معرفی بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا

در سال های اخیر، مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی به یک روند رو به رشد تبدیل شده است. در این میان همه کشورها اسپانیا نیز مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. اسپانیا به لحاظ سطح علمی دانشگاه ها و هزینه پایین تحصیل یکی از بهترین کشورهای اروپایی به حساب می آید. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در اسپانیا و بهترین رشته های تحصیلی می پردازیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

اسپانیا، به سرزمین ماتادورها خوش آمدید

اسپانیا در اروپا به سرزمین ماتادورها مشهور است. کشوری با فرهنگی قدیمی که به عنوان یکی از جذاب ترین و توریستی ترین کشورهای اروپایی شناخته می شود. این کشور در سال های اخیر یکی از مقاصد اصلی متقاضیان دریافت اقامت اروپا بوده است. قوانین ویزای تکمن مالی، کاری و دانشجویی نیز در سال های اخیر راحت تر شده و افراد بیشتری متمایل به سفر و اقامت در اسپانیا شده اند.

تحصل در اسپانیا، بهترین کشور اروپایی برای زندگی دانشجویی

اقامت تمکن مالی اروپا، مهاجرت تحصیلی و ویزای کاری همیشه از راحت ترین راه های مهاجرت به اروپا است. در این میان ویزای تحصیلی جذابیت بیشتری دارد. افراد با دریافت ویزای تحصیلی می توانند علاوه بر امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر اروپایی، پس از فارغ التحصیلی در کشور مقصد مشغول به کار شوند. در میان همه کشورهای اروپایی اسپانیا بهترین شرایط تحصیلی را فراهم کرده است. تحصیل در اسپانیا هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد. از طرف دیگر دولت اسپانیا به دانشجویان اجازه می دهد که در حین تحصیل هفته ۲۰ تا ۳۰ ساعت کار کنند. به این ترتیب دانشجویان می توانند در کنار تحصیل درآمد مناسبی نیز کسب کنند.

بهترین رشته های تحصلی در اسپانیا چیست؟

در اکثر شیوه های اقامتی از تمکن مالی اسپانیا تا ویزای تحصلی این کشور همیشه بایستی بر اساس شرایط فرد بهترین گزینه را پیدا کرد. درباره بهترین رشته های تحصیل نیز در ادامه صرفا ۵ رشته محبوب تحصیلی در اسپانیا را بررسی می کنیم اما انتخاب بهترین رشته تحصیلی بایستی بر اساس علاقه، مهارت و سایر ویژگی های شخصیتی فرد صورت بگیرید.

۱- مهندسی، اسپانیا سرزمین ریاضی و آمار

مهندسی یکی از بهترین رشته های تحصیلی در اروپا و به خصوص اسپانیا است. دانشگاه های مشهور واقع در مادرید، بارسلون و دیگر شهرهای اروپا از کیفیت آموزشی مناسبی برخوردار هستند. از طرف دیگر بازار کار رشته مهندسی در این کشور مناسب است و فرد پس از فارغ التحصیلی می تواند وارد بازار کار رشته خود شود.

۲- پزشکی، رشته محبوب در اسپانیا

پزشکی در تمامی کشورها یکی از محبوب ترین و پرتقاضاترین رشته ها محسوب می شود. اما نباید از هزینه بالای این رشته غافل شد. با این حال تحصیل در اسپانیا به نسبت سایر کشورهای اروپایی هزینه کمتری برای یک دانشجوی پزشکی دارد. از طرف دیگر مدرک پزشکی اکثر دانشگاه های اسپانیا مورد تایید مراکز بهداشتی و درمانی اتحادیه اروپا است. به این ترتیب متقاضی می تواند پس از اتمام تحصیلات، شغل حرفه ای خود را حتی در خارج از اسپانیا داشته باشد.

۳- مدیریت و بازرگانی، اسپانیا مهد بیزنس اسکول های دنیا

آمریکا و اروپا بهترین مدارس بیزنسی دنیا را دارند. در میان کشورهای اروپایی نیز اسپانیا، انگلیس و آلمان از شرایط بهتری برخوردار هستند. تحصیل در رشته های مرتبط با مدیریت و بازرگانی می تواند متقاضی را برای بازار کار جهانی آماده کند.

۴- حسابداری، چرتکه انداختن در اسپانیا

حسابداری و رشته های مربوط به امور مالی نیز یکی دیگر از رشته های محبوب در اسپانیا است. خوشبختانه بازار کار رشته حسابداری نیز در اسپانیا و تمامی نقاط اروپا داغ است. معمولا حسابداری در کنار رشته های مدیریت در دانشگاه های مربوط به بیزنس دنیا تدریس می شود.

۵- هتلداری و گردشگری، تحصیل در توریستی ترین کشور اروپا

اسپانیا یکی از غنی ترین منابع تاریخی و طبیعی دنیا را در اختیار دارد. به همین دلیل سالانه تعداد زیادی گردشگر از اسپانیا بازدید می کنند. در حقیقت باید بگوییم صنعت توریسم پویاترین صنعت اسپانیا است. در کنار این صنعت، رشته هایی مانند گردشگری و هتلداری نیز در اسپانیا طرفدران خاص خودش را دارد. تحصیل در این رشته ها نیز داوطلب را برای کار در رشته های مرتبط با این صنعت آماده می کند.

کدام دانشگاه اسپانیا را انتخاب کنیم؟

طبیعتا هر دانشگاهی در یک رشته تحصیلی قوی تر است. درباره رشته هایی که در بالا معرفی کردیم نیز باید به این نکته اشاره کنیم که نمی توان یک دانشگاه اسپانیا را به تنهایی معرفی کرد. در حقیقت بهتر است پس از انتخاب رشته و با کمی جستجو بهترین دانشگاه اسپانیا را در رشته مورد نظر پیدا کنیم. اما به طور کلی دانشگاه های Universidad Autónoma de Madrid، Universitat de Barcelona، Universitat Autònoma de Barcelona، Universidad Carlos III de Madrid (UC3M) و Universidad de Zaragoza از مطرح ترین دانشگاه های کشور اسپانیا هستند.

آیا می توان ویزای دائمی اسپانیا را به دست آورد؟

در هیچ کدام از روش های مهاجرتی از قبیل ویزای جاب سیکر اتریش، تمکن مالی یونان و سرمایه گذاری اروپا نمی توان به  سرعت ویزای دائمی یک کشور را اخذ کرد. در حقیقت همه کشورها در اعطای ویزای دائمی خود حساسیت هایی به خرج می دهند. اما ویزای تحصیلی می تواند مسیر دریافت اقامت دائمی را راحت تر کند. متقاضی پس از پایان تحصیلات می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند. با داشتن ویزای کاری و پس از چند سال زندگی در اسپانیا نیز می توان تقاضای دریافت پاسپورت دوم را ارائه کرد.

تحصیل در اسپانیا، سایرس در کنار شماست

در این مقاله به بررسی تحصیل در اسپانیا پرداخیتم. سعی کردیم بهترین رشته ها و دانشگاه های کشور اسپانیا را بررسی کنیم. انتخاب رشته تحصیلی و ادامه زندگی در کشور اسپانیا صرفا با دانسته های محدود امکان پذیر نیست. در حقیقت در این راه استفاده از تجربه افراد متخصص می تواند به انتخاب بهتر کمک کند. در انتهای مقاله لازم است اشاره کنیم که موسسه حقوقی سایرس امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. پیشنهاد می کنیم برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا و اسپانیا با شماره های اعلام شده در سایت سایرس تماس بگیرید. همکاران ما پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما هستند.

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی بین المللی سایرس

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.