همه چیز درباره هزینه تحصیل در فرانسه

همه چیز درباره هزینه تحصیل در فرانسه

پایین بودن هزینه و بالا بودن رتبه دانشگاه های کشور فرانسه نسبت به سایر کشورهای مطرح و مدرن دنیا مثل انگلیس و یا حتی آمریکا باعث شده دانشجویان بسیاری مقصد تحصیلات خود را کشور فرانسه انتخاب کنند. تحصیل رایگان در فرانسه عبارتی است که این روزها ممکن است در مورد آن شنیده باشیدو اما آیا تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسه دروغ است یا واقعیت ؟ هزینه تحصیل آن قدر ناچیز است که از آن به عوان تحصیل رایگان در فرانسه یاد می شود.

هزینه تحصیل برای کسانی که مقیم یکی از کشور های اتحادیه اروپا هستند بسیار کمتر از سایر افراد می باشد. لازم به ذکر است هزینه مقاطع مختلف تحصیلی نیز با هم تفاوت هایی دارند. به عنوان مثال از مقطع کارشناسی ارشد هزینه کمتری دارد و هزینه های زندگی در شهرهای مختلف فرانسه برای یک دانشجو بسیار متفاوت است. به طوریکه تقریبا هزینه مسکن در شهر بزرگی مانند پاریس تقریبا دوبرابر شهرهای کوچک فرانسه می باشد. بسیاری از داوطلبان تحصیل در کشوری چون فرانسه با هدف اخذ اقامت این کشور نسبت به انجام مراحل اقدام می کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه در مقطع کارشناسی بین 2 الی 3 هزار یورو برای افراد غیر مقیم اتحادیه اروپا می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد بین 3 الی 4 هزار یورو می باشد. دکتری در صورت مقیم و غیر مقیم بودن 370 یورو در سال می باشد. تمامی دانشجویان می بایست هزینه بیمه دانشجویی را بپردازند. این امر باعث می شود از خدمات پزشکی به صورت ارزان تر استفاده کنید.

در صورتی که دانشجوی دانشگاه های فرانسه باشید ، می توانید در رستوران هایی که غذای دانشجویی سرو می کنند غذای داتشجویی با 4 یورو خرید کنید

هزینه اجاره مکان در شهر بزرگی مانند پاریس از 700 یورو به بالا شروع می شود. هزینه اجاره خوابگاه در شهرهای کوچک فرانسه 450 هزار یورو به بالا می باشد.

اولین مرحله ای که هر متقاضی می بایست انجام دهد ترجمه مدارک تحصیلی و هویتی ست. و با توجه به رسمیت داشتن موضوع می بایست تا با انتخاب یک دارالترجمه رسمی فرانسه نسبت به ترجمه فوری مدارک اقدام کنند. یک دفتر ترجمه رسمی با استخدام افرادی تحت عنوان مترجم معتمد سفارت فرانسه به کار ترجمه شما اعتبار ویژه ای می بخشند. دفاتر ترجمه رسمی زیادی در تمامی نقاط کشور وجود دارد. برای یافتن یک دفتر ترجمه رسمی در تهران تنها کافی ست تا با جست و جوی کلمه دفتر ترجمه رسمی تهران در اینترنت با موسسات فعال در زمینه ترجمه آشنا شوید.

یکی از این دفاتر ترجمه رسمی که فعالیت ویژه ای در زمینه ترجمه رسمی مدارک به زبان فرانسه را دارد دفتر ترجمه رسمی تهران امین جعفری می باشد.

نویسنده مطلب: benita azizi

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.