هرچیزی که درباره مهاجرت به هلند و انواع ویزای مهاجرتی هلند باید بدانیم!

مهاجرت به کشور هلند از طریق اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند همانند ویزای کار یا تحصیل در هلند موضوع مقاله جدید مجله دادمان می باشد.اما قبل از پرداختن به نحوه دریافت هر کدام از انواع ویزای مهاجرتی به هلند راجع به کشور گل و زیبایی و آداب و رسوم و آب و هوا و خوراکی ها و تفریحات و مکانها و شهر های هلند توضیحاتی میدهیم.

کشور هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند است.  این کشور با کشور آلمان و بلژیک مرز مشترک دارد. نام این کشور زیبا با لاله و گل پیوند خورده است. کشور هلند بزرگترین صادر کننده گل در جهان است و تقریباً ۸۰% از کل گل های جهان از این کشور تامین می شود. از این رو، به هلند، کشور گل جهان گفته می شود.

پایتخت این کشور شهر آمستردام است که در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 قرار داشته و یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

براساس گزارش جهانی شادی در سال ۲۰۱۷، هلند ششمین کشور شاد دنیا است.

دوچرخه سواری در این کشور بسیار محبوب بوده، به گونه ای که ۱۵ هزار کیلومتر خط مخصوص دوچرخه سواری در این کشور وجود دارد. حکومت هلند پادشاهی مشروطه‌است که در آن شاه یا ملکه نقش چندان تعیین‌کننده‌ای در سیاست ندارد و بیشتر نماد وحدت ملی است. در ۳۰ آوریل ۲۰۱۳ میلادی، ملکه بئاتریکس از سمت خود کناره‌گیری کرد و پسرش ویلم الکساندر رسماً پادشاه کشور شد. در این کشور دو مجلس نمایندگان وجود دارد و حزبی که بیشترین آرا در انتخابات پارلمانی را به خود اختصاص دهد، نخست‌وزیر را تعیین و دولت را تشکیل می‌دهد.

نخست وزیر، مهم‌ترین مقام سیاسی کشور شناخته می‌شود. احزاب دموکرات مسیحی، سوسیال دموکرات (کار)، سوسیالیست، حزب سبزها و لیبرال از احزاب عمده در این کشور هستند. هلند عضو قدیمی اتحادیه اروپا هلند و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و پیمان کیوتو را نیز امضا کرده است.

فهرست

آشنایی با کشور لاله و گل قبل از مهاجرت به هلند

قبل از مهاجرت به هلند از طریق دریافت هر کدام از انواع ویزای مهاجرتی میخواهیم با  مشخصات کلی کشور هلند بیشتر آشنا شویم:

جمعیت      ۱۷ میلیون نفر
مساحت     ۴۱۵۲۸ کیلومترمربع
تراکم جمعیت     ۴۸۸ نفر به ازای هر کیلومترمربع
پایتخت      آمستردام
واحد پول     یورو
نوع حکومت      پادشاهی – دموکراسی پارلمان

معروفترین استان های کشور هلند عبارت اند از :

 • خرونینگن
 • هلند شمالی (هارلم)
 • هلند جنوبی(لاهه)
 • اوترخت

بزرگ ترین شهرهای هلند نیز عبارتند از :

 • آمستردام (پایتخت)
 • روتردام
 • هاگو
 • اوترخت
 • آیندهوون

مساله دین و مذهب در مهاجرت به کشور هلند

از جمله مواردی که قبل از مهاجرت به هلند از طریق اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند باید در نظر داشت مساله دین و مذهب در این کشور هست. کشور هلند دارای ۱۶.۵ میلیون نفر جمعیت است که اکثریت دین مسیحی و یا مذهب پروتستان دارند. براساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۷، ۵۱% از مردم این کشور پیرو دین مشخصی نبوده، ۳۹% مسیحی (۲۴% کاتولیک، ۱۵% پروتستان)، ۵% مسلمان و مابقی پیرو سایر ادیان و گرایشات مذهبی هستند. مسلمانان این کشور که جمعیت قابل ملاحظه ای ( حدود یک میلیون نفر ) را تشکیل می دهند، اکثرا مراکشی و ترکیه ای بوده که در اکثر نقاط هلند پراکنده می باشند.

مکانهای تفریحی کشور هلند

بعد از تایید یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند اقدام به مهاجرت به کشور هلند کردید و در نهایت یکی از شهرهای هلند را برای اقامت و زندگی انتخاب کردید یافتن و آشنایی با اماکن تفریحی و سیاحتی برای کاهش خستگی ناشی از سفر امری ضروری میباشد!!در ادامه به معرفی یک سری اماکن و مراکز تفریحی کشور گل و سرسبزی هلند میپردازیم:

موزه ریجکس
روستای نهر کودکان
پارک هوگه ولوو
باغ‌های گل کشور هلند
ساختمان شهرداری دلفت
پارک وندل

فرهنگ و آداب و رسوم مردم هلند

 • در این کشور ولخرجی یک ویژگی منفی محسوب می‌شود .
 • به طور کلی فخر فروشی بسیار نامناسب است.
 • در این کشور حق ندارید از کسی در مورد حقوقش سوال نمایید.
 • وقتی به خانه یک فرد هلندی دعوت می‌شوید باید هدیه‌ای از قبیل گل و یا شکلات داشته باشید.
 • دست شما در زمان خوردن غذا باید بر روی میز و در معرض دید قرار بگیرد تمام آرنج‌ها نباید روی میز باشد.

انواع هنر در هلند

باستان شناسی و هنرهای تاریخی قدیمی‌بخش مهمی از کشور هلند را تشکیل می‌دهد به طوری که بورسیه‌های تحصیلی در رشته هنر در این کشور رتبه اول را در دنیا را دارد که این مساله را کسانی که میخواهند از طریق اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی تحصیلی هلند اقدام به مهاجرت به هلند کنند باید در نظر بگیرند . رشته‌های هنر در دانشگاه‌های آمستردام بسیار قدرتمند ظاهر شده‌اند و شرایط تحصیلی بسیار عالی و بی‌نظیری را فراهم ساخته است. در این کشور افراد در زمینه موسیقی به رتبه‌های خوبی دست یافته‌اند به طور که مشخص شده است در زمینه موسیقی‌های ترکیبی کشور هلند یک ابداع کننده بی‌نظیر است.

تشابهات فرهنگی هلند با ایران

 • صبحانه در کشور هلند مانند ایران شامل نان و پنیر و البته مرباهای مختلف است.
 • دست دادن بخشی از فرهنگ مردم کشور هلند است که در زمان سلام و خداحافظ دیده می‌شود.
 • مردم این کشور از مهمان سرزده خوششان نمی‌آید و همه چیز باید برنامه‌ریزی شده باشد.
 • مردم کشور هلند از ایرانیان رک‌تر هستند و شاید پررو خطاب شوند.
https://dad-man.ir/immigration/

موارد ممنوعه در مهاجرت به هلند

 • در صورتی که به خانه فردی دعوت می‌شوید و گل هدیه می‌بروید نباید از عدد ۱۳ استفاده نمایید.
 • در این کشور باید صبر کنید تا میزان غذا را شروع نماید و شما نباید شروع کننده غذا باشید.
 • هرگز اجازه تمسخر فردی را نخواهید داشت و با شما برخورد جدی می‌شود.
 • در کشور هلند نمی‌توانید مرغابی و کبوتر شکار نمایید در صورت مشاهده با شما برخورد جدی می‌شود.
 • شما در رستوران‌ها و کافی شاپ‌های کشور هلند اجازه استفاده از تنباکو را ندارید و این موضوع بسیار برای شما جریمه به همراه دارد

نوع پوشش مردم هلند

قبل از مهاجرت به هلند با استفاده از یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند توجه به آداب و رسوم و از همه مهمتر نوع پوشش و لباس مردم شهرهای هلند از اهمیت ویژه ای برای ما ایرانی ها برخوردار است. در این کشور مردم علاقه بسیار زیادی به استفاده از لباس‌های شاد دارند به طوری که استفاده از لباس‌های تیره بسیار کمتر دیده می‌شود.

روحیات مردم کشور هلند به صورتی است که به انواع لباس‌ها احترام می‌گذراند و هرگز حساسیتی در این زمینه دیده نمی‌شود فردی می‌تواند با حجاب کامل ظاهر شود و فردی نیز با هر نوع پوشش باز مورد نظر خود زندگی نماید. در قراردادهای کاری در این کشور یک سری شرایط دیده می‌شود که به طور کلی دسته‌بندی‌های مختلفی را شامل می‌شود.

غذای محبوب هلندی که حتما بعد از مهاجرت به هلند باید امتحان کنید

قبل اینکه با استفاده از یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند اقدام به شروع کارهای اقامت و مهاجرتتان به هلند را انجام دهید بد نیست درباره سلایق غذایی و ذائقه چشایی مردم هلند و همچنین غذاهای معروف شهرهای مختلف هلند اطلاعاتی داشته باشید.در ادامه چند تا از معروف ترین غذاهای هلندی را برایتان معرفی میکنیم:

هائودسه کاس
پوفرچس
شاه ماهی هلندی
پای سیب
سوسیس دودی
اشتروپ وافل
بیتر بالن‌

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران برای اخذ انواع ویزای مهاجرتی در هلند

برای انجام امور اداری جهت اخذ انواع ویزای مهاجرتی هلند و بالعکس برای اخذ ویزای مهاجرتی ایران ساعات کاری سفارت ایران در کشور هلند روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ الی ۱۷ اعلام شده است.

ساعت کاری بخش کنسولی سفارت ایران در روزهای دوشنبه ، پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹ الی ۱۲ است.

روند دریافت وقت سفارت هلند در انواع ویزای مهاجرتی به هلند

یکی از راه های سفر به کشورهای مختلف دریافت یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند می باشد. لذا کشور هلند به عنوان یکی از کشورهای صاحب نام همواره مورد توجه بسیاری از افراد می باشد و افرادی که قصد مهاجرت به هلند را دارند باید ویزای این کشور را دریافت نمایند و در ابتدا باید نسبت به دریافت وقت سفارت این کشور اقدام نموده و در زمانی که برای مصاحبه حضوری برای افراد تعیین می شود، باید با توجه به مستندات و دلایلی که برای سفر به کشور هلند دارند، نسبت به انجام دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند.

گفتنی است انواع ویزای مهاجرتی مختلفی برای کشور هلند صادر می شود که می‌ توان به ویزا های توریستی، کاری، تحصیلی و ازدواج اشاره کرد.هر کدام از این انواع این ویزاها مدارک مختلفی را دارند که افراد باید به آن ها توجه داشته باشند. لذا افراد در زمان دریافت وقت سفارت هلند، باید مدارکی که برای راضی کردن مسئولین سفارت مهم می باشد را با خود به همراه ببرند.

آیا روند وقت سفارت هلند در بخش های مختلف، متفاوت است؟

دریافت وقت سفارت هلند برای دریافت ویزای توریستی

ازدواج با خارجی ها برای مهاجرت به هلند

حداقل سن قانونی برای ازدواج در کشور هلند ۱۸ سال اعلام شده است متقاضی باید حتما مجرد باشد. در صورت فوت همسر باید مدارکی ارائه شود که ثابت نماید. این روال برای طلاق نیز وجود دارد. در صورتی که زوج از ازدواج قبل خود صاحب فرزند شده‌اند باید ثابت کنند که روال اقتصادی و مالی فرزندان به چه شکلی تعیین می‌شود و وظایف خودشان نیست.

ازدواج در کشور هلند در شهرداری و یا کلیسا و البته در برخی مواقع در مکان‌های عمومی برگزار می‌شود. در هر صورت باید ازدواج در شهرداری ثبت شود. در صورتی که بخواهید ازدواج خود را در شهرداری به ثبت برسانید باید از قبل تاریخ را تعیین نمایید و رزرو به طور دقیق صورت بگیرد. ثبت نام باید حداقل به اندازه ۱۴ روز پیش از ازدواج صورت بگیرد. ازدواج در کشور هلند به این صورت است که باید حداقل دو شاهد و حداکثر ۴ شاهد گواهی ازدواج را امضا نمایند. شاهدان باید بالای ۱۸ سال داشته باشند. افراد داخل شهرداری نمی‌توانند شاهدان باشند. در هر صورت نیاز است که هر دو طرف در شهرداری گذرنامه ارائه دهند.

میانگین درآمد برای مهاجرت به هلند

ما دسته‌بندی‌های کلی تری نیز برای درآمدزایی در کشور هلند فراهم ساخته‌ایم تا مشخص شود که افراد چطور می‌توانند به شغل خوبی دست یابند.

مدیران شرکت در کشور هلند در طول سال می‌توانند به ارزش ۸۶۱۱۲ یورو دریافت نمایند که البته بستگی به نوع شغل و میزان گردش مالی این افراد دارد.
وکیلان در کشور هلند در طول سال بیش از ۱۰۴۵۶۱ یورو دریافت می‌کنند که رقم خوبی است البته وکیلان دسته‌بندی‌های مخصوص به خود را دارند.
خلبانان در کشور هلند بالاترین حرفه‌های پرداخت شده در صنعت حمل و نقل هستند به این ترتیب حقوق این افراد در طول سال بیش از ۱۱۰۶۸۶ یورو خواهد بود.

کشور هلند برای متخصصان و پزشکان شرایط درآمدزایی بسیار خوبی فراهم ساخته است در نظر داشته باشید که ورود به رشته‌های پزشکی در این کشور نیاز به یک سری ارزیابی‌های مناسب دارد.

هزینه‌های زندگی بعد از مهاجرت به هلند

کشور هلند ازجمله پیشرفته‌ترین کشورها در دنیا است که از سطح امنیت اجتماعی و رفاه بسیار بالایی برخوردار است و بدون شک یکی از دغدغه‌های افراد متقاضی مهاجرت به هلند، مطلع‌شدن از هزینه‌های زندگی است. بهتر است قبل از اقدام به دریافت یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند  بدانید که در کشور هلند، هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر و شهرهای بزرگ‌تر، معمولاً بالاتر از سایر نقاط و شهرهای اطراف است.

به‌عنوان‌ مثال، هزینه‌های اجاره مسکن در اطراف شهر آمستردام بسیار ارزان‌تر از مرکز شهر است.

البته لازم به ذکر است که به‌دلیل وجود وسایل حمل‌ونقل عمومی در تمام نقاط شهر، از بابت تردد مشکلی نخواهید داشت.

امنیت مالی و اقتصادی در هلند

کشور هلند در زمینه‌های مالی و اقتصادی رتبه بسیار خوبی دارد. در نظر داشته باشید که در این قوانین بسیار سفت و سختی برای کسانی که قصد مهاجرت به هلند از طریق یکی از انواع ویزای مهاجرتی سرمایه گذاری هلند را دارند در زمینه‌های مالی و اقتصادی دیده می‌شود . این قوانین دسته‌بندی‌های مخصوص به خود را دارد. در این کشور اولین خط تولید دوچرخه‌های خورشید در کشور هلند شروع به فعالیت کرده است این روند نیز سبب شد که فضای امنیتی اقتصادی ایجاد شود. خرید ملک در کشور هلند خود یک از روش‌های خوب برای مهاجرت است و با سود مالی همراه است.

در این کشور شرکت‌هایی که در زمینه گاز و محصولات سوخت فعالیت می‌کنند بخش مهمی از درآمدزایی محسوب می‌شوند به طور که مردم این کشور به این نتیجه رسیده‌اند که در سال‌های آینده اتومبیل‌های روی کار می‌آید که با طبیعت سازگار بوده و هزینه‌های سوخت را بسیار کم می‌کند در نظر داشته باشید که مالیات در این کشور در دسته‌بندی‌های مختلفی دیده می‌شود و مشخص است که بخش مهمی از اقتصاد این کشور نیز در گردش‌های مالیاتی دیده می‌شود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراهان در مهاجرت به  هلند

اگر می‌خواهید به اقامت دائم در مهاجرت به هلند برسید باید سعی کنید یکی از روش‌های موجود را برای اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند انتخاب نمایید. یکی از شرایط این است که سن شما به ۱۸ سال رسیده باشد پس اگر از سن ۳ سالگی هم وارد خاک کشور هلند شده باشید تا ۱۸ سالگی اقامت شما موقت خواهد بود. سپس باید بررسی شود که آیا اجازه اقامت دائم در این کشور را دارید اقامت دائم یعنی در طول زندگی در کشور هلند جرم نشده باشید، فعالیت‌های سیاسی مخالف نداشته باشید و تشویش عمومی نیز ایجاد نکرده باشید. در نظر داشته باشید که باید حداقل ۳ سال نیز از اقامت موقت شما گذشته باشد تا اقامت دائم مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مهاجرت به هلند و مساله اجاره خانه
خرید ملک برای مهاجرت به هلند
ثبت شرکت برای مهاجرت به هلند

انواع ویزای مهاجرتی و انواع اقامت در هلند

برای مهاجرت به هلند انواع ویزای مهاجرتی کشور هلند وجود دارد که هدف‌های مختلفی را شامل می‌شود.

ویزای دانشجویی و تحصیل در کشور هلند در قالب اقامت موقت بوده و شما می‌توانید هر سال ویزای خود را تمدید نمایید برای تمدید نیازی به بازگشت به کشور مبدأ نخواهید داشت. مورد بعدی این است که با داشتن ویزای دانشجویی این کشور اجازه کار به شکل پاره وقت به شما داده می‌شود و برای ورود به کار دائم باید بتوانید ویزای کار دریافت کنید ویزای کار این کشور نیز اغلب به شکل یک ساله و در وضعیت موقت صادر می‌شود. این ویزا همانند انواع ویزای مهاجرتی هلند  دسته‌بندی‌های مختلفی دارد.

افرادی که مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند به طور دقیق و روتین می‌توانند اقامت دائم این کشور و همینطور تابعیت را اخذ نمایند سرمایه‌گذاری در کشور هلند از سوی دولت این کشور ارزیابی می‌شود.

یکی دیگر از انواع ویزای مهاجرتی هلند ویزای ازدواج برای افرادی است که می‌خواهند در این کشور با یک تبعه هلندی ازدواج نمایند و ازدواج این افراد در وضعیت قانونی و بدون ظاهرسازی است در نهایت نیز اقامت دائم در این روش آسان است.

از دیگر روش‌های مهاجرت به هلند که می‌تواند اقامت کشور هلند را داشته باشد ویزای کارآفرینی است در نظر داشته باشید که به طور کلی اقامت در این کشور در ابتدا در وضعیت موقت و پس از آن دائم است.

شرایط برای اخذ پاسپورت این کشور در بخش بعد بررسی شده است اما بدانید که حداقل باید ۵ الی ۱۰ سال در کشور هلند زندگی کرده باشید تا شرایط برای اخذ پاسپورت فراهم شود. برای اخذ انواع ویزای مهاجرتی هلند عموماً بین ۱ الی ۹ ماه زمان نیاز است.

ویزای توریستی این کشور در صورتی که همه مدارک فراهم باشد کمتر از یک ماه زمان را به خود اختصاص می‌دهد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم هلند بعد از مهاجرت
خدمات بانکی و مالی در هلند
ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر با مهاجرت به هلند

مزایای مهاجرت به هلند

کشور هلند یکی از کشور های اروپایی است که به دلایل ذیل مورد استقبال مهاجران برای دریافت یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی هلند قرار گرفته است:

 • ثبات اقتصادی
 • رفاه اجتماعی
 • کیفیت بالای آموزش
 • امکان تحصیل در هلند به زبان انگلیسی
 • پایین بودن نرخ بیکاری
 • عضو اتحادیه شنگن
 • شرایط مناسب و عالی برای زندگی
 • آب و هوا بسیار خوب و مناسب زندگی

شرایط کار بعد از مهاجرت به هلند
اخذ انواع ویزای مهاجرتی کار در هلند از طریق تحصیل

کار پس از تحصیل در هلند

جهت کار پس از تحصیل در هلند نیاز است که:

۱ – حداقل ۱۲ ماه یک برنامه دکترا در هلند را تکمیل کرد
۲ – یک مدرک کارشناسی ارشد یا یک دکترا حداقل ۱۲ ماه در موسسه خارجی که توسط برنامه اعتباربخشی اختصاص یافته است
۳ – اجازه اقامت به عنوان یک محقق علمی یا یک پژوهشگر علمی در مجوز اقامت مهاجرت بسیار ماهر
۴ – تکمیل برنامه سیاست کمک های توسعه هلند، دوره اراسموس استاد یا برنامه ای تحت قانون سیاست خاص

راه های اخذ ویزای کار در هلند
ویزای کار برای کارگران مشغول به کار آزاد هلند
شرایط تحصیل در هلند در سال ۲۰۲۰

در کشور هلند در سال ۲۰۲۰ رشته های فنی، مهندسی و حسابداری از امتیاز بیشتری برخوردار هستند. یکی دیگر از راه هایی که به متقاضیان مهاجرت به هلند کمک می کند مدرک زبان هلندی و انگلیسی داشتن است و فرد با دانستن این دو زبان راحت تر به کار دست پیدا خواهد کرد و میتواند به اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند کمک کند. فرد اگر به تازگی از یکی از دانشگاه های اروپایی فارغ التحصیل شده باشد، برای پیدا کردن کار این امکان را دارد که در مراکز کارآموزی اروپا به کار مشغول شود.

رشته های مورد استقبال کشور هلند عبارتنداز:

رشته های تحصیلی مورد نیاز برای اخذ یکی از انواع ویزای مهاجرتی تحصیل در هلند و در نهایت مهاجرت به هلند عبارتند از:

 • پزشکی
 • داروسازی
 • دندانپزشکی
 • اقتصاد
 • حسابداری
 • فنی و کامپیوتر

مشاغل پر تقاضا در ویزای کار هلند

لیست شغل های مورد نظر در کشور هلند در سال ۲۰۲۰ بابت یکی از انواع ویزای مهاجرتی کار هلند به شرح زیر می باشد:

 • کارگران با سابقه و حرفه ای
 • افراد مسلط به امور مالی و حسابداری
 • افراد مهندس
 • افراد و کارشناسان فروش
 • افراد متخصص در رشته IT

مشاغل پردرآمد در هلند

۱۰ شغل پردرآمد در کشور هلند بعد از مهاجرت به ترتیب در سال ۲۰۲۰ عبارتنداز:

 • متخصصان پزشکی
 • خلبانان
 • وکلا
 • مدیران شرکت
 • اقتصاددان تجارت
 • مدیران منابع انسانی
 • مدیران تجاری
 • ناخدایان دریایی
 • دفاتر اسناد رسمی
 • کارگاهان

اخذ اقامت از طریق ویزای کار هلند
شرایط کاری در هلند
مقایسه کار در هلند و آلمان

برای مطالعه متن کامل مقاله مهاجرت به هلند از طریق یکی از انواع ویزای مهاجرتی هلند به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://dad-man.ir/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%87%d9%84%d9%86%d8%af/

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی سروش نافع دادمان

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.