مهاجرت به نیوزلند New Zealand قسمت آخر

مهاجرت به نیوزلند New Zealand قسمت آخر
مهاجرت به نیوزلند New Zealand قسمت آخر

در پست قبلی که راجب به شرایط عمومی گرفتن ویزا نوشتم در این مقاله قرار هست درباره ی انواع ویزا صحبت کنم .

ابتدا راجب به مدارک مورد نیاز کمی بنویسم و بعد انواع ویزا را ذکر میکنم .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای نیوزلند

متقاضیان ویزای نیوزلند باید با توجه به نوع ویزایی که مایل به دریافت آن هستند , باید تمامی مدارک مورد نیاز را ترجمه کنند . تمامی مدارک کاری و تحصیلی باید ترجمه و توسط وزارت علوم خارجه ایران و وزارت دادگستری مهر و امضا شود . این مهر به منزله ی تایید رسمی مدارک شما می باشند.

به علاوه مدارک بالا باید مدارک پزشکی و عدم سوپیشینه نیز ترجمه و فرستاده شوند . توجه داشته باشید که مراحل پزشکی باید زیر نظر پزشکان موزد تایید کنسولگری نیوزلند انجام شود و توسط آنها مهر و امضا شود. این معاینات اغلب شامل رادیولوژی و تست X-Ray از قفسه ی سینه به همراه آزمایش خون می باشد. لازم به ذکر است که از زمان صدور گواهی پزشکی نباید بیشتر از سه ماه گذشته باشد.

مراحل دریافت ویزای نیوزلند

 1. گرفتن وقت برای سفارت نیوزلند
 2. آماده کردن تمامی مدارک مورد نیاز نام برده شده در بالا
 3. ترجمه ی همه مدارک
 4. مراجعه به کنسولگری نیوزلند

سفارت نیوزلند در ایران

آدرس سفارت نیوزلند در تهران : تهران، خیابان اقدسیه، خیابان موحدی دانش ، خیابان گلستان شمالی ، کوچه سوسن، کوچه پارک دوم،  پلاک 1

تلفن:

021-26122175

فکس:

021-26121973

ساعت کار سفارت نیوزیلند:

یکشنبه تا پنجشنبه:  10:00 صبح تا 12:30 بعداز ظهر

روزهای تعطیل: جمعه و شنبه

نکته : برای اخذ وقت سفارت نیوزلند دو راه پیش روی شماست ! برای اقدام آنلاین , ‌باید ابتدا فرم اینترنتی EOI (Expression of Interest Form) رو تکمیل و ارسال نمایید .این فرم را میتوان به صورت آنلاین کامل کرده و حساب و پروفایل کاربری خود را تشکیل دهید . در راه دوم می توانید فرم را به صورت کاغذی پر کرده و برای کنسولگری ارسال کنید . که اگر روش اول را انتخاب کرده باشید هزینه را نیز به صورت آنلاین پرداخت می کنید ولی در روش دوم میتوانید از طریق کارت بانکی خود اقدام کنید که هزینه بیشتری نیز دارد!

انواع ویزای نیوزلند

ویزاهای نیوزلند را میتوان به چند دسته تقسیم کرد

 • ویزای کاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای مهاجرت
 • ویزای پزشکی
 • ویزای ازدواج
 • ویزای والدین
 • ویزای توریستی

که در اینجا به اختصار به شرح هر کدام می پردازیم :

اخذ ویزای کاری نیوزلند :

اخذ ویزای کاری نیوزلند
اخذ ویزای کاری نیوزلند

افرادی که برای سرمایه گذاری در نیوزلند قصد گرفتن ویزای کاری را دارند باید اثبات کنند که در ایران تجارت و کسب و کاری داشته اند.این تجارت باید حداقل به مدت دو سال از فعالیت این تجارت که میتواند فروشگاه , دفتر , کارخانه و یا شرکت خصوصی و هم چنین کارگاه باشد , گذشته باشد . علاوه بر آن این تجارت باید دارای گردش مالی 500 میلیون تومان در سال و توانایی سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 250 میلیون تومان داشته باشد. که این مبلغ باید به نیوزلند فرستاده و برای شروع کسب و کار خرج شود.

در چنین شرایطی داشتن نمره ی 4 کفایت میکنه و ویزای 3 ساله ی کاری از آن شما خواهد شد.

و در شرایطی که دو سال کسب و کار شما در نیوزلند فعال باشد و یا اینکه 3 نفر را استخدام رسمی کرده باشید و مبلغ 500 هزار دلار نیوزلند وارد تجارت کرده باشید بلافاصله ویزای دایم برای شما و خوانوادتان صادر میشود.

برای دریافت این ویزا توجه داشته باشید که سابقه ی کاری شما باید مطابق با رشته ی تحصیلی شما باشد و همچنین قابل ترجمه و رسمی باشد یعنی اینکه دارای سوابق بیمه باشید.

همانطور که گفته شد برخی مشاغل در نیوزلند با کمبود نیرو مواجه هستند و نیاز فوری به آن مشاغل وجود دارد .اگر که در این مشاغل سابقه داشته باشید به راحتی ویزای کاری نیوزلند برای شما صادر می شود .

پس از این کنسولگری نیوزلند به شما وقت مراجعه به وزرات خانه را می دهد و سپس طبق سیستم امیتاز دهی , ‌امتیاز شما محاسبه و در اولیت قرار خواهید گرفت .

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند :

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند
اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

افرادی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی نیوزلند را دارند باید مدرک زبان IELTS Academic 6.5 را داشته باشند.همچنین داشتن مبلغ 30 میلیون تومان در حساب خود الزامی است که این مبلغ جهت اطمینان دولت نیوزلند برای تامین هزینه های زندگی خود لازم است . توجه داشته باشید که این وجه تا 3 ماه بعد از واریز قابل برداشت نمی باشد . با ویزای تحصیلی فرد میتواند 20 ساعت در هفته کار کند .

در صورتی که دانشگاه شما در لیست دانشگاه های مورد تایید نیوزلند باشد امتیاز مدرک تحصیلی خود را دریافت خواهید کرد در غیر اینصورت باید مدرک خود را با پرداخت هزینه ایی مازاد ارزیابی کنید.اکثر دانشگاه های ملی ایران مورد قبول برای دریافت ویزا می باشند.

اخذ ویزای توریستی نیوزلند :

اخذ ویزای توریستی نیوزلند
اخذ ویزای توریستی نیوزلند

ویزای توریستی نیوزلند سه ماهه است و به شرایط زیر نیاز دارد :

 • داشتن ویزای کشور های خارجی خصوصا اروپا
 • فردی از اقوام که اقامت دایم نیوزلند را دارد
 • توانایی بازگشت به ایران در صورت صدور ویزای توریستی نیوزلند

اخذ ویزای ازدواج نیوزلند :

در میان انواع ویزاهای نیوزلند ویزای ازدواج به افرادی اعطا می شود که همسرشان قبل از ازدواج مقیم و یا شهروند نیوزلند بوده باشد. در صورتی که بتوانند ثابت کنند که 12 ماه با یکدیگر زندگی کرده اند و رابطه داشتند ویزای ازدواج به ایشان داده خواهد شد .

اخذ ویزای ازدواج نیوزلند
اخذ ویزای ازدواج نیوزلند

اخذ ویزای کاری 9 ماهه (Silver Fern) :

اخذ ویزای کاری 9 ماهه (Silver Fern)
اخذ ویزای کاری 9 ماهه (Silver Fern)

صرف نظر از ویزاهای قبل این ویزای برای افراد واجد شرایط فرصت استثنایی است.اداره ی مهاجرت هر ساله در تاریخ 27 آوریل فرصت اخذ ویزا برای افراد واجد شرایط را فراهم میکند. بر اساس این قانون هر سال به 300 نفر اجازه ی اقامت و کار به مدت 9 ماه در نیوزلند داده میشود.برای دریافت این نوع ویزا باید 25 تا 30 سال سن و تخصص و مهارتی که بتوانید با آن کار پیدا کنید داشته باشید.

همچنین باید به دولت نیوزلند ثابت کنید که قادر به تامین هزینه های لازم برای 9 ماه زندگی در این کشور هستید.شرایط دیگر داشتن سلامت کامل , عدم سو سابقه , مدرک تحصیلی و مدرک زبان معتبر و ترجمه شده و سوابق کاری است .

در صورتی که تمام شرایط بالا را داشته باشید شانس شما برای گرفتن این ویزا کم نخواهد بود. تمامی مراحل اقدام جهت اخذ این ویزای نیوزلند آنلاین انجام می شود و زمان باز شدن سایت 9 صبح روز 27 آوریل هر سال می باشد . اگر موفق به اخذ این ویزای پر طرفدار از طرف کنسولگری شدید و پس از ورود به خاک نیوزلند شغل مناسبی پیدا کردید امکان تمدید این ویزا به مدت دو سال برای شما وجود خواهد داشت.پس از این دو سال با داشتن شرایط مناسب کاری امکان اخذ ویزای دایمی نیوزلند برای شما فراهم می شود.

اخذ ویزای والدین نیوزلند :

اخذ ویزای والدین نیوزلند
اخذ ویزای والدین نیوزلند

این ویزا مختص والدینی است که نیمی از فرزندان آنها مقیم و یا شهروند نیوزلند هستند . به عنوان مثال والدینی که دارای 5 فرزند باشند باید 3 فرزند انها مقیم نیوزلند باشند که بتوانند ویزا را بگیرند . و اگر والدینی 2 فرزند داشته باشند باید یک فرزند مقیم نیوزلند داشته باشند.

اخذ ویزای پزشکی نیوزلند :

اخذ ویزای پزشکی
اخذ ویزای پزشکی

این ویزا برای افرادی که دارای مدارک معتبر پزشکی باشند و شرایط ادامه ی درمان در این کشور را دارند اعطا میشود. یعنی باید مدارکی که گواهی ادامه ی درمان در نیوزلند را به کنسولگری ارسال کنند.

انواع ویزای نیوزلند از نظر تعداد ورود و خروج :

ویزای دایم و موقت باهم تفاوت دارند . ویزای اقامت دایم امکان استفاده از امکانات استفاده از خدمات کشور را در صورت بیکار بودن و نداشتن شغل فراهم میکند در صورتی که برای ویزای موقت چنین نیست . با داشتن ویزای دایم شرایط خاصی برای ورود و خروج شما از کشور وجود ندارد ولی برای ویزای موقت که معمولا دو ساله است شرایطی وجود دارد مثلا اگر ویزای موقت نیوزلند را دارید و هنگام انقضا خارج از کشور نیوزلند باشید برای ورود دوباره باید درخواست صدور ویزا بدهید .

 • ویزای سینگل

این ویزا به شما فقط اجازه ی یکبار ورود و خروج از این کشور را می دهد.

 • ویزای مولتی تایپ

این ویزا اجازه ی ورود و خروج های متعدد از کشور را به شما می دهد.

هزینه ی اخذ ویزای نیوزلند

لازم به ذکر است که هزینه های صرف شده برای درخواست ویزای نیوزلند قابل بازگشت و استرداد نیست. مبلغ دقیق هزینه را میتوانید با مراجعه به سایت مهاجرت به نیوزلند به دست آورید.

کلیه مبالغ به صورت آنلاین و یا در سفارت نیوزلند به ارز یورو پرداخت می شوند .

تمدید ویزای نیوزلند

ویزای نیوزلند از هر نوع باشد برای تمدید نیاز به یکی از این شرایط زیر دارد :

فرد دارای ویزای توریستی 3 ماهه باید دولت نیوزلند را قانع کند که زمان بیشتری برای حضور در این کشور نیاز دارد که با پر کردن فرم و ارسال آن اقدام به تمدید خواهید کرد . توجه داشته باشید که باید از تاریخ پاسپورت شما حداقل 3 ماه باقی مانده باشد.

اگر ویزای شما از نوع تحقیقاتی است باید دلیلی مبنی بر نیاز به زمان بیشتر جهت ادامه ی تحقیقات ارایه دهید که اینکار با کمک مرکز تحقیقاتی و یا دانشگاه شما راحت تر انجام خواهد شد .


در اینجا به پایان سریال مهاجرت به نیوزلند New Zealand می رسیم . توجه داشته باشید اگر که نیاز به اطلاعات بیشتر و معتبر تری داشتید به خود کنسولگری و یا موسسات مربوطه مراجعه کنید .

موفق و پایدار باشید .

سنا عبادی ساعت 10:52 دقیقه ی شب 1 ام مرداد سال 1398

نویسنده مطلب: سنا عبادی

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.