تاثیر ویروس کرونا در اخذ ویزا

همانطور که مطلع هستید دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا است و تقریبا هیچ کشوری از اثرات این ویروس در امان نبوده است. گسترش این بیماری از کشور چین شروع شد و به سرعت در کل دنیا و همینطور کشور ایران پخش شد. به این دلیل کشورهای مختلف دنیا در مقررات ورود و خروج به کشورشان برای مدتی تجدید نظر کرده‌اند تا از همه گیر شدن این ویروس در کشور خود جلوگیری کنند.

لغو وقت سفارت کشورها به دلیل ویروس کرونا

در حال حاضر بسیاری از مسافرین قصد سفر به اروپا در نوروز ۹۹ را داشتند و یا برای فروردین تا تیر ماه ۹۹ وقت سفارت داشتند، که برنامه تمامی این عزیزان مختل شده است. با بسته شدن مرزهای کشورهای مختلف و عدم وجود پرواز عملا هیچ راهی برای استفاده از ویزای شینگن مسافرینی که از قبل اقدام کرده بودند و ویزای فعال داشتند وجود ندارد. در بعضی مسیرها یک پرواز در روز وجود دارد که آن هم از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. حتی اگر بحث مالی برای شما مهم نباشد، باز هم سفر کردن در این شرایط توصیه نمیشود چون به هر کشوری که ورود کنید یا قرنطینه خواهید شد و یا در بهترین حالت میتوانید چند روز در یک هتل اقامت کنید و حتی نتوانید از یک تور شهری کامل استفاده کنید!

برخی از کشورهای وقت های مصاحبه خود را تا اطلاع ثانوی کنسل کرده‌اند. بعضی از کشورها اقدام به جابجایی تاریخ مصاحبه‌ها کرده‌اند. پس حتما از لغو یا تغییر تاریخ وقت سفارت خود اطلاع کسب کنید و چنانچه وقت مصاحبه شما هنوز فعال بود با رعایت نکات بهداشتی کامل در محل سفارت حضور یابید.

اگر پاسپورت شما در کنسولگری باقی مانده است و جواب ویزای شما مشخص نیست، از طریق سفارت مربوطه و اطلاعیه‌های آن پیگیر دریافت پاسپورت و نتیجه ویزای خود باشید.

تاثیر ویروس کرونا بر ویزای شینگن

همانطور که در بالا گفته شد بعضی از کشورها صدور ویزای خود را برای ایرانیان معلق کرده‌اند. آخرین وضعیت سفارت‌های اروپایی برای صدور ویزا و همچنین قوانین ورود به آن‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید :

  • سفارت فرانسه روند ویزا را متوقف نکرده است. اما طبق اطلاعات مسافرین ما که پاسپورتشان  در سفارت بود، برای اکثر آنها ویزا صادر نشده است اما ریجت نیز نشده اند. تنها به مسافرین اعلام شده است که فعلا امکان صدور ویزا نیست و بعد از حل شدن مساله کرونا دوباره میتوانند بدون پرداخت هزینه انگشت نگاری اقدام به دریافت ویزا کنند و این مساله به هیچ وجه برای ویزای بعدی آنها نخواهد داشت.
  • سفارت ایتالیا خدمات کنسولگری را برای مراجعه حضوری متوقف کرده است. همچنین دفتر کارگازاری CKGS از ۲۵ اسفند ۹۸ تا اطلاع ثانوی درخواست جدید برای وقت سفارت ایتالیا ثبت نخواهد کرد. همچنین سفارت ایتالیا در بیانیه ای اعلام کرد ویزا هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا باطل شده و استفاده نمی شوند امکان تمدید ندارند و به دلیل اینکه حق دیگر مسافران ضایع نگردد، باید مجدد اقدام کرده و کلیه مدارک را به سفارت ارائه دهید و تغییری در روند درخواست مجدد نمی باشد.
  • سفارت اتریش از تاریخ ۳ اسفند ۹۸ روند درخواست ویزا را از طریق سفارت و شرکت VFS GLOBAL متوقف کرده است. کشور اتریش در حال حاضر ممنوعیت ورود به این کشور را لغو کرده ولی امکان ورود به این کشور تنها با داشتن آزمایش منفی ویروس کرونا امکان پذیر است.
  • سفارت آلمان از ۱۱ اسفند ۹۸ برخی از وقت‌های مصاحبه را لغو کرده است.
  • سفارت لهستان روند دریافت وقت مصاحبه جدید را متوقف کرده است و فقط به افرادی کخه قبلا وقت سفارت داشتند خدمات ارائه میدهد.
  • سفارت هلند از تاریخ ۱۸ اسفند ۹۸ وقت‌های مصاحبه را کنسل کرده است و فعلا خدمات کنسولی ارائه نمیدهد.
  • سفارت دانمارک کلیه خدمات روادید خود را به حالت تعلیق درآورده است.
  • سفارت چک اعلام کرده است تا اطلاع ثانوی چنانچه قصد ورود به این کشور را داشته باشید باید  ۱۴ روز قرنطینه شوید و یا آزمایشی مبنی بر منفی بودن وجود بیماری ارائه کنید.

به این مورد هم توجه کنید چنانچه نتوانستید به دلیل ویروس کرونا از ویزای خود استفاده کنید، برای ویزای بعدی به مشکل بر نخواهید خورد.

با توجه به تاثیر کرونا بر ویزا پیشنهاد میکنیم برای چندین هفته سفر خود را به عقب بیاندازید تا در شرایط عادی برای دریافت ویزا اقدام کنید. به این مورد هم توجه کنید که با توجه به نظرات کارشناسان، این بیماری تا مدت کوتاهی با ما همراه خواد بود و بلافاصله بعد از اتمام این بحران، سفارت ها با هجوم بی سابقه مسافرین روبرو خواهند شد. پس اگر برنامه سفر قطعی دارید میتوانید از الان با همکاران ما در تماس باشید تا در اولین فرصت ممکن برای شما تعیین وقت سفارت کنند.

منبع : تاثیر کرونا بر ویزا

نویسنده مطلب: okvisa.ir

منبع مطلب

ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.