هر چیزی که درباره مهاجرت به ایتالیا از طریق انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا باید بدانیم!

در این مقاله از مجموعه مقالات مجله دادمان درباره سیر تا پیاز  مهاجرت به ایتالیا و انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا مانند ویزای کار ایتالیا ،ویزای تحصیلی ایتالیا و همچنین مهاجرت به ایتالیا از طریق انواع پناهندگی در کشور ایتالیا و شرایط اخذ انواع ویزای مهاجرتی و راههای گرفتن وقت سفارت ایتالیا به طور کامل صحبت میکنیم .اما قبل از آن درباره شرایط زندگی و اقامت در ایتالیا و آداب و رسوم و خوراک و پوشاک و دین و مذهب مردم ایتالیا و همچنین هزینه های زندگی و اقامت در ایتالیا توضیحات کامل و جامعی خدمتتان ارائه می دهیم.

کشور ایتالیا در یک نگاه

پایتخت : رم
وسعت : حدود ۳۰۱ هزار کیلومتر مربع
جمیعت : حدود ۶۱ میلیون نفر
زبان رسمی : ایتالیایی
پول رایج : یورو
کد تلفن : ۰۰۳۹

موقعیت جغرافیایی و وسعت ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است. این کشور از شبه ‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردینا در دریای مدیترانه تشکیل شده ‌است.

ایتالیا مساحتی به اندازه تقریباً یک پنجم ایران دارد. این کشور مرز مشترک با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد)، سان مارینو (کشور سان مارینو در شمال ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار دارد)، اسلوونی و سوئیس دارد.

از جمله موارد مهمی که قبل از مهاجرت به ایتالیا از طریق هرکدام از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا باید بدانیم مساله آب و هوا می باشد. آب و هوای ایتالیا مدیترانه ‌ای است. در شمال به دلیل و جود رشته‌ کوه آلپ سرد، در جنوب خشک و در کل کشوری تقریباً گرم است.

بلندترین نقطه کشورایتالیا کوه مونته بیانکو با ارتفاع ۷۴۸،۴ متر از سطح دریا و کمترین ارتفاع آن دریای مدیترانه ‌است. کوههای آلپ مرزی طبیعی میان ایتالیا و کشور های همسایه غرب و شمال را تشکیل می دهد. در جایی که کوه ها و تپه ‌های دامنه کوه ها به هم می ‌رسد، رشته ‌ای از دریاچه‌ ها وجود دارد که شامل دریاچه‌ های مابوده و لوگانو و کومو می باشد.

دره حاصلخیز پو، میان تپه‌ های دامنه کوه های آلپ در شمال، تپه‌ های دامنه کوه های آپنین در جنوب، کوه های آلپ در غرب و دریای آدریاتیک در شرق جای دارد.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

بعد از پذیرش اقامت و مهاجرت به ایتالیا از طریق دریافت یکی از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا و زندگی در هر کدام از شهرهای ایتالیا و شروع به کار و تلاش برای ادامه زندگی در کشور جدید بحث روزمرگی و تغییرات فرهنگی در زندگی افرادی که از یک کشور با فرهنگ خودشان به ایتالیا مهاجرت میکنند بوجود می آید.بدون شک ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای دنیا است که تاریخ و تمدن باشکوهی را در تاریخ خود دارد. هنرمندانی نظیر میکل‌آنژ، رافائل و داوینچی روزی در این کشور پر ابهت قدم گذاشته‌اند و آثار هنری فاخر تولید کرده‌اند. هرچه در رابطه باهنر و تاریخ ایتالیا صحبت کنیم، کم گفته‌ایم. در این مطلب به سراغ ۳۳مکان دیدنی در ایتالیا رفته‌ایم که هر توریستی بعد از مهاجرت به ایتالیا از طریق اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا باید از آن‌ها دیدن کند. اگر قصد سفر و مهاجرت به ایتالیا را دارید همراه ما باشید تا این مکان‌ها را بشناسید.

سیویتا دی باگنوگریو، ویترو

کولوسئوم، رم
فلورانس
پونته وکیو
کلیسای دئومو، میلان
پوزیتانو
ونیز
پارک باستان‌شناسی ناپولیس
جزیره سالینا، جزایر آیولین
غار آبی، کاپری
دریاچه ایسو، لومباردی
آبشار کاسکاتا دل مارمور، ترنی
جزایر پونزا، مجمع‌الجزایر پونتین

و بقیه اماکن تفریحی و دیدنی کشور ایتالیا که در مقاله کامل مهاجرت به ایتالیا آورده شده است:

https://dad-man.ir/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/

محبوب‌ترین غذاهای استرالیایی که حتما بعد از مهاجرت به ایتالیا باید امتحان کرد

قبل اینکه با استفاده از یکی از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا اقدام به شروع کارهای اقامت و مهاجرتتان به ایتالیا را انجام دهید بد نیست درباره سلایق غذایی و ذائقه چشایی مردم ایتالیا و همچنین غذاهای معروف شهرهای مختلف ایتالیا اطلاعاتی داشته باشید. غذای ایتالیایی سراسر طعم و مزه‌های جذاب و از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر در ایتالیا متفاوت است. در شمال ایتالیا بیشتر غذاهایی ساده و محلی خواهید یافت، درحالی که در جنوب آن غذاها سبک و تازه‌تر هستند. در ایتالیا هم غذاهای دریایی خوبی خواهید یافت، هم غذاهایی گوشتی و صد البته انواع پاستاهای لذیذ. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را با استفاده از هرکدام از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا دارید ، علاوه بر جاذبه‌های تاریخی فراوان، غذاهای مختلفی هم هستند که باید آن‌ها را کشف کنید.در ادامه چند تا از معروف ترین غذاهای ایتالیایی را برایتان معرفی میکنیم.

پیتزا مارگاریتا (Pizza Margherita)
چیتی (اسنک‌های کوچک ونیزی) (Cichetti)
ریزیتو اسکامپی  و لیمو (Risotto Scampi e Limone)
بیستکا الا فیورنتینا (Bistecca alla Fiorentina)
پارمیگینا ملانزین (Parmigiana Melanzane)
اورکتیتی با کلم بروکلی (Orecchiette con Broccoli di Rape)
قارچ پورچینی و پاستا تروفل مشکی (Funghi Porcini con Pasta al Tartufo Nero)
اسپاگتی با عصاره کالتفیش (Spaghetti al Nero di Seppia)
تیرامیسو (Tiramisu)
کانولی (دسر پاستایی سیسیلی) (Cannoli )

ادیان و مذاهب مردم کشور ایتالیا

حاکمیت و اکثریت با مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستان ‌ها، یهودی ‌ها و مسلمانان (که اکثراً مهاجر هستند) نیز در این کشور زندگی می ‌کنند. ۸۷ درصد جمعیت این کشور  مسیحی کاتولیک هستند.در بحث مهاجرت به ایتالیا و قبل از اقدام به دریافت هر کدام از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا مساله اجرای فرامین دین و مذهب باید در نظر گرفته شود.

عوامل موثر در تعیین هزینه زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا بعد از مهاجرت به ایتالیا از طریق اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا به چه صورت است؟ میانگین درآمد مشاغل و حرفه های مختلف کشور ایتالیا چقدر است؟ چرا کشور چکمه را با استفاده از یکی از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا برای مهاجرت انتخاب کنیم؟ مزیت این کشور در چیست؟به طور کلی کشور ایتالیا هزینه های تحصیل و زندگی کمتری نسبت به دیگر کشور های اروپایی دارد به طور مثال تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان به طور متوسط سالی ۲۰ الی ۲۵ هزار یورو برای دانشجو هزینه در بردارد در حالی که اعتبار دانشگاه های ایتالیا را به هیچ وجه نمی توان با کشوری مثل مجارستان مقایشه کرد. هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا در رشته پزشکی تقریبا نصف کشور مجارستان است که در صورت اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی تحصیلی ایتالیا و دریافت بورسیه استانی ایتالیا از این مقدار هم کمتر خواهد شد.

مهمترین عوامل موثر در تعیین هزینه های زندگی در کشور ایتالیا

برآورد کردن هزینه زندگی در یک کشور در حالت کلی کار بسیار دشواری است زیرا این امر به پارامتر های بسیاری وابستگی دارد که گفتن عددی خاص برای هزینه های زندگی در ان کشور را عملا ناممکن می کند.در ادامه مقاله مهاجرت به ایتالیا از طریق یکی از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا مهمترین عوامل موثر در تعیین هزینه های زندگی در کشور چکمه میپردازیم.

۱- شهری که دانشجو برای تحصیل به آن مهاجرت می کند
۲- دانشگاه مقصد
۳-  دریافت بورسیه استانی ایتالیا
۴- سبک زندگی دانشجویان

چگونگی پیدا کردن کار در ایتالیا در یک نگاه

یکی از راههای مهاجرت به ایتالیا اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی کار در ایتالیا می باشد و در نهایت بعد از اقامت در هر کدام از شهرهای ایتالیا باید به فکر پیدا کردن کار باشید. پیدا نمودن شغل در ایتالیا اصلا آسان نیست و بسیار شرایط سختی دارد به خصوص برای افرادی که خارج از ایتالیا هستند ایتالیا دارای چراکه کارفایان زمانی یک شغل را آگاهی میکنند ابتدا افرادآن کشور اولیت دارند و قواعدکار اتحادیه اروپا بدین صورت است که کارفرما ابتدا باید شغل مورد نظر خود را ۳ ماه در ایتالیا آگهی نماید اگر در این ۳ ماه شخصی پیدا نشد باید ۳ ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی نماید که اگر در طول این مدت ۶ ماهه شخصی این شغل مورد نظر را اخذ نکرد آن زمان است که نوبت به افراد غیر اروپایی می رسد که بتواند آن شغل را اخذ نمایند.

اما اگر شما در این کشور تحصیل نمایید بعد از تحصیل می توانید با کمک از مراکز کاریابی که در ادامه مقاله به بررسی و معرفی آنها میپردازیم جویای کار باشید، چه مدارکی برای اخذ شغل در ایتالیا مورد نیاز است ؟ از مهمترین فاکتورهای لازم برای پیدا کردن کار در ایتالیا توانایی و تسلط افراد به زبان ایتالیایی است افرادی که مسلط به زبان ایتالیایی هستند قطع به یقین شرایط و شانس بالاتری برای اخذ کار در ایتالیا را دارند البته سطح بالایی از مهارت در زبان انگلیسی می تواند یک مهارت بسیار مفید برای افراد خارجی که امید پیدا کردن کار در ایتالیا را دارند تلقی گردد،

نکته ی بعدی برای کاریابی در ایتالیا این است که آیا مدارک حرفه ای و دانش و تجربه شما در کشور ایتالیا شناخته شده است، کارفرمایان ایتالیایی علاوه بر دانش زبان ایتالیایی به تجربه افراد اهمیت بسیار زیادی می دهند، داشتن مدارک تحصیلی از دانشگاه های معتبر و شناخته شده توسط دولت ایتالیا می باشد، همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برگه های اطلاعاتی اشتغال حاوی یک شرح شغل مشترک با یک جدول مدارک تحصیلی منتشر میکنند این پوشش تعداد زیادی از معاملات در نظر گرفته شده برای کمک به کسی با شرایط مربوط به یک کار در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا است، شما می توانید یک مقایسه مستقیم بین هر مدرک تحصیلی اتحادیه اروپا و کسانی که در ایتالیا از شعبه ایتالیایی مرکز ملی علمی تشخیص اطلاعات (NARIC) به رسمیت شناخته شده به دست آورید.

مؤسسات معتبر کاریابی در ایتالیا

امروزه افراد متعددی هستند که قصد کار در اتحادیه اروپا من الجمله مهاجرت به ایتالیا از طریق یکی از انواع ویزای مهاجرتی کاری ایتالیا را دارند و به دنبال مراکز کاریابی در ایتالیا هستند و در باب کاریابی در ایتالیا و مراکز کاریابی در ایتالیا سوالات عدیده ای من الجمله آیا امکان اخذ کار در ایتالیا برای افراد غیر اروپایی وجود دارد؟ آیا افراد غیراروپایی می توانند به دنبال کار در ایتالیا باشند؟آیا موسسات و بنگاه های کاریابی در ایتالیا وجود دارد؟ انواع مراکز کاریابی در ایتالیا کدامند؟ مراکز کاریابی در ایتالیا چه خدماتی را ارائه می دهند و … که سعی میکنیم با توجه به قوانین بین الملل خصوصی به این سوالات پاسخ دهیم.

موسسه حقوقی سروش نافع دادمان و دفاتر همکار آن با بهره مندی از وکلای زبده و کارشناسان ارشد حقوق بین الملل در زمینه کاریابی در ایتالیا شما عزیزان را در باب آشنا نمودن با مراکز کاریابی در ایتالیا و شرایط اخذ انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا یاری می رساند و شما می توانید با تماس با موسسه حقوقی سروش نافع دادمان  در باب مراکز کاریابی در ایتالیا و راههای مهاجرت به ایتالیا اطلاعات تکمیلی اخذ نمایید:

https://dad-man.ir/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%b4%d8%ba%d9%84%db%8c/

برخی از مشاغل مورد نیاز که در میلان وجود دارد عبارتد از :

 • مهندس امنیت سایبر
 • طراح نرم افزار
 • مهندس PLE پروژه
 • مهندس نرم افزار
 • متخصص داده
 • معلم انگلیسی
 • برنامه نویس ارشد
 • مترجم زبان انگلیسی
 • عکاس
 • هماهنگ کننده پروژه
 • مدیریت پروژه
 • مشاور ارشد حقوقی
 • تحلیلگر کسب و کار
 • متخصص ارتباطات داخلی
 • مدیریت استراتزی تجارت
 • متخصص HR
 • متخصص روابط صنعتی HR
 • حسابدار
 • دستیار حسابداری
 • مهندس نرم افزار IOS

انواع وقت سفارت ایتالیا CKGS

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق اخذ هرکدام از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا بهتر است به سراغ چگونگی اخذ وقت سفارت ایتالیا برویم. اما وقت سفارت چیست و چگونه باید آن را اخذ کرد. این ها سؤالاتی است که تا پایان این مقاله پاسخ داده می شود. در سال های اخیر با توجه به افزایش تعداد تقاضای مردم برای اخذ ویزا سفارت ها اقدام به ارائه وقت کردند. ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که هر سال تعداد زیادی از گردشگران برای مهاجرت به آن وارد می شوند.

وقت سفارت ایتالیا CKGS در انواع مختلفی وجود دارد که در ادامه به‌تفصیل درباره هر یک از آن‌ها شرحی را ارائه می‌دهیم :

وقت سفارت ایتالیا فوری
وقت سفارت ایتالیا عادی و ارزان
وقت سفارت آنلاین و حضوری ایتالیا
وقت سفارت ایتالیا آنلاین

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در ایتالیا

یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا می باشد، که پس از اخذ اقامت ایتالیا از طریق یکی از انواع ویزای مهاجرتی کاری ایتالیا  نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیل در ایتالیا جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و سرمایه گذاری در ایتالیا نیز وجود دارند. تابعیت ایتالیا از طریق تولد فرزند در ایتالیا در این کشور وجود ندارد.

ویزای کار در ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و از کشورهای عضو پیمان شینگن است. پایتخت این کشور شهر رم و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی می باشد. شرایط تحصیل در این کشور بواسطه بورسیه های تحصیلی، بسیار زیاد مورد استقبال علاقمندان به تحصیل قرار گرفته است. جمعیت این کشور شصت میلیون و ششصد هزار نفر و واحد پول آن یورو می باشد. کشور ایتالیا با کشورهای اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. از شهرهای مهم آن میتوان به میلان، ناپل، ونیز، فلورانس، تورین و … اشاره کرد. کشور ایتالیا دارای آب و هوای بسیار سردی در قسمت شمال بدلیل رشته کوه های آلپ و هوای گرم و خشکی در جنوب کشورش است.

سوالات متداول در مورد شرایط اخذ ویزا کار در ایتالیا

۱- آیا میتوان از طریق اخذ ویزا کار کشور ایتالیا اقامت این کشور را دریافت کرد؟

یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا می باشد، که پس از اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا می باشد.

۲- تحت چه شرایطی افراد می توانند صاحب یک شغل تمام وقت در ایتالیا باشند؟

بایستی پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی از این کشور داشته باشد. در ضمن تنها داشتن پیشنهاد کاری کفایت نمیکند و شما باید دعوت نامه ای از یک کارفرما که دارای شرکت معتبری در کشور ایتالیاست دریافت کرده باشید.

برای مطالعه متن کامل مقاله مهاجرت به ایتالیا از طریق اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://dad-man.ir/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی سروش نافع دادمان

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.