادی به تحقیق در اینباره بگذرانید. زیرا هرچقدر اطلاعات شما درمورد مهاجرت بالاتر رود، روند درخواست اقامت شما سریع‌تر پیش رفته و احتمال قبولی شما بیشتر می‌شود.

وب سایت مهاجرت ایرانی ( www.iremigration.com ) منبع بسیار خوبی برای دریافت اطلاعات مربوط به انواع روش های مهاجرت به کشورها نحوه زندگی در آنها ارائه می دهد که بازدید از آن را به همه کسانی که قصد مهاجرت و اقامت در یک کشور خارجی را دارند پیشنهاد می کنم

نویسنده مطلب: طاهر

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.