راه های مهاجرت به استرالیا سخت نیست!

راه های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که بسته به هدف متقاضیان، پکیج های متناسبی به آنها پیشنهاد می شود. در این مقاله با روش های متداول تر مهاجرت به استرالیا که منجر به اخذ اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم این کشور می شوند آشنا خواهیم شد. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

جدیدترین آمار نشان می دهد که ثبات اقتصادی استرالیا تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت. این ثبات اقتصادی موجب می شود تا بسیاری تمایل به سرمایه گذاری در این کشور را پیدا کنند. یکی از سریع ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا، پکیج اقامت سرمایه گذاری است. در صورتی که ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا را به نحوی در این کشور سرمایه گذاری کنید، می توانید اقامت موقت ۴ ساله ای دریافت کنید که با رعایت شرایط و قوانین قابل تمدید به اقامت دائم خواهد بود.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار، کارآفرینی مطمئن ترین راه مهاجرت به استرالیا

در کنار اقامت سرمایه گذاری یکی از بهترین  روش های مجارت به استرالیا، اخذ اقامت از طریق کارآفرینی است. این روش نیز یکی از محبوبیت زیادی برای علاقه مندان زندگی در استرالیا برخوردار است. برای اخذ اقامت استرالیا از طریق کارآفرینی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

  • دارایی شما حداقل ۸۰۰ هزار دلار استرالیا باشد که این دارایی شامل اموال منقول و غیر منقول می شود.
  • سن متقاضی کمتر از ۵۵ سال باشد.
  • گزارش های مالی شامل گردش مالی ۲ ساله
  • ارائه مدارک معتبر که نشان دهنده سابقه کارفرمایی شما باشد. حداقل ۲ سال سابقه کارفرمایی کافی لازم است.
  • بیزنس پلن (برنامه کسب و کار) کامل

پس از ارائه مدارک بالا و تایید اداره مهاجرت استرالیا اقامت چهار ساله این کشور را برای خانواده خود نیز دریافت خواهید کرد. همچنین پس از ورود به این کشور برای راه اندازی کسب و کار خود اقدام کنید.

راه های مهاجرت به استرالیا برای نیروی کار، انواع روش های مهاجرت به استرالیا

استرالیا برای صدور ویزا از این روش، سیاست های سختگیرانه ای را اعمال می کند. این ویزا برای افرادی مناسب است که مهارت خاصی داشته باشند. بنابراین اگر می خواهید از طریق کاری به این کشور مهاجرت کنید حتما باید توانایی بالایی داشته باشید.  دولت استرالیا سالیانه لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می کند. در صورتی که مهارت و شغل شما با لیست منطبق باشد می توانید برای اخذ اقامت اقدام کنید. همچنین باید مدرک آیلتس، مدرک تحصیلی معتبر، سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و نامه تمکن از بانک به میزان مشخص را داشته باشید.

برای اخذ اقامت استرالیا از این طریق باید قراردادی با شرکتی در استرالیا داشته باشید. این کارفرما مانند اسپانسر شما خواهد بود و شما از طریق ویزای ۱۸۶ می توانید برای اخذ اقامت خود اقدام کنید. امروزه اکثر متقاضیان تمایل دارند تا در شهرهای بزرگتر زندگی کنند ولی اگر بتوانید در یکی از مناطق کم جمعیت تر، اسپانسری پیدا کنید، شانس اخذ اقامتتان بالا می رود. راه های مختلفی برای اخذ اقامت استرالیا از طریق نیروی متخصص وجود دارد که برای کسب اطلاعات دقیق تر بهتر است با وکلای مهاجرتی استرالیا مشورت کنید.

نسبت خانوادگی و  یکی از بهترین راه های مهاجرت به استرالیا

دولت استرالیا روش های آسان تری را برای والدین، فرزندان و همسران افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، معرفی کرده است که عبارتند از:

  • اگر والدین اقامت دائم استرالیا را داشته باشند، فرزندتان نیز می توانند از طریق ویزای فرزند به استرالیا مهاجرت کنند.
  • اگر فرزندتان اقامت دائم استرالیا اخذ کرده باشند والدین نیز می توانند از طریق فرزندان به این کشور مهاجرت کنند.
  • اگر همسر شما استرالیایی باشد و یا  یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد، می توانید از طریق ویزای ازدواج به این کشور مهاجرت کنید. ابتدا اقامت ۲ ساله ای برای متقاضی صادر می شود که قابل تبدیل به اقامت دائم خواهد بود.

برای اخذ اقامت این کشور باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و امکان پرداخت هزینه های زندگی در این کشور را نیز داشته باشید یعنی بتوانید به مبلغی که سفارت مشخص کرده تمکن نشان دهید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای بازنشستگی

استرالیا امکان اخذ اقامت را برای بازنشستگان را نیز فراهم کرده است. این ویزا برای افرادی صادر می شود که بالای ۵۵ سال سن داشته و به مبلغ مشخصی در این کشور سرمایه گذاری کرده اند. این اقامت در ابتدا به صورت موقت صادر می شود که قابل تمدید خواهد بود در صورتی که متقاضی قوانین را راعایت کند می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهد.

موسسه
موسسه

اقامت استرالیا از طریق تحصیل فرزند

بسیاری از دانشگاه های استرالیا مانند دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا در رتبه جهانی، جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده اند. امکان زندگی در کشوری زیبا و آرام در کنار ملیت های مختلف و برخورداری از امکانات بسیارزیاد  دانشگاه ها توجه علاقمندان به تحصیل در این کشور را به خود جلب کرده است. پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های استرالیا ویزایی برای شما صادر می شود که تا پایان دوره اعتبار دارد. با این ویزا می توانید تا پایان دوره تحصیلی در این کشور اقامت کنید. پس از پایان دوره تحصیل می توانید کار پیدا کرده و از این طریق برای اقامت دائم درخواست دهید. توجه داشته باشید که در مدت تحصیل نیز می توانید به صورت پاره وقت کار کنید.

پروسه مهاجرت به استرالیا کمی پیچیده و سخت است. در صورتی که در راه درست پیش نروید و یا پرونده ای ناقص را به سفارت ارائه دهید، احتمال ریجکت شما بالا می رود. در این صورت هم هزینه و هم زمان را از دست خواهید داد بنابراین مهم ترین مسئله در اخذ اقامت کشورهایی که راه های مختلف با قوانین مختلفی ارائه می دهد آگاهی از اطلاعات و قوانین اقامتی به روز آن کشور است. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیر از بروز هر مشکل، پیش از تصمیم گیری نهایی اطلاعات درست را از وکلای مهاجرتی و یا متخصصین این کار کسب کرده و سپس در مسیر مهاجرت و اقامت گام بردارید.

نویسنده مطلب: موسسه حقوقی بین المللی سایرس

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.