تافل

تافل چیه؟

تافل (به انگلیسی: TOEFL) که برگرفته از سرواژگان Test of English as a Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی است، آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ای‌تی‌اس (ETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود و در بیش از نه هزار دانشگاه و مؤسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد. تافل اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار شد و پس از آن تا کنون نزدیک به ۲۰ میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند.

هزار تا سوال درباره تافل وجود داره که

1_منابع تافل کدومان

2_تافل بهتره یا آیلتس

3_مدرک تافل راکدوم دانشگاه ها قبول دارن

4_تافل سخته یا نه

5_بهترین مرکز تافل کجاست

6_تافل میشه بدون استاد یاد گرفت

7_آزمون آزمایشی داره تافل

8_مراکز تافل کجا هستن

9_تافل هر چند وقت یه بار برگزار میشه

10_تافل تو ایران برگزار میشه

تمامی این سوالات را به صورت کلی و جز به جز در مجموعه زبان ایران بریتانیا پاسخ داده شده است لذا پیدا کردن یک مرکز زبان بسیار خوب با اساتید دلسوز که دارای سابقه تدریس بین المللی باشند و دارای مدارک و جوایز ارزشمند بین المللی هستند بسیار حائذ اهیمت می باشد.

منابع تافل:

کتاب های زیادی برای آزمون تافل پیشنهاد شده است در زمینه لغات و گرامر و ساختار نویسی و صحبت کردن که تمامی آنها در یک پکیج بینظیر تافل به همراه تدریس بی نظیر و نرم افزار شبیه ساز آزمون نصبی بر روز کامپیوتر با کمترین مبلغ در اختیار دانش پژوهان قرار داده میشود.

آزمون آزمایشی تافل:

برای اولین بار در ایران مرکز زبان ایرن بریتانیا اقدام به برگزاری آزمون آزمایشی آنلاین تافل و تحصیح بی نظیر کرده است که این آزمون مطابقت بسیار زیادی با آزمون اصلی تافل دارد و نقاط قوت و ضعف شما را مشخص خواهد کرد.

نحوه نمرده دهی

آزمون TOEFL iBT در مقیاس ۰ تا ۱۲۰ نمره دهی می‌شود. که در مقایسه با تافل که از صفر تا 9 است کاملا مقاوت می باشد.

هر یک از چهار بخش (خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن) نمره ای از ۰ تا ۳۰ کسب می‌کند.

بخش‌های خواندن و گوش دادن ابتدا تست می‌شوند و پس از آن ده دقیقه استراحت انجام می‌شود. سپس بخش‌های صحبت کردن و نوشتن پس از استراحت تکمیل می‌شوند.

حداکثر ۲۰۳ دقیقه برای تکمیل مراحل آزمون زمان مشخص شده که استاندارد جهانی می باشد.

در ابتدا به هر سؤال گفتاری نمره ۰ تا ۴ داده می‌شود، و در ابتدا به هر سؤال نوشتن نمره خام ۰ تا ۵ داده می‌شود. این نمرات به نمرات مقیاس ۰ تا ۳۰ تبدیل می‌شوند.

نویسنده مطلب: عاشق زبان

منبع مطلب

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.